Jump to content

2.0 TDI Motor trese...


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Lovrek sorry na upadu,a ali dobio sam ponudu za jednomaseni i komplet kuplung set Valeo za 2950kn Polo 74kw ??

Ima netko bolju ponudu za Valeo jednomaseni i kuplung set??

 

ma nema problema, daj onda barem napisi gdje pa da i ja trazim...

ima tko jednomaseni na 2.0 tdi da vidim kak se to cuje?

Link to comment
Share on other sites

Lovrek sorry na upadu,a ali dobio sam ponudu za jednomaseni i komplet kuplung set Valeo za 2950kn Polo 74kw ??

Ima netko bolju ponudu za Valeo jednomaseni i kuplung set??

na VWCC forumu imas za 2200kn koliko se sjecam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lose vijesti... na auto je stavljen kompletan Luk-ov set (dvomaseni zamašnjak+korpa+lamela+hidraulički ležaj) + 2 nosača motora, ali auto i dalje ima iste simptome. Znaci, cijeli auto se pocne trest između 1.500-2000 rpm, najčešće u 4. 5. i 6. brzini, ponekad i između 2.000-2300, te se nakon toga osjeti trešnja motora i u leru, recimo kad stanem na semaforu. Ponekad se zna dogoditi i da se i kod sljedećeg paljenja (obično ujutro) motor jako trese, te onda i dimi bijelo plavkasti dim. Pri tome zvuk motora je kao da radi na 3 cilindra. PIA me može primiti tek za 10 dana (btw. koji su dijagnosticirali da je problem u zamašnjaku i kuplungu), a u Zubaku za 5 dana (koji su na redovnom servisu jednostavno rekli da se vozim na preniskom broju okretaja i da prešaltam u nižu:doh:).

 

Mogu uplodati i filmic nakon paljenja ujutro gdje se vidi dim i čuje zvuk motora (trešnja ne jer je kamera loša)...

Link to comment
Share on other sites

Lose vijesti... na auto je stavljen kompletan Luk-ov set (dvomaseni zamašnjak+korpa+lamela+hidraulički ležaj) + 2 nosača motora, ali auto i dalje ima iste simptome. Znaci, cijeli auto se pocne trest između 1.500-2000 rpm, najčešće u 4. 5. i 6. brzini, ponekad i između 2.000-2300, te se nakon toga osjeti trešnja motora i u leru, recimo kad stanem na semaforu. Ponekad se zna dogoditi i da se i kod sljedećeg paljenja (obično ujutro) motor jako trese, te onda i dimi bijelo plavkasti dim. Pri tome zvuk motora je kao da radi na 3 cilindra. PIA me može primiti tek za 10 dana (btw. koji su dijagnosticirali da je problem u zamašnjaku i kuplungu), a u Zubaku za 5 dana (koji su na redovnom servisu jednostavno rekli da se vozim na preniskom broju okretaja i da prešaltam u nižu:doh:).

 

Mogu uplodati i filmic nakon paljenja ujutro gdje se vidi dim i čuje zvuk motora (trešnja ne jer je kamera loša)...

 

sad si malo detaljnije opisao(dim, kao da radi na 3 cilindra, hladni motor) pa bi ja rekao ovo:

 

A dizna možda?

 

edit: jesu ovi (PIA) koji su dijagnosticirali problem u zamašnjaku i odradili taj posao ili netko drugi?

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Ovo je paljenje jutros, jučer je preuzet u 16h... Na putu do doma sam već shvatio da nije to to...

 

 

 

A ovo je prije izmjene zamašnjaka (tresao se malo više na ovoj snimci, al to je vjerojatno do nosača koji su sad zamjenjeni)....

 

[video=youtube;myA4yhDv-EI]

Link to comment
Share on other sites

Pa čekaj malo, auto ti DIMI PLAVO, znači troši ti ulje do besvjesti i ti to nisi rekao ovima u servisu i nije ti bilo sumnjivo da nije možda zbog toga sve ovo? Pa prvo što bi napravio je da bi im rekao da upale auto sutradan na hladno pa da vide kaj se događa. A ti ideš mijenjati kuplung setove i nosače a motor ti je očigledno neispravan (ili turbina)...

