Jump to content

Temp. rashladne tekucine - problem?


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Meni na Mazdi ako odmah krenem vozit, temp (vode) se normalno s vremenom digne, ali mi na plin nece prebacit po 20-30km (iako je na temp vode vec dugo "radna")... Ako ga zagrijem na leru, kad krenem vozit odmah prebaci. Ali mi se zna dogodit (rijetko) da u voznji vrati na benzin :huh: Mada je temperatura na pokazivacu cijelo vrijeme ok :huh:

Link to comment
Share on other sites

Meni na Mazdi ako odmah krenem vozit, temp (vode) se normalno s vremenom digne, ali mi na plin nece prebacit po 20-30km (iako je na temp vode vec dugo "radna")... Ako ga zagrijem na leru, kad krenem vozit odmah prebaci. Ali mi se zna dogodit (rijetko) da u voznji vrati na benzin :huh: Mada je temperatura na pokazivacu cijelo vrijeme ok :huh:

 

Možda ti je negdje crijevo "zaštopano" gdje ide prema isparivaču pa tamo imaš manju temperaturu i zato zajebava...

Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam u autu,upalio ga nakon 2 dana,znaci potpuno leden. Kad se vozim temp se dize,i imam par stajanja u leru jer cekam staru.

Temp u leru se ne mize niti gore ni dolje. Kad se vozim onda se samo dize. Tj sada se digla za 1c nakon 10 min stajanja. Grijanje na 22c na 3ventovi.

Link to comment
Share on other sites

dečki, kad upalite hladan auto, nemojte odmah paliti grijanje, sačekajte 5-6 min da se motor koliko toliko zgrije a onda palite grijanje, puno lakše održi temp motora tako.

 

provjereno.

 

ja kod sebe kad stavim na Auto mod čim auto upalim, ventovi uopće neće da pušu dok se temp motora ne digne, jer elektronika "kuži" da je motor još hladan i uopće neće palit vent.

Link to comment
Share on other sites

dečki, kad upalite hladan auto, nemojte odmah paliti grijanje, sačekajte 5-6 min da se motor koliko toliko zgrije a onda palite grijanje, puno lakše održi temp motora tako.

 

provjereno.

 

ja kod sebe kad stavim na Auto mod čim auto upalim, ventovi uopće neće da pušu dok se temp motora ne digne, jer elektronika "kuži" da je motor još hladan i uopće neće palit vent.

 

kod mene isto - vent je na nula dok se auto e zgrije bar malo i kako se auto zagrijava tako on jace puse

 

mana je sto se znaju povremeno sajbe magliti

Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam u autu,upalio ga nakon 2 dana,znaci potpuno leden. Kad se vozim temp se dize,i imam par stajanja u leru jer cekam staru.

Temp u leru se ne mize niti gore ni dolje. Kad se vozim onda se samo dize. Tj sada se digla za 1c nakon 10 min stajanja. Grijanje na 22c na 3ventovi.

 

sad je vani -5, a ono je bilo -18C, grijanje&ventilacija najjace... na ovakvim temp nemam problema, probaj kada (ako) bude opet tako niska temperatura...

Link to comment
Share on other sites

Možda ti je negdje crijevo "zaštopano" gdje ide prema isparivaču pa tamo imaš manju temperaturu i zato zajebava...

 

Nemam pojma, moze biti :thumbsup: Ako je tako nesto, jel moze to sto stetit (osim ovog sto teze baca na plin kad je ful hladno)? Pojma nemam o plinu nista...

 

 

a da ti nisu okretaji preniski? znam da sam vidio na nekolko autiju da je bilo podeseno da si morao preko 3000 okr/min da bi on bacio na plin

 

Znam za to, nije do toga. Normalno se vozim, jednostavno kad je ovako jako hladno mada je temp vode na ploci "radna", ne prebacuje na plin kao da je preniska. Pogotovo kad idem obilaznicom ili tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...