Jump to content

2.0 TDI Motor trese...


Recommended Posts

a napravio si sta bi i vecina nas napravila u tome slucaju, nakon dijagnoze si isao mijenjat, jer to je to... A nista, sad opet dok ti financije dopustaju da mestri otkrivaju sta mu je...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Sad sam zvao servis, auto ostaje do sutra da se utvrdi točan kvar. Ono što su mi za sad mogli reći je da drugi cilindar ne radi kako treba, a zbog čega, znat će sutra. Nisu znali reći kako to nisu uočili prvi put.

Link to comment
Share on other sites

Ovo su postovi iz Mexx-ovog topica:

 

16-05-2011 17:20

 

skinuo glavu motora,s glavom sve ok,voda nigdi nije ulazila,na drugom cilindru se ocito nesto desilo,nije izgreban ali je klip prepun garezi dok su ostali cilindri i klipovi (s gornje strane) ok,i naravno motor se vrti ok bez opterecenja.

sumnjam na puknut prsten na drugom cilindru,znat cu veceras kad otvorim blok.

 

16-05-2011 18:38

 

na drugom cilindru klip izgleda kao da su ga miši glođali,popuca na par mista i uljni prsten ostao stisnut i ulje je ulazilo gore na klip,barem je cilindar ok

ostala tri klipa i clindri kao novi...promjenit cu sada sve prstenove,kupit jedan klip novi,nove temeljne i letece lezaje,garnituru brtvila za injektore,semeringe za bregaste,brtvu glave ,vijke glave, i spakovat sve nazad

 

 

Očito da je drugi cilindar slaba karika... Vidjet ćemo sutra....

Link to comment
Share on other sites

bas ti i nije 14tkn zamasnjak i lamela s izmjenom al dobro....

nije mala cifra al eto set je oko 9iljada kuna (sa zamasnjakom) s tim da se uvjek moze provuć dio na akciju 4+ ako auto nije starije od 4godine.

Jebga potrosio si lovu al sad si miran sto se tiče kuplung-a...

 

P.S u servisu se drže rtp-ova (rješenje tehničkog problema) i tamo vjerovatno stoji da prvo treba vidit zamasnjak... turbinu... dizne.. itd.... dakle po nekim naputcima od proizvođača... To je ujedino i dvosjekli mač jer eto netko to mora platit pa ako fula servis onda je njima u leđa. Nažalost nekad se tog treba drzat kad je rjec o kvaru unutar garancije....

Jedan od rtp-ova sam zapamtio a bila je rječ o vibracijama pri ubrzavanju... ugl kao pisalo je da je potrebno provjerit unutarnji zglob (ne 4motion) itd itd....

 

Nadam se da ce u servisu naci koji mu je vrag... a ti nedaj da te naguze... pa da npr bude do dizne a oni skinu glavu i naplate taj trosak.... il obratno... Vjeruj mi ima svakakvih ljudi i hebeno je kad krivo diagnosticiras a odose djelovi i rad.....

Link to comment
Share on other sites

Pa rekao mi mehanicar, koji od pocetka zaprima moj auto, prek telefona 12k kn + 2k kn ruke (otprilike), sad dal je fulao za koju tisucu, tak svejedno, previse je.... Auto je 4+, ali ne znam dal ide pod to kuplung... Nije nista oko getribe i zglobova i nosaca, SMA je sve provjerio (a 2 nosaca je promjenio)... Vidjet cemo sutra sto ce reci, odmah cu traziti i ponudu, pa cu staviti tu i traziti savjet...

Link to comment
Share on other sites

Danas sam pokupio auto sa servisa PIA u Jankomiru. Moram priznati da su bili fer i korektni i da se iz njihovog pristupa dalo zakljuciti da im je stalo da ne izgube dugogodisnju stranku.

Jučer je javljeno da 2. cilindar ne radi dobro, danas je nastavljeno sa dijagnozom i popravkom. Sam blok, cilindri i sve ostalo nema nikakvih ostecenja, kompresija je u redu, pa su dizne očistili i izkalibrirali te vratili nazad (instalacije nisu mjenjali, makar se obično to radi kad se vade dizne, ali su u dobrom stanju i ne bi trebalo biti problema). Auto pali normalno, motor ne trese, ne dimi, bolje ubrzava a vjerujem da ce se i potrosnja smanjiti.

Naplatili su mi taj popravak sa dijagnostikom 590 kn (inače bi bilo 1000+) zbog prvotne krive dijagnostike i dugogodišnje vjernosti.

Eto, ja sretan jer na kraju nije ništa strašno, trošak nije velik i kako je još moglo završiti, super je ispalo. Hvala svima na savjetima i pomoci!

Link to comment
Share on other sites

Danas sam pokupio auto sa servisa PIA u Jankomiru. Moram priznati da su bili fer i korektni i da se iz njihovog pristupa dalo zakljuciti da im je stalo da ne izgube dugogodisnju stranku.

Jučer je javljeno da 2. cilindar ne radi dobro, danas je nastavljeno sa dijagnozom i popravkom. Sam blok, cilindri i sve ostalo nema nikakvih ostecenja, kompresija je u redu, pa su dizne očistili i izkalibrirali te vratili nazad (instalacije nisu mjenjali, makar se obično to radi kad se vade dizne, ali su u dobrom stanju i ne bi trebalo biti problema). Auto pali normalno, motor ne trese, ne dimi, bolje ubrzava a vjerujem da ce se i potrosnja smanjiti.

Naplatili su mi taj popravak sa dijagnostikom 590 kn (inače bi bilo 1000+) zbog prvotne krive dijagnostike i dugogodišnje vjernosti.

Eto, ja sretan jer na kraju nije ništa strašno, trošak nije velik i kako je još moglo završiti, super je ispalo. Hvala svima na savjetima i pomoci!

 

Super da si ovako jeftino prošao! A sad imaš i novi kuplung :P

Link to comment
Share on other sites

Super da si ovako jeftino prošao! A sad imaš i novi kuplung :P

 

da, samo što su mi nove gume bile neophodnije....

 

znači suma sumarum.....

 

glavni problem i uzrok nemirnom radu motora su bile dizne????????

 

da, i to najvjerojatnije samo jedna pošto 2. cilindar nije dobro radio... čudno da nikakvu grešku nije izbacivalo....

Edited by Lovrek
Link to comment
Share on other sites

Pošteno. Drago mi je da si popravio kantu ups. pilu :)

 

Danas sam pokupio auto sa servisa PIA u Jankomiru. Moram priznati da su bili fer i korektni i da se iz njihovog pristupa dalo zakljuciti da im je stalo da ne izgube dugogodisnju stranku.

Jučer je javljeno da 2. cilindar ne radi dobro, danas je nastavljeno sa dijagnozom i popravkom. Sam blok, cilindri i sve ostalo nema nikakvih ostecenja, kompresija je u redu, pa su dizne očistili i izkalibrirali te vratili nazad (instalacije nisu mjenjali, makar se obično to radi kad se vade dizne, ali su u dobrom stanju i ne bi trebalo biti problema). Auto pali normalno, motor ne trese, ne dimi, bolje ubrzava a vjerujem da ce se i potrosnja smanjiti.

Naplatili su mi taj popravak sa dijagnostikom 590 kn (inače bi bilo 1000+) zbog prvotne krive dijagnostike i dugogodišnje vjernosti.

Eto, ja sretan jer na kraju nije ništa strašno, trošak nije velik i kako je još moglo završiti, super je ispalo. Hvala svima na savjetima i pomoci!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...