Jump to content

2.0 TDI Motor trese...


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Moze biti i do gumica na diznama, set gumica po dizni je oko 100 kuna

 

tako je,ulje se u tom slucaju mjesa sa naftom i zato mozda dimi plavkasto na prvo paljenje.

neznam s kojom dijagnostikom radite,ali pogledajte "usporedivanje kolicine goriva po cilindrima",dali ima prevelikog odstupanja na nekome cilindru.

Link to comment
Share on other sites

Ponekad se zna dogoditi i da se i kod sljedećeg paljenja (obično ujutro) motor jako trese, te onda i dimi bijelo plavkasti dim. Pri tome zvuk motora je kao da radi na 3 cilindra.

 

Jel' itko pogledao bregaste? Frend je na A3 imao takav problem s bregastom i poderanim brijegom na jednom cilindru.

Link to comment
Share on other sites

Danas je na u PIA-i na dijagnostici, zezali su oko toga što nije ugrađivano kod njih, ali kad je voditelj servisa provozao auto sve mu je bilo jasno... Zamašnjak i kuplung, tko god da je ugrađivao i gdje god bio kupljen, nema veze sa time....

Link to comment
Share on other sites

Kuplung je kupljen u Magdicu, montiran u TAS-u, te se nakon toga apsolutno nista nije promijenilo na autu, svi problemi su i dalje tu. Sad je auto u PIA-i na novoj dijagnozi, jer prošla je očito bila kriva.

Link to comment
Share on other sites

Nije rekao direktno, jer je u pocetku bio sukob oko toga što nisam montirao kuplung kod njih, ali u vožnji na moje pitanje jel do zamašnjaka, rekao je da ne zna što da misli, da moraju vidjeti....

Link to comment
Share on other sites

I pojeo vuk magare!!!!

 

Ako vozis u ovlasteni na dijagnozu onda ga ostavi

Tamo i na popravku, i obrnuto.

 

Jedan dijagnosticira, drugi prodaje, treci mjenja.

Reci sta hoces ali sulodo mi je to!

 

Tako je ispalo, jer ja ne mislim kod njih davati 14.000,00 kn za nešto što mogu napraviti za 5.000,00... Ako sam odnio tamo auto na dijagnostiku, i platio je, onda ocekujem da iza toga i stoje... Ako je nešto kupljeno i ugrađeno van njih, a problem i dalje stoji, onda ocu novu dijagnozu. Ako je problem u tome što je ugrađeno i njihova prvotna dijagnozna je točna, u redu, platit ću je ponovo.

Naravno da ja nisam mogao znati što je autu, i kad sam čuo njihovu ponudu, moje pravo ga je preuzeti, platiti račun i zahvaliti se. Od njih nitko ne traži da garantira za ugrađeni dio koji nisu oni ugradili, nego da samo utvrdi zbog čega je kvar i dalje tu...

Edited by Lovrek
Link to comment
Share on other sites

Slazem se, daleko od toga.

 

Samo sta sada imas prazan đep i neispravan auto...

A u ovlastenom se mogu i dalje igrat pogađanja,

Da si im ostavio auto na promjeni kuplunga nebi ovako zavrsilo.

Tj. Sumljam da bi se zajebali, jer ide na njihov trosak.

 

Zato prije popravka, potrazi jos jedno strucno mišljenje,

jer iz ovoga ispada da lako sa tuđim k. Po plotu...

Link to comment
Share on other sites

Tražio sam i na forumu i u TAS-u, dapače, sve sam 2 puta provjerio. Nakon Mexx-ovog posta o senzor bregastih zvao sam opet PIA-u i rekli da nije do toga, da bi izbacilo grešku i da stoje iza procjene svojih mehanicara. Nakon toga sam išao u TAS napravit još jednom dijagnostiku, i u vožnji, ništa nije izbacilo, SMA nije bio siguran, al je rekao ak su mi tak rekli u PIA-i, da onda valjda je tako. Nakon toga sam tek kupio dio i dogovorio izmjenu u TAS-u....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...