Link to comment
Share on other sites

Pa čekaj malo, auto ti DIMI PLAVO, znači troši ti ulje do besvjesti i ti to nisi rekao ovima u servisu i nije ti bilo sumnjivo da nije možda zbog toga sve ovo? Pa prvo što bi napravio je da bi im rekao da upale auto sutradan na hladno pa da vide kaj se događa. A ti ideš mijenjati kuplung setove i nosače a motor ti je očigledno neispravan (ili turbina)...

 

Sve je to njima rečeno (PIA) i auto im je ostavljen cijeli dan na dijagnostici... Pokazao sam im i snimku na mobitelu... Nakon Mexx-ovog posta o senzoru, zvao sam ih ponovno i rekli su da je stoje iza svoje dijagnoze (zamasnjak). Svejedno sam sa SMA sjeo u auto, imao dijagnostiku spojenu i ništa nije zabilježeno. A šta je da je, zamašnjak i lamela su bili istrošeni, a nosaci su bili napuknuti, tako da nista nije promjenjeno uzalud. Inače, auto je servisiran uvijek u redovnim servisima (PIA), mjenjalo se ulje i filteri svakih 10 tisuća km (a ne 15k km kao što je propisano).

Link to comment
Share on other sites

Zamašnjak je kupljen u Magdiću (original LUK) a ugradio ga je SMA (sa foruma) u svom servisu TAS autoservis...

 

Istu grešku sam i ja nspravio s G4 :)

Jedan da diagnozu, drugi šerafi i ispadne pola auta novo a on i dalje zacukava... ;)

Link to comment
Share on other sites

edit: auto dimi plavo jedino ujutro kod prvog paljenja....

 

Pa ne smije nikad plavo dimiti, to znači da negdje ulje prolazi gdje nebi smjelo! Ili ti je turbina otišla ili pak nešto vezano uz motor. Nek ti tu stručnjaci pojasne da li je moguće dok je motor hladan da kroz karike ili gumice prođe ulje zbog nećeg trećeg, ja mislim da ne jer bi trebalo biti obrnuto kad ulje postaje rijeđe. Tak da mi to nije jasno baš ...

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Pa ne smije nikad plavo dimiti, to znači da negdje ulje prolazi gdje nebi smjelo! Ili ti je turbina otišla ili pak nešto vezano uz motor. Nek ti tu stručnjaci pojasne da li je moguće dok je motor hladan da kroz karike ili gumice prođe ulje zbog nećeg trećeg, ja mislim da ne jer bi trebalo biti obrnuto kad ulje postaje rijeđe. Tak da mi to nije jasno baš ...

 

kod bkd motora plavi dim na prvo paljenje ukazuje na jedan ili vise neispravnih grijača

Link to comment
Share on other sites

ulje je bijeli dim ,kao da je upravo izabran novi papa :)

 

Bijelo/plavi, na taj dim sam i mislio :). Znam jer je meni tako dimio kad nije bilo restriktora ..

 

BTW ovo na filmiću je plavo/bijeli dim, a Lovrek će najbolje znati da li je ulje, jer se ulje odmah osjeti, gadan smrad totalno. Nadajmo se da nije!

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Nije ulje, nema mirisa... Tokom godina, nekoliko grijača na autu je već promjenjeno (ne znam točno, mogu mi u PIA-i pogledati).

Problem je što ni dijagnostika u Zubaku na redovnom servisu, ni dijagnostika u PIA-i, te nakon Mexxa ni dijagnostika kod SMA (u voznji dok se tresao motor), nije pokazala nikakvu grešku.

Meni se čini da ovo ima veze sa diznama, ili turbinom (ali da je turbina, ne znam zašto bi se tresao u leru).

Auto vozim najnormalnije osim što se ponekad dogadjaju navedeni siptomi, te se motor nakon toga trese u leru (kad stanem na semaforu), te nakon vremena se smiri.

Ovaj dim ujutro moze biti zbog neceg drugog, a trešnja je posljedica ''trokiranja'' od večeri prije kad sam dolazio doma (nakon par km se opet smirio)...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...