Jump to content

CarPC sve o tome na jednom mjestu!


Brklja

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Slozio sam s laptopom, al odvojio ekran od laptopa 9" i stavio na njega touch panel na usb, te produzio lvds kabel za ekran... To je najvece sranje jer ima 22 zice a u svakoj su 2 voda (kao kod koaksijalaca) i jos nesmije bit dulji od 1.3m cca da ne radi smetnje..ak cr ko tu arijantu radit bolje nac modul za panel da se spaja na vga. Ustedi puno muke..

 

Ostalo sam slagao slicno ovom al nisam nikad slozio u auto, tj bilo samo za probu kratko. na kraju sam sve prodao u kompletu jer mi trebala lova jako hitno :( ...kasnije iso ponovo slagat sa eee-om al isto odusto radi financija i prodo eee 7" sa isto ugradenim touchem... Nemam srece s tim :)

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo da otvorim temu o kompovima u našim vozilima. Nadam se da će zaživjeti i da će se izrodit nekakav how to iz svega toga na kraju.

 

Dakle danas je tehnika napredovala po ovom pitanju, i slaganje carpc-a se više nesvodi na ogromno kucište u bunkeru,nekakav lcd napred i sakriven miš i tipkovnica. Danas na raspolaganju imamo puno malih rješenja, od nekih netbook-ova kojo se mogu iskoristiti,preko mini matičnih koje stanu u 2 sin sa svime, do Raspberry Pi i ovih mini Android pc-a. I naravno imamo jako jeftino dostupne razne touchscreen-e.

 

E sad oni koji se više razumiju u muziku bi mogli napisati o nekim drugim stvarima.

 

Ja sam sebe pokrio po pitanju lcd-a sa touchscreenom. LCD mogu spojiti preko HDMI,VGA,ili običnog chinca. Touchscreen spajam preko usb.

 

Ekran je isproban na laptopu preko VGA. Radi sve super. Jedino što sam primjetio koristeći Centrafuse da se nenosi baš dobro kad ima puno fajlova za očitati. Recimo folder sa spotovima ucitava predugo,čak nepodnošljivo dugo.

Druga stvar, imao sam smetnje sa prijenosom zvuka. Zvuk je išao na HU.

 

Sad dalje što želim je sutra kad bude moguće laptop zamjenit sa Raspberry Pi ili mini Android pc.

A za početak želim izbaciti HU iz cijele priče jer mi je nepotreban.

Nabavio sam pojačalo za woofer i pojačalo za sisteme. Sad me zanima kako da ta pojačala direktno spojom na laptop,a da pri tome dobijem kvalitetan zvuk,odnosno bez smetnji?

Link to comment
Share on other sites

Nabavio sam pojačalo za woofer i pojačalo za sisteme. Sad me zanima kako da ta pojačala direktno spojom na laptop,a da pri tome dobijem kvalitetan zvuk,odnosno bez smetnji?

 

USB 2.1 zvučna kartica, HI-LO konverteri i direktno na pojačala.

 

 

al ima već par tema o ovom, trebalo bi ih možda sklopit:

http://www.myhraweb.com/showthread.php?23670-auto-appmart-car-pc&highlight=centrafuse

 

http://www.myhraweb.com/showthread.php?3566-Kompjuter-u-autu&highlight=centrafuse

 

http://www.myhraweb.com/showthread.php?32835-Accord-by-patrik&highlight=centrafuse

 

http://www.myhraweb.com/showthread.php?30830-toyota-camry-carpc-install&highlight=centrafuse

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

I naravno imamo jako jeftino dostupne razne touchscreen-e. ...

 

ja nisam našao ništa kod nas da imalo valja, a uvoz je toliko neisplativ da bi sam sebe nazivao idiotom kad bi pogledao taj display od 150$ kojeg sam platio 250... :(

ako mislite da sam u krivu, slobodno me ispravite s par linkova :)

Link to comment
Share on other sites

ja vec dugo ciljam neki tablet pretvoriti u HU ali nažalost nema ni jedan sa digital audio izlazom ( optičkim ili koaksialnim ),, ali vidim da cu se morat zainteresirati za ove male kompove jer ako ce "gurati" windowse na sebi i imati 2 izlaza za usbe ( jedan za usb zvučnu sa optičkim izlazom koju vec imam ) i drugi za usb stic sa Flac ili WAW filovima onda ce to biti super....

 

Digital Audio izlaz mi treba da bi mogao preko optike spojiti procesor zvuka sa kompom i onda dalje ide lako..

 

Da se objasnim - preko laptopa je to išlo na način ( ako laptop nema optički izlaz ) onda treba usb zvučna kartica koja ga ima, na kompu bi trebalo istalirati ASIO drivere za zvučnu i kupiti ili se snači za program koji se zove Album Player jer on jedini ima puni asio bitperfect podršku (tako da zvuk zaobilazi winmixer i sve ostale podprograme koji kompletno ubijaju zvuk) pa zvuk van izlazi neprocesiran u digitalnom formatu i D/A konverzija u tom slučaju se radi u procesoru preko kojeg se dalje distribuira po pojačalima .....

