Jump to content

Temp. rashladne tekucine - problem?


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

I koja je onda dijagnoza? Sve ok ili nesto ne stima? Termostat?

Da jos jednom ponovim, bilo je -18, grijanje na najvećoj temp. i ventilacija na najjace....

 

No sikiriki...za par dana kad se malo popnu temperature, sve će se vratiti u normalu :)

Link to comment
Share on other sites

Vec su ti decki rekli,promjeni termostat jer nije normalno da motoru treba 30km da

Postigne radnu tempraturu.

 

nije stvar u postizanju radne temperature, nego u brzini opadanja...

motor je imao radnu temperaturu i nakon 10-15 km (sto je za dizel ok)...

 

budem provjerio na sljedecem servisu....

Link to comment
Share on other sites

lancia kappa 3.0, ujutro upali, nakon cca 5 minuta lagane voznje prebaci na plin, a jos 5 minuta da dodje do radne temperature...

 

kad radi na mistu, temperatura pada, al ne do kraja...

 

kad lagano vozim, sad po hladnom, isto zna sa radne pasti, al kad stiskam, uredno stoji na radnoj...

 

pretpostavljam da je isto termostat?

Link to comment
Share on other sites

u Tokiću termostat 89kn a indikator temperature 69kn. mislim da ti se zbog toga ne isplati smrzavati.

 

ma nije da se smrzavam, kazem to se jednom dogodilo na -18, inace nisam nikad to primjetio...

a dam se kladit da bi barem 50% dizelasa na forumu imalo iste simptome u istim uvjetima (max grijanje i ventilacija)...

Link to comment
Share on other sites

Audi 2.0TDI isti problem sad kad je drastično zahladilo.

Znači putovanje na posao u koloni uz upaljeno grijanje na 24C ventilator na 1/3 (nekih 13ak km imam do posla) auto se ugrije na negdje 70C-80C tijekom voženje pa malo padne ako se baš duže stoji a ja pojačam grijanje, pa opet poraste i na 90C dođe negdje pred firmom kad imam ravnicu (300-400m) pa se malo povezem ili ako sam sreće pa nije gužva nego se brže vozim (s grijanjem) auto se uspije zagrijati na 90C (iskreno treba mu ali se zagrije) nakon par (cca. 7-8)km.

 

Onda probao napraviti test pa se vozio sa ugašenim grijanjem (ne u koloni) i digne temp. na 90C dok si rekao keeeeeeeeeeeeks (treba mu malo ali digne) i što je najvažnije drži ju na 90C i ne miće, bez obzira da li auto stoji ili se vozi. I onda pred firmom upalio grijanje na HI i full ventilator a kazaljka od temp samo prema dolje... padne na crticu između 50C i 90C (gdje otprilike i stoji kad se vozim u koloni s upaljenim grijanjem). ugasim grijanje a kazaljka stoji na cca 70C i ne miće se dok sam na leru, krenem se voziti i za kratko opet na 90C.

 

Onda sam testirao da li je termostat stalno otvoren pa sam upalio auto i pustio ga da neko vrijeme radi na leru i otvorio čep od spremnika za vodu i voda ne cirkulira a crijava su hladna, znači nema protoka tekučine (iskreno ne znam kako detaljno funkcionira ta cirkulacija i nakon koliko vremena ili koje temp bi trebala početi cirkulacija kako bi mogao isključiti kvar termostata tako da ne znam da li je do termostata koji BTW košta 85KN u Tokiću i nije ga problem za zamjeniti).

Jedino što nisam probao vidjeti da li ima cirkulaciju vode i da li su crijeva topla kad mi je temperatura između 50C i 90C ( to bi npr. mogao danas :D ) a prije nego postigne prvi put 90C pa eto ako netko točno zna kad počinje cirkulirati voda u normalnom režimu neka se raspiše.

 

Inaće prije nikakvih problema, auto je normalno postizao radnu temp od 90C i kazaljka je stajala zapiknuta na toj temp. A čitao sam da kad je problem sa termostatom da onda temp varira oko 90C tj. kazaljka nije fiksno na 90C.

E sad ne znam za što služi indikator temperature, osim što znam da ima zeleni i crni ali koliko vidim nije ni on neki trošak.

 

Eto toliko od mene.

Link to comment
Share on other sites

lancia kappa 3.0, ujutro upali, nakon cca 5 minuta lagane voznje prebaci na plin, a jos 5 minuta da dodje do radne temperature...

 

kad radi na mistu, temperatura pada, al ne do kraja...

 

kad lagano vozim, sad po hladnom, isto zna sa radne pasti, al kad stiskam, uredno stoji na radnoj...

 

pretpostavljam da je isto termostat?

 

Evo meni danas na zeninom autu obratna situacija, na leru digne normalno temperaturu, a na autoputu padne na nekih 60 stupnjeva i nije htio na plin prebaciti.

 

Kontam da je ili termostat ili indikator temperature

 

I da, par puta joj se na autoputu auto ugasio sam od sebe :drink:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...