Jump to content

CarPC sve o tome na jednom mjestu!


Brklja

Recommended Posts

 

lev?

gps ko transplatacija kurca? a gps za auto kosta kolko 800kn?

cukice na dashboardu? to moze mislim samo 0.1 % populacije koji imaju SA ECU, i zar plasme zbilja nisu ljepse nego ono kockasto govno u losoj rezoluciji na displayu?

brdo glazbe?

pretpostavljam da svaki dan poslusas tih 50 000 pjesama u autu :)

meni jedan cd stoji u autu god dana :D

 

al hvala na odgovoru shvatio sam bit,

ako ima mj susjed ja hocu imat bolje od njega :)

 

eto jel bilo tako tesko odgovorit

 

ako mogu ja metnut cukice na N95 i fucking serijskom Accentu, onda mislim da moze i ostatak populacije, bar vecina. Gps za panasonica kosta 5000 kn, za alpinea jos vise, tv tuner je oko 2-3 soma kuna pa racunaj... A sto se glazbe tice, ovisi o raspolozenju, ne slusa mi se svaki dan isto, svaka cast tebi ako imas zivaca jedan CD godinu dana slusati :thumbsup: I da, imas prevo ako se netko oce kurciti s necim, i pokazati da ima veceg, njegova stvar ;)

Edited by Lev
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

@josey: imam taj hebeni EEE koji mi stoji doma već ohoho, pa eto da ga se riješim na neki korisni način..

 

 

@patrik: svratim jedan dan da pogledam to, ako nije problem :)

 

Znači vi koji ste to već ugrađivali, preporučate instalaciju windowsa, a ne linuxa?

 

Nisam znao da postoji već gotov free software za auto, to je super fora :) A i ovo sa USB stickovima mi nije palo na pamet. Natrpaš 2-3 od 4gb i vozi miško..

Link to comment
Share on other sites

imas linux media center edition isto kao i win 2005 media center editio, gledao sam ja youtube razliku izmedju ta dva os-a

linux je definitivno bolji...

 

nemam previše iskustva sa linuxom, i zajeb mi je što ne znam sam tolko toga sredit ko na WIN.. ali logičnije mi je da će se i prije bootat itd itd..

 

Daj stavi filmiće sa jubitoa te sa razlikom. tnx :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

@josey: imam taj hebeni EEE koji mi stoji doma već ohoho, pa eto da ga se riješim na neki korisni način..

 

 

@patrik: svratim jedan dan da pogledam to, ako nije problem :)

 

Znači vi koji ste to već ugrađivali, preporučate instalaciju windowsa, a ne linuxa?

 

Nisam znao da postoji već gotov free software za auto, to je super fora :) A i ovo sa USB stickovima mi nije palo na pamet. Natrpaš 2-3 od 4gb i vozi miško..

 

plati kavu pa cemo se dogovorit:D

 

nemas beda, javi se pa se nademo...

Link to comment
Share on other sites

josey jos jedan ovakav uleti u DIY forumu sa koji ce ti to kurac ne nesto sto cijeli svijet koristi i dobit ces ban kakav svijet nije vidio

 

I sto je najgore zatvorio si gro kvalitetnih postova koji su i meni soobno interesantni.

 

- imam ja jedno pitanje - a da se kupi micro ATX mb i sve se spoji u pretincu ispred subozaca?

 

Kako sloziti touchescreen da prorari umjesto kybrd i mouse?

Link to comment
Share on other sites

ja ću sebi slagat ubrzo.. 8" touchscreen sam nabavio ..uzet ću najvjerojatnije ovo http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=5987 i na tome posložit sve..

 

toucshscreen radi super..nabavio sam par virtual keyboard programa da rješim problem tipkovnice i to je to..još moram zmislit kaj ću s napajanjem napravit, i sve to pospajat :)

 

 

ovo sa atomom je odlicna ideja.

 

Samo, jel iko probao na atomu vritit HD 720p filmove?

Link to comment
Share on other sites

TT, ti bi očito slagao nešto i za gledat HD filmove..

 

ja ne namjeravam vrtit tako nešto, najviše DIVX, gps, mp3 i tako..

 

EEE je za to sasvim dovoljan?

 

Sorry na OT, ali ukoliko odustaneš od varijante Eee-a u autu, da li je na prodaju. Ako je, za koliko? Može i na PM..

 

Još jednom se ispričavam.

Link to comment
Share on other sites

Sorry na OT, ali ukoliko odustaneš od varijante Eee-a u autu, da li je na prodaju. Ako je, za koliko? Može i na PM..

 

Još jednom se ispričavam.

 

Možemo i na PM, imam ga već nekih pol g (prije ljeta) i upalio sam ga 12 puta doslovno. Sve radi super, instalirao sam na njega win xp legacy edition (bez screensavera i tako, da ne puni memoriju), ali premalo je to za išta osim čitat mail i net.. A za to sada možeš koristit i Iphone..

 

Ukoliko neću trpat to u auto, a vjerujem da ću ga rastavljat jer ne znam kolko mogu dobit uopće za njega, možemo se dog. Aj ti na PM kolko bi dao za to :)

 

@Veki: di si kupio touchscreen, kolko si ga platio? Na šta pripazit prilikom kupnje toucscreena? Jel ima neke fore sa osjetljivoscu, rezolucijom, kako to ide?

Link to comment
Share on other sites

ja sam uzeo prek ebay-a , tnx 2 MrG .. mislim da sa carinom i pdv-om ispada oko 1200 kuna do sim redovnim kanalima :D ..rezolucija je 800*600 / 1024*768 , slika je odlična , dobiješ i onu penkalicu za tipkat da si ga ne zapackaš :no2: ...

 

evo i slike..

 

slika007qs7.jpg

 

img7652pd8.jpg By ViperZG

 

img7653th3.jpg

By ViperZG

Edited by Veki
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice rikavanja diskova, to uopce nije problem. Npr ja sam svoj laptop vozio vec preko 30 000km i nist disku nije. A ako je netko bas tolko paranoican postoje solidstate diskovi. CF,sd kartice kao jeftinije i sporija solucija, usb stickovi(neki osovi se bez problema bootaju s usb-a), a i ima vec jako brzih diskova(npr kakav je u asus eee).

Atom se po mome ne isplati. On kao procesor trosi malo, ali periferija trosi nekoliko puta vise od samog procesora. Tako da proc trosi oko 5W, a maticna 40W. Zato je bolje uzeti neki amd 64bitni s nekom matx plocom koja ima sve integrirano. U idlu trosi nekih 5-10W vise, sto ce biti 99% vremena. A dovoljno je jak za nesto zahtjevnije(a i cijena mu je manja od atoma).

A za napajanje, ima na ebay za cca 70$ dovoljno jako napajanje. Ili uzeti za 30$ s 12 nas 230V, pa normalno atx napajanje.

 

dcrnic: touchscreen radi preko usb porta.

Link to comment
Share on other sites

Kolki tocno napon treba EE-u?

 

neam pojma. 220V za punjač :lol:

 

2 Brklja: Ja sam kupio autopunjač (univezalni sa 8nastavaka i potenciometrom za voltažu) za laptope... cca 100kn u hg šrotu

 

E pa imam i ja to negdje, znam da mi nikad nije pasalo na HPa...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...