Jump to content

VCDS - VAG kodiranje - pitanja, upute, kabeli, softver


Recommended Posts

2 hours ago, Gabre said:

koliko vidim moras potrosit malo boagtstvo dok poplacas sve funkcije i otkljucas sve mogucnosti.

 

 

Pa ne moraš...to je za lijene kojima se Neda kodirati (kao u vcds-u)

 

Sve to možeš i ovako napraviti...bez tih "apps"

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MKmarino said:

da nije carista

 

https://caristaapp.com/

 

to je to, jos ga ima na amazonu, i koliko vidim, savrseno ispunjava moje zelje za sada, idem kopat dalje koje su razlike, jos taj carista dongle radi sa masu drugih aplikacija, pa mu je tu velika prednost.

 

1 hour ago, sfreak said:

mozda carly zadovoljava sto ti treba

 

https://www.mycarly.com/en/app/vag/

 

koliko vidim, ista stvar ko ovo gore, budem malo usporedio, plus obd11, ali je obd 11 ogranicen samo na android, i samo na VAG grupaciju... dok Carista radi sa svime i svacim.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kupujem rabljeni automobil, Audi A5  Sportback 2012-2016g, a pošto tražim quattro po mogućnosti S-tronic, nema ih uopće u HR, pa je plan potegnuti do DE po auto. U Zagrebu sam lako dogovorio pregled auta u servisu prije kupnje, dok u DE nisam siguran da ću uspjeti, pa zato i slijedi pitanje:

Imate li iskustva kakvi su saloni po pitanju dijagnostike sa VCDS-om ili obd11? Dopuštaju li to i zapravo može li se što desiti autu? U slučaju da ne uspijem u servisu pregledati auto, probao bi sam vizualno koliko mogu (nisam mehaničar pa ko zna koliko bi uopće mogao vidjeti) i softverski pregledati dali ima grešaka i kvarova. 

Slobodno se javite svi koji imate nekog iskustva s ovime, i/ili imate kabel i softver za posuditi/iznajmiti/prodati te koji savjet za udjeliti, može i PM! 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

pa uzmi si taj obd11 ili caristu, samo ustekas u port, das kontakt i za 2 minute ti ocita sve

ne vjerujem da ce ti itko za to prigovarati.
 

ja imam Caristu, i stvar je fenomenalna za ocitati brzinski situaciju. I jeftinija je nego obd11

 

a mozes kasnije s njom i tako neke pizdarije paliti gasiti kao sa obd11, samo a razliku da oni ne nepalcuju svaku promjenu kao obd11

Link to comment
Share on other sites

te kvazi kutijice mogu zamjenit vcds u nekim sitnicama. ali nemogu 70% drugih stvari odradit

 

recimo obd11 nekad zna obrisat 19CAN a da nije napravio backup i doslovