Jump to content

2.0 TDI Motor trese...


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Možda može bit i nešto banalnije tipa maf... Probaj s nekim zamijenit, to ti je bar jednostavno za isprobat tak... Možda su mu na tim okretajima neka kriva očitanja pa se spojebe i zacukava auto.

Link to comment
Share on other sites

Možda može bit i nešto banalnije tipa maf... Probaj s nekim zamijenit, to ti je bar jednostavno za isprobat tak... Možda su mu na tim okretajima neka kriva očitanja pa se spojebe i zacukava auto.

 

maf je mjenjan prije 5k km, kupljen bosch u tas-u (nema VW znak), a prije 1000 km je vraćen originalni panel filter... prije je bio k&n....

Link to comment
Share on other sites

A dizna možda?

 

moguće i to, čitao sam po netu da se kontakti na kablovima shebu.... mislim da je tu imao netko takav problem (daracRS možda?)

 

još jedna stvar, kad je serviser otvorio haubu, vidio je na akumulatoru dlake (kratke) neke životinje, pa je rekao da mi je možda izgrizao koji kabel :D

Link to comment
Share on other sites

možda još debilnije od nosača, ali ja sam identične simptome imao na ivecu kad se otkačio/olabavio auspuh s turbine.

tresao je na određenom broju okretaja (malo ispod 2000 do 3000) kao da će se raspasti, tj. točno onda kad turbina počne boostati

Link to comment
Share on other sites

evo snimio sam mobitelom, ne kuzi se bas da trese, ali vidi se da okretaji osciliraju... 6. brzina, dao gas negdje do pola ili manje.... isto je sa i bez klime, auto sam propuhao (vozio 160 na 3.750 okretaja jedno 10 minuta).... jel upucuje na sta sada?

 

 

Link to comment
Share on other sites

dobro već ti je njih 5 reklo da odeš do dečkiju i da će ti pogledat, a ti ga sad jebeš tu sa filmićima :doh: odi kod nekog nek vidi, plati pivu i ćao :thumbsup:

 

idem, u ponedjeljak, do tad pokusavam eliminirat moguće kvarove :D

Link to comment
Share on other sites

Auto je bio u servisu, nije rastavljan, ali rečeno je da je zamašnjak i da se svakako onda promjeni i kuplung...

E sad, da li stavljati nešto jače ili opet serijski s obzirom da je snaga dignuta sa 340 na 420Nm?

Molim preporuke i tko može, neka pošalje ponude na pm... Zahvaljujem

Link to comment
Share on other sites

Auto je bio u servisu, nije rastavljan, ali rečeno je da je zamašnjak i da se svakako onda promjeni i kuplung...

E sad, da li stavljati nešto jače ili opet serijski s obzirom da je snaga dignuta sa 340 na 420Nm?

Molim preporuke i tko može, neka pošalje ponude na pm... Zahvaljujem

Gle ako ti to ne smeta toliko nemoj mijenjati jer će ti opet za n tisuća km biti isto. Mi mijenjali na službenom audiju 2.0tdi (BLB motor) cijeli taj set, i nakon promjene bilo super, auto bio utegnut skroz, ali već nakon 10-15.000km opet trese. Ja imam isti taj problem na privatnom 2.0TDI BLB, trese u leru i lagano "štucanje" ponekad pri mijenjanju iz 1. u 2. itd itd ali ne znam koliko bi se dugo usrećio zamjenom.

Link to comment
Share on other sites

imao ISTU situaciju.auto bi jednostavno cijeli zadrmao i nastavio vuci kao da nista nije bilo.

bio mi je senzor okretaja radilice.

ubacio u 4tu vozio 50 i namjerno ga silova na taj nacin dok je bio spojen na diag,pokazao mi taj senzor,stavio novi i otada sve 5

jednostavno bi "prekida" kao da nema goriva i to samo pod opterecenjem,tipa 6ta brzina uzbrdo na 1500 okretaja

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

imao ISTU situaciju.auto bi jednostavno cijeli zadrmao i nastavio vuci kao da nista nije bilo.

bio mi je senzor okretaja radilice.

ubacio u 4tu vozio 50 i namjerno ga silova na taj nacin dok je bio spojen na diag,pokazao mi taj senzor,stavio novi i otada sve 5

jednostavno bi "prekida" kao da nema goriva i to samo pod opterecenjem,tipa 6ta brzina uzbrdo na 1500 okretaja

 

 

uf, kolko dođe taj senzor? da prvo to promjenim ako je manje... U kompu nije zabilježena nikakva greška, jedino da nađem nekog tko ima dijagnostiku pa da ga spojimo u vožnji...

Link to comment
Share on other sites

300kn me dosao malo ga je tesko promjenit,neka ti ispitaju njegov rad.jer imas senzor radilice i bregastih pa nek usporede rad svih

 

nadi nekog sa dijagnostikom i vozite se i namjerno ga dovodi u situaciju gdje ti pocme zacukavat i pratite brojeve okretaja.meni je bivalo sve gore i na kraju je poceo zacukavat i na leru,tj kad bi auto na mjestu turirao i naposljetku dao gresku

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

meni kazaljka okretaja nije treperila,linerano su rasli okretaji ali u jednom trenu auto bi se doslovno na djelic sekunde kao "izgasio" i nastavio dalje kao da nista nije bilo,pritom bi osjetio udar u cilu karoseriju,kao da nemam nosace motora.

simptomi su bili kao da auto ostaje bez goriva.

gresku nije pokazivao dok ga nisam" izmaltretirao" na nacin da sam ga namjerno kilometar -dva mucio i naposljetku je poceo zacukavati i na mjestu ,ne u opterecenju samo.onda mi je dao gresku tek.

 

znaci vozim se uzbrdo u 6.oj na 1500-2000 rpm laganim gasom,odjednom tupi udar,okretaji padnu ,poklopim pun gas on jednostavno nastavi normalno nabirat

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

Kontaktiraj Magdić d.O.o. http://www.skodacroatia.com/forum/index.php/topic,15170.0.html

Moguće da imaju i zamašnjak koji odgovara tvom motoru u ponudi. Obično su povoljniji od ostalih.

 

Neki su navodno stavljali jednomaseni zamašnjak koji je jeftiniji ali onda su veće vibracije tako da bi trebao staviti dvomaseni.

 

Hvala za link, kontaktirao sam ih i dobio ponudu, za sada su najpovoljniji sa LUK-ovim setom (zamasnjak dvomaseni, korpa, lamela, potisni lezaj)...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...