Jump to content

CarPC sve o tome na jednom mjestu!


Brklja

Recommended Posts

tnx Patrik, vidio sam ove slike.. samo nigdje nisam našao DIY kako prebacit (vjerojatno treba produljivat kablove od klime) dolje na e36..?

 

Kad sam ugrađivao neke stvari u auto, nekako mi se činilo da i nema previše mjesta iza BCa ali pretpostavljam, tj očito je, da stane klima dolje..

 

Ja sam planirao izbacit BC (pošto imam onaj mali samo sa temperaturom i satom) i ostavit alpine dolje..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ova zadnja slika ti je ploca sa relejima koji se kontroliraju preko LPT porta i kroz software.... recimo hm.. pa SVE prekidace mozes zamjenit s tim u autu i kontrolirat ih kroz touch..

 

sto se tice bootanja, suspend to ram je zakon.. jos ako imas brzi ram... mrak..

 

onda se spoji preko optocooplera centralka ili alarm u autu pa kad otkljucas auto on krene u boot ili kat zakljucas u sshitdown...

naravno da napajanje monitora spajas na kljuc pa kad ugasis auto on se odma ugasi...

 

inace postoji i USB verzija windowsa XP pa nema diska... piknes jedan usb stick za windoze i jedan za multemediju i sve radi bez mehanike...

 

Ove slike koje vidis su od prije prekonekoliko godina i u to vrijeme niti je bio dostupan disk veci od 512 mb niti je bilo boot verzija xp-a sa usb-a..

 

tako da ono... carpicek je stara stvar...

 

i jos jedan savjet..

 

BJEZ od linuxa.. :-) (osim ako neznas tocnmo sto radis)

 

u ovoj varijanti ti tipke ni mis ne trebaju, a sto se tice linuxa mislim da je to malo neizbjezno.. :-)

Edited by laser-interceptor
Link to comment
Share on other sites

danas sam se vidio sa Patrikom (fala stari!) i ono njegovo je odlično sređeno..

 

E sad, na EEE, pošto je "slab" u svim segmentima u odnosu na veliki laptop, koje windowse instalirat? Prvi put sam instalirao XP legacy edition koji me stalno neš zajebavao, ali stvarno ima 300-400mb cijela instalacija..

 

Jel postoji neka "verzija" windowsa xp ono full full lite, znači samo grafika, usb driveri, osnovno za rad ovog u autu?

 

Da se brže boota, manje zauzima mjesta, bolje radi..? Ili da opet reinstaliram legacy edition i ne instaliram nikakve dodatne stvari na njega?

Link to comment
Share on other sites

a ugasi obavezno system restore, stavi onaj visualize na performance, deaktiviaraj sve kaj ne koristis (lan itd), sto manje tog u startup (start -> run -> msconfig ) i to je to.

 

:notworthy::notworthy::cheer: :thumbsup:

Edited by Brklja
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ma ne, to je za prijatelja, ima taj EEE od asusa pa nešto kemija jer mu treba navigacija zbog posla, ne snalazi se baš s imenima ulica :)

 

nego, imaš koji link za taj igo, kad ga ukucam u google mi izbacuje svakakve gluposti vezane za iphone

Link to comment
Share on other sites

2 pacey:

 

nema neke nauke oko toga....

 

ekran ti je cca 1200, komp ovisi sto zelis al mozes ga slozit od neke stare kante za sicu ili neki lap uzet(ja imam lap u autu i puuuno je jednostavnije), gps je nekih 400kn....ak uzmes lap, izvadis iz njega dvd i stavis ga negdje odvojeno, znaci i to si rijesio(makar ne vidim optrebu za dvd driveom jer vecinu mozes preko usb-a rijesit), a za tv, treba ti vulgaris kartica za komp....100,200kn...

 

recimo za 500€ se da slozit pristojan car pc tuto completo:thumbsup:

 

2 cyber:

 

ima i puno boljih stvari za njega, isto kostaju malo puno al na kraju cijele price i ne treba ti tak nes ak uspijes recimo lap zbuksat negjde u autu da se ne vidi...

 

jos jedna zanimljiva stavka za aute koji imaju OBDII:naughty:

 

i658015_DSC00395.JPG

 

i658014_DSC00394.JPG

Link to comment
Share on other sites

Hebena stvarčica! :notworthy:

 

Jel se mogu i spojiti komande klime i ventilacije? Kak se to uopće radi?

 

 

P.S. Imam laptop (NX9420 4Gb RAM, 1,83 Dual Core II, 320GB HDD 7200rpm, X1600 AGP) kojemu ne radi externi VGA, da li mogu od njega napraviti CarPC?

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

moze se sve spojit....postoji nekakav "modul" za komunikaciju izmedu auta i pc-a, nemrem ga sad nac, prije sam ga vidio u shopu na mp3car.com

 

ali dosta kosta i mislim da se ne moze preko centrafusea(ovog programa) nego preko road runnera(to mislim da zahtijeva nekakvo programiranje)...uglavnom jako uno zajebancije a mislim da nije potrebno jer OEM komande su ipak bolje;)

 

ovaj lap ti je i vise nego potrebno za car pc, glavno da ima vga out i sto vise usb-ova :D

 

ps: zipa ovo za antenu, all in one

 

COM-008-2T.jpg

 

http://store.mp3car.com/Roof_top_GPS_Cellular_PCS_WiFi_antenna_p/com-008.htm

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...