Jump to content

CarPC sve o tome na jednom mjestu!


Brklja

Recommended Posts

kolko se sjecam, taj apploader se otvara u centrafusu, ko plugin..

 

al je za 3.1, ne znam kak je sa 3.5

 

jel ides za zg uskoro?

 

zaprzim ti ja dvd sa svim sto imam za car pc, par navigacija, programi, the lot

 

a za implementiranje pogledaj na cf i mp3car forumima, ziher ima negdje postupak ;)

Edited by Patrik
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ne znam jbg...to je jedan od razloga zasto sam ostao na 2.1, jer sam sve uspio pokrenut i ne diram vise..najebao sam se ko budala, implementacija, pa shareanje gps portova medu navigacijama :D

 

doduse sad sve znam kak ide pa mogu kemijat al ne da mi se ic na noviji cf jer je ocito sve drugacije

 

 

za navigaciju potrazi "pc navigator", ja sam nasao negdje na torentima image dvd-a, pc navigator 9...nije losa navigacija, ak nis ne uspijes drugo, ona je jednostavna za instalat..

 

btw zar ti ne radi navigacija od cf-a?

Link to comment
Share on other sites

Pa nemam nikakvu navigaciju u CF-u :)

Neznam taj 3.5 sam nasao na torrentima, ima crack, sve super radi. Ali mi gubi smisao ako nemam navigaciju. Imam ikonu za navigaciju unutra, ali ništa se nedogada. Probao sam otic na market u trial verziji, tamo ima možda 5 aplikacija. Medu njima i neka navigacija, koja onako samo animirano ulazi u nju, i vrati se na početni ekran, znaći ništa od nje.

Link to comment
Share on other sites

ja imam 2.1 i 3.1 i svaka je nav edition...koristi destinator navigaciju i najbolja je po integraciji, stisa se zvuk kad baba kaze skreni tu i tamo, vidljiva je muzika dok se navigiras itd...karte su tak tak al po zg naprimjer radi ko beba

 

potrazi 3.5 s navigacijom

Link to comment
Share on other sites

Evo probao sam 3.0 ili 3.1 nisam tocno siguran. Sučelje je slično kao na 3.5, ali izgleda puno ružnije. Probat cu nekako skin od 3.5 prelijepit preko 3.0.

Uglavnom 3.0 je došao sa destinatorom, odmah je preopznao sve pluginove, apploader radi,samo trebam naci nekog garmina za navi.

Kojeg garmina se može skinuti da znam da radi?

Skinuo sam taj neki IGO8, samo neznam da li to može raditi.

Link to comment
Share on other sites

cek vidim da svi tu forsaju pravo kuciste i pravi komp.

 

sta nebi bilo bolje za to sve ugradit neki android tablet ili ipad?

 

ima gps, ima muziku, ima touchscreen, ima mogucnost prosirenja (32gb ali realno kaj ce ti vise?), ima programe za dijagnostiku....

mislim cemu forsati kantu koju moras ugurati negdje (ispod sica, u pretinac i slicno) kad mozes imati sve u jednom?

Link to comment
Share on other sites

Ovo je tema od kad jos nije bilo tableta ili su oni koji su postojali bili jako skupi. Ovo se slozilo za par kuna (jeftinije nego multimedija).

Radi se uglavnom o barebone sitnim racunalima i lptopima, a ekipa koja vec to ima ugradjeno, nema smisla sve preslagat na tablet. Vise je rasprava o softveru.

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

Prica se o centrafuseu, nadogradnji softvera ekipe koji vec imaju carpc od prije :)

Ako se ne varam doggy je vec davno to htio slozit, ima pc svojih prednosti a i dalje se moze slozit jaako jeftino (ako imas stari lap, par kuna za touchscreen i sitnice ), a radi puno bolje i brze od cheap tableta, i mos radit a njim sta zelis.

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

Ja sam slozio laptop u auto, i djeluje mi kao puno ljepše i kvalitetnije rješenje od nekog tableta. Da neko složi 2din ugradnju sa androidom koji je optimiziran za rad u autu onda da, ali danas to košta oko 500€. Ovaj obični android na mobitelu mi je nepraktičan dok ga u ruci držim, a mogu misliti kako bi bilo da je ugraden u auto.

 

Tablet je i dalje ograničen po pitanu zvuka, jer meni utor za slušalice nedjeluje kvalitetno za spajanje direkt do pojačala. Probao sam sa HTC one X pa je to onako, nije loše, ali kontrola glasnoće je recimo bezveze, jer nije lijepo linearna, nego ima točno rupu ili je pretiho ili preglasno(ok to mogu vjerojatno i na pojačalima narihtati).