 

e sad to je skuplja varijanta jer sam proc košta od 2500-5000kn itd.. ali vi bi to mogli rješiti i sa višekanalnom zvučnom pa izlaz na više chincheva jedino ne znam s koji programom bi radili rezove na freq za kanale, time correcition i ostalo ( možda i postoji ali ja nisam istraživao )

 

uglavnom ja čekam dok to malo sve ne zaživi, jer ako i ekran još treba usb onda bi mi trebala 3 do 4 usb ulaza i to po mogučnosti da 2 budu sa usb3.0 ( za hdd i stick ) a za 2 dva mi nije bitno ( ekran i zvučna ),, uz to sve treba još rješiti da se pali na kontakt i gasi kao tvornički hu ondosno da ulazi u sleep ili tak nekaj jer nebudem svaki put čekao minutu dvije dok se ne popale win i programi

Link to comment
Share on other sites

Rezolucija ekrana je 800x480. Radi se o ovom ekranu, jedino što ja imam stariju malo skuplju verziju sa malo drugacijim kontrolerom. Ali ekran je isti, i ova nova jeftina je bolja jer nema tih par viška elemenata.

http://www.ebay.com/itm/Samsung-7-LED-LCD-Touch-Monitor-Kit-Out-Door-Industrail-Grade-Sunlight-Viewable-/110923590251?pt=US_Rear_View_Monitors_Cams_Kits&hash=item19d38faa6b

Uglavnom slika na tom ekranu je odlična i rezolucija za tu primjenu je dovoljna.

 

Bubi neznam o čemu pričaš,za ekran sam dobio 10$ popusta preko mp3car foruma, seller mi je stavio puno manji iznos na kutiju i racun, i uplatio mu u 2 puta da mogu carini priložit iznos koji je i na kutiji. Jedini problem je bio shipping DHL-om, jer su mi prvi puta oni uzeli 160kn za svoje troskove carinjenja, iako samo pdv platiš, al kako sam strgao flat kabel na ekranu, narucio sam opet samo ekran, i tada nije zaostalo na carini i dhl mi je donio paket za 4 dana doma bez ikakvih naplata.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam malo odsutan pa se nisam javljao. Dakle zanima me da li mi sigurno treba taj hi/lo konverter? Imam 2 odvojena pojacala za zvucnike i sub.

 

Još jedno bitnije pitanje. Na laptopu imam 3 usb ulaza, s tim da su 2 krepala. Znači ostao je samo jedan. Da li mogu samo kupit hub i na taj jedan ulaz uštekat sve što trebam? Točnije trebat će mi zvučna,gps senzor,modem,touchscreen,tv tuner i bar još jedan prazan za usb stick. To je 5 uređaja spojenih na 1 usb ulaz na laptopu,dal to funkcionira?

Ili možda da iskoristim prazan PCMCIA port i unutra stavim adapter sa 4 usb-a?

 

Kako da spojim laptop? Kupio sam u čipoteci adapter, ali bi ja njega spojio direkt na aku, i povukao prekidač u kabinu da palim gasim napajanje. Da li će to funkcionirati?

Edited by doggy
Link to comment
Share on other sites

Kako da spojim laptop? Kupio sam u čipoteci adapter, ali bi ja njega spojio direkt na aku, i povukao prekidač u kabinu da palim gasim napajanje. Da li će to funkcionirati?

 

ja to imam slozeno tako da je lap koji ima bateriju spojen na struju preko kontakta...znaci dok nije kljuc u bravi, lap nema struje...

 

prekidac na lapu za paljenje/gasenje sam produzio do kabine i stavio prekidac..

 

lap je slozen da kad okinem prekidac, ide u sleep i s tim se i puno brze budi i nastavlja gdje je stao...a ako zaboravim stisnut prekidac, lap se prebaci na bateriju i kad je na min, sam ode u sleep i nista se ne gubi, nema nasilnog gasenja windowsa i takvih stvari...

 

po meni za lap najbolje rjesenje ;)

 

ako ga spojis direkt na aku i zaboravis ugasit napajanje, pocuclat ce ti struju...a desit ce ti se da zaboravis :D

Link to comment
Share on other sites

A kud da ga spojim točno? Probao sam spojit na kontakt na žice kod HU, pa sam na zvucnicima čuo napajanje stalno i slika mi je titrala od njega. Pa sam spojio budala na remote žicu u gepeku da bude kao dalje od HU i svih tih žica, pa nije bilo dovoljno struje da se laptop puni, već je bezveze punjac svijetlio i cuclo bateriju.

 

Dakle kako i gdje točno da ja to ubodem? Kuda da provučem kabel do bunkera? Kakve kablove da kupim za spajanje laptopa i pojačala? Kupio sam bio neki od 12kn za probu i radio je. Al su i te smetnje bile dok je on bio spojen. Sad sam kupio i neki skupi debeli kabel sa pozlačenim svim tim konektorima,možda će taj biti bolji?

Link to comment
Share on other sites

A kud da ga spojim točno? Probao sam spojit na kontakt na žice kod HU, pa sam na zvucnicima čuo napajanje stalno i slika mi je titrala od njega. Pa sam spojio budala na remote žicu u gepeku da bude kao dalje od HU i svih tih žica, pa nije bilo dovoljno struje da se laptop puni, već je bezveze punjac svijetlio i cuclo bateriju.

 

Dakle kako i gdje točno da ja to ubodem? Kuda da provučem kabel do bunkera? Kakve kablove da kupim za spajanje laptopa i pojačala? Kupio sam bio neki od 12kn za probu i radio je. Al su i te smetnje bile dok je on bio spojen. Sad sam kupio i neki skupi debeli kabel sa pozlačenim svim tim konektorima,možda će taj biti bolji?

 

e ne znam...ja imam spojeno od kazica skroz do iza, malo bolji kabel i na kraju njega neki 4u1 utikac, dva upaljaca i dva usb-a...i u to sam usteko auto punjac za lap...

 

nemam nikakvih smetnji, sve dela ok...

Link to comment
Share on other sites

ako ti ta alpina ima optički ulaz onda možeš preko zvučne kartice na usb to spojiti sa laptopom...

 

ima ti teratec jednu malu zvučnu ko usb stick veliku koja ti ima onaj 3.5mm optički izlaz ( ima i adapter čak uz nju dobiš sa tog 3.5 na klasični toslink ) ja sam ju platio 200kn u Linksu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...