Jump to content

Temp. rashladne tekucine - problem?


Recommended Posts

Primjetio sam nocas na -18 jednu stvar koja mi se ne cini bas normalna. Znači nakon vožnje oko 30 km, temp. rashladne tekućine došla je na normalniih 90 stupnjeva C. :huh:

 

Zatim sam se zaustavio, ostavio auto da radi nekih 10-ak minuta u leru, i kad sam ponovno sjeo u auto, kazaljka temperature je bila na dnu, tj. prikazivala je 50 stupnjeva C (najmanje kolko moze prikazati). Radi se od 2.0 TDI. Je li to normalno? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Da to je normalno kod vas sa poljoprivrednim strojevima :) i blokovima od gusa (inače auto kad grije, uzima toplinu iz mašine, dakle hladi je, budući dizel po zimi jako teško zagrije blok motora, kad stojiš a kada se griješ ti zapravo hladiš motor).

 

Živjeli turbo benzinci i alu blokovi - na radnoj temperaturi za 4km na -11 i ne hlade se taman da stajao sat vremena na leru :)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Primjetio sam nocas na -18 jednu stvar koja mi se ne cini bas normalna. Znači nakon vožnje oko 30 km, temp. rashladne tekućine došla je na normalniih 90 stupnjeva C. :huh:

 

Zatim sam se zaustavio, ostavio auto da radi nekih 10-ak minuta u leru, i kad sam ponovno sjeo u auto, kazaljka temperature je bila na dnu, tj. prikazivala je 50 stupnjeva C (najmanje kolko moze prikazati). Radi se od 2.0 TDI. Je li to normalno? :unsure:

 

 

Nije normalno.

Link to comment
Share on other sites

Vraga nije normalno - Stilo 1.9 JTD na debelom minusu, stojiš na mjestu, ista priča kao na ovom Leonu.

 

A Lovrek kak ti se inače ponašao auto na ovim temperaturama?

 

Pa nemam pojma, nikad nije bilo tako hladno niti sam to primjetio...

Na nekim normalnim oko -8 nisam to nikad primjetio.... Ovo me bas zacudilo...

Link to comment
Share on other sites

Pises pizdarije.

Evo, nek se jave decki koji imaju TDi-e pa nek napisu kolika im je temperatura na leru i ukljucenim grijanjem.

Temperatura moze padati jedino ako je termostat ostao otvoren

 

Grijanje je ostalo ukljuceno na najjace cijelo vrijeme, znaci HIGH temperature i ventilacija na najjace... automatska klima....

Link to comment
Share on other sites

Grijanje je ostalo ukljuceno na najjace cijelo vrijeme, znaci HIGH temperature i ventilacija na najjace... automatska klima....

 

Pa onda nije čudno !

 

Stavi na manje jer buš dobil infarkt kad iz takvog auta izađeš van na -15 :D

 

Ja grijem auto na 20st na automatskoj i tak ostane cijelu zimu i ne diram, to mi je taman kad sam u jakni

Link to comment
Share on other sites

Grijanje je ostalo ukljuceno na najjace cijelo vrijeme, znaci HIGH temperature i ventilacija na najjace... automatska klima....

 

 

U tom slucaju mozda, mada cisto sumnjam da moze toliko pasti.

Nevjerujem da su inzinjeri koji su konstruirali grijanje i prelaz topline napravili takvu gresku.

Link to comment
Share on other sites

Kaj da vam velim, meni smrzlo vodu... :frusty: :censored: :wallbash:

 

Bila tekućina smiješana za nekih -15C... i danas idem pješke na poso, i reko, ajd da vidim... dignem haubu i imam kaj vidjeti... :eek:

 

Protresem malo spremnik i niš! Skidam sve svece i bogove, kunem djecu isusovu... :censored:

 

Nadam se da se u želatinu možda neku samo pretvorilo, ne znam jer nisam mogo otšerafit poklopac, a nisam ni htio silovat da ne potrgam tu plastiku... :doh:

 

Budem vidio kad doma dođem kaj je. Ako je i dalje tako, bum žical mehaničara koji ima 2 velike radione da zguram auto kod njega, pa nek se ugrije preko noći. :unsure:

 

Pa budemo vidli kaj je... nadam se da nije niš... :huh:

 

A tekućina je bila smiješana prije dvije godine za tih -15C... i nisam otad diro...

Ako nije niš, kupim isti antifriz i dolijevam koncentrat samo... :drink:

Link to comment
Share on other sites

Mario karikira ali ne piše pizdarije... Istina ne smije toliko pasti, ali malo može.. Evo meni na C2 na ovoj zimi, ako se motor tek ugrijao do kraja i upalim grijanje kabine na najjače i ventilator na 3, na leru iste sekunde kazaljka na očigled padne...

 

U vožnji nema toga...

 

Tako da, moguće da se događa na dizelu, jer dizel puno manje topline oslobađa na leru i gotovo sva toplina se iskoristi za pokretanje klipova, a elektronika je ugasila grijače kabine jer se kao sve prije ugrijalo...

 

Znači kad mi netko kaže, e meni dizel odmah počne grijati kabinu mi je najjače... :lol: Naravno da počme jer ima električni grijač kabine.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na 1,9 JTD Bravu ista stvar...isključit ćemo faktor termostata jer je auto praktički nov...vozim se na -22 i mučim da dođe na radnu temperaturu...ostavim ga u leru 15ak min da radi i već padne na 1/4 po satu...jebeni čađavac :D

Na hondi točno 5km od hladnog starta i radna temperatura je tu...i ne pada sve dok ne ugasiš auto :)

Link to comment
Share on other sites

Mario karikira ali ne piše pizdarije... Istina ne smije toliko pasti, ali malo može.. Evo meni na C2 na ovoj zimi, ako se motor tek ugrijao do kraja i upalim grijanje kabine na najjače i ventilator na 3, na leru iste sekunde kazaljka na očigled padne...

 

U vožnji nema toga...

 

 

 

To je sasvim normalna stvar, jer u trenutku kad zvizneš grijanje pustiš u sistem hladnu vodu, tj pomiješaš onu iz unutarnjeg radijatora....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...