I glavni razlog je da na PC mogu stavit front-end koji je složen baš za korištenje u autu i sve je brzo, jednostavno i na svom mjestu. A i za dijagnostiku nemam obdII, tako da preko androida se nemogu spojit, vec samo preko laptopa.

 

I da ako želiš danas ugrađivati kantu od PC-a u auto, oni su već veličine ko običan HU i stave se u 2din iza ekrana. Ali ja sam eto imao laptop viška, a i olakša puno stvari oko napajanja, rada dok je auto isključen i slično.

 

Problem na koji sam danas naišao je da ultra mega brzi WIndows 8 koji se boota nevjerojatnom brzinom, dok se logira i pokrene CF treba mu na kraju duplo više nego win 7, plus nema klasični startup folder(koji radi ko u win 7) već moram palit program sa task scheduler.

Edited by doggy
Link to comment
Share on other sites

doggy am sve 5 za tebe, samo mi je bilo cudno da u danasnje vrijeme kad su tableti dosegli tu razinu "moci" jos netko zeli stavljati u auto kompjuter/laptop.

 

a na tabletu isto imas realno 4-5 stvari koje stavis i na komp. tako da ta fora sa "optimizacijom" mi nekak ne drzi vodu. ma ok, ako imas doma nesto staro sto mozes iskoristiti naravno da ces to staviti, ali ako se kupuje novo mislim da je bolja investicija neki tablet nego cijeli komp.

Link to comment
Share on other sites

doggy am sve 5 za tebe, samo mi je bilo cudno da u danasnje vrijeme kad su tableti dosegli tu razinu "moci" jos netko zeli stavljati u auto kompjuter/laptop.

 

a na tabletu isto imas realno 4-5 stvari koje stavis i na komp. tako da ta fora sa "optimizacijom" mi nekak ne drzi vodu. ma ok, ako imas doma nesto staro sto mozes iskoristiti naravno da ces to staviti, ali ako se kupuje novo mislim da je bolja investicija neki tablet nego cijeli komp.

Link to comment
Share on other sites

Evo danas sam se vozao malo, i radi sve super. Jedino nemam kartu hrvatske za destinator?

I naišao sam na problem, power button mi nerado sa zaklopljenim ekranom. Ima neko jednostavno rješenje za to?

 

A kako bi vi na tablet spojili zvucnike ako pri tome imate i sub, i 2 pojačala? Jedino kako ja to vidim je preko HU, a to mi onda nema smisla da uz tablet još i HU imam napred. Ja sam spojio na usb 5.1 zvučnu,i na nju 2 pojačala,i još za one naprednije imam optiku za spajanje procesora zvuka. I napred imam samo 7" ekran i gotovo. A mogu podesavat sve živo i neživo.

Edited by doggy
Link to comment
Share on other sites

Hvala!

A daj mi reci ti si imao igo navigaciju? Na ovom 3.1 mi radi i apploader i sve, ali sve navigacije koje sam skinuo su za pocket pc. Imaš li možda pc verziju nekog garmina ili sl. Da dignes na dropbox?

 

probaj s ovim

 

https://dl.dropbox.com/u/6959346/igo8.zip

 

mislim da je to taj koji meni radi a unutra imas i igo zoomer, to je kao nekakav shortcut za igo, kad ga s tim pokrenes onda ti dopusta resize i mozes ga implementirat..

Link to comment
Share on other sites

Evo danas sam se vozao malo, i radi sve super. Jedino nemam kartu hrvatske za destinator?

I naišao sam na problem, power button mi nerado sa zaklopljenim ekranom. Ima neko jednostavno rješenje za to?

 

A kako bi vi na tablet spojili zvucnike ako pri tome imate i sub, i 2 pojačala? Jedino kako ja to vidim je preko HU, a to mi onda nema smisla da uz tablet još i HU imam napred. Ja sam spojio na usb 5.1 zvučnu,i na nju 2 pojačala,i još za one naprednije imam optiku za spajanje procesora zvuka. I napred imam samo 7" ekran i gotovo. A mogu podesavat sve živo i neživo.

čist da odgovorim na ovo tehničko pitanje, spojil bi preko bt receivera. tak da si za izvor zvuka složiš kaj ti paše.

 

za carpc sve jasno :) da sad idem radit ozvučenje u autu vjerovatno bi isforsiral optiku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...