Jump to content

Temp. rashladne tekucine - problem?


Recommended Posts

Dok sam se ja vozio bez termostata, auto se grijao na radnu temperaturu bez problema, na leru je drzao temperaturu bez problema, ali u voznji bi temperatura padala. Takoder simptomi krepanog senzora temperature su mi bili da auto na hladno jedva upali,a ne da mu temperatura vode pada.

Tako da mislim da nije do toga nego je jednostavno prehladno van.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

prema svemu procitanom, moje osobno misljenje je da je relativno mala zagrijanost motora (30-ak km), izrazito niska temperatura -18, te max. grijanje i ventilacija, uzrok padu temperature i da je to normalno na tom motoru....

Edited by Lovrek
Link to comment
Share on other sites

prema svemu procitanom, moje osobno misljenje je da je relativno mala zagrijanost motora (30-ak km), izrazito niska temperatura -18, te max. grijanje i ventilacija, uzrok padu temperature i da je to normalno na tom motoru....

 

 

Normalno je da padne, ali nije normalno da padne na dno pokazivaca.

Link to comment
Share on other sites

Pa mozda ga zbilja zeza indikator kao i Kegalja na Passatu. Mog kolegu na poslu je isto to mucilo na istom tom Passatu. Primijenili su termostat i isto se događalo, a kad su promijenili indikator sve je bilo u redu.

 

Znaci govorim o padanju temp na dno pokazivaca. ;)

Link to comment
Share on other sites

Da to je normalno kod vas sa poljoprivrednim strojevima :) i blokovima od gusa (inače auto kad grije, uzima toplinu iz mašine, dakle hladi je, budući dizel po zimi jako teško zagrije blok motora, kad stojiš a kada se griješ ti zapravo hladiš motor).

 

Živjeli turbo benzinci i alu blokovi - na radnoj temperaturi za 4km na -11 i ne hlade se taman da stajao sat vremena na leru :)

 

Je isitina :thumbsup: ali zato po ljeti na +35 ga ostavi na leru pol sata i ventilatori se ne gase, ak stojis ispred auta imas osjecaj da boeing slijece kraj tebe :rofl: bar je tak kod mene hehe

Link to comment
Share on other sites

Je isitina :thumbsup: ali zato po ljeti na +35 ga ostavi na leru pol sata i ventilatori se ne gase, ak stojis ispred auta imas osjecaj da boeing slijece kraj tebe :rofl: bar je tak kod mene hehe

 

tako je na svim V6 motorima kod Alfe :)

Link to comment
Share on other sites

"dno" nije isto kod svakog, nekom pokazuje prva crtica 20°C a nekome 60°C ... meni na astri 1.7dti je prva 60°C i uredno pada na 60 kada stoji sa full grijanjem...

 

cak i na cliu benzu kad je auto kratko vremena bio na radnoj temp, ako stanem na 15-20min sa ukljucenim grijanjem, padne na nekih 70°C ... to sam viđao na skoro svakom autu (dizlima)

Link to comment
Share on other sites

Znatiželja mi nije dala mira, pa sam na astri cdti pratio danas :D ona nema pokazivac temp, ali ima neki "sakriveni" meni u kojem se moze vidjet... uglavnom od stenjevca do autobusnog i nazad sam uspio dogurati do 78st., ali je konstanto raslo do tuda :D na semaforima se znalo spustiti za stupanj - dva ...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na brava juče nakeljio tjuning karton na onaj donji otvor i situacija je puuuno bolja :) a -26 je bilo na jednom dijelu jutros kad sam na posao išao....temp bila na radnoj i stao u trgovinu po doručak neki i dok sam se vratio (2min) temp pala na 1/4 :D

 

ko ga jebe, preživjet ćemo još koji dan :)

Link to comment
Share on other sites

Neznan kako na dizelima ali meni na v6 benzincu dođe do 90 i zacimentira se

naravno akop je ispravan termostat

 

takoder i meni, s time da se meni nakon par min prebacuje na plin, cini mi se na 40 stupnjeva, ali na punih 90 stupnjeva voda mi je nakon par km, pa cak i na onih -12 neko jutro. grijat pocne jako brzo

Link to comment
Share on other sites

meni na 1,9 tdi isto dugo treba da se zagrije sada kada je ovak hladno i ako upalim grijanje na max nema sanse da se zagrije na 90. i i kada se zagrije ako stanem i ostavim ga upaljenog sa grijanjem upaljenim dosta brzo pada temp. Tako mi je od prvog dana. tako da mislim da je normalno..

Link to comment
Share on other sites

Kod mene, na automatskoj klimi, na eko modu, ako stavim da hocu 28 stupnjeva, jako sporo se zagrijava jer hladan zrak izvana hladi vodu u unutarnjem kileru, ali ako stavim temp. na cca. 20 ili niže, onda se auto puno brže ugrije i puno brže prebaci na plin...

Naravno da željena temp. ima veze sa protokom vode kroz unutarnji kiler... tj. ako je više vode u opticaju, duže joj treba da se zagrije.. :D (logika) :D

 

2 Lovrek... ako auto stoji na leru i radi na cca. 800 okretaja, a grijanje unutra na najjače, događa se upravo ono što sam opisao.. dakle, hladan zrak (-18C) hladi vodu u unutarnjem kileru brže nego je motor može zagrijati.. zato temp. vode pada...

Ostavi auto na leru, ali ugasi grijanje... temp. vode onda ne bi smjela padati... :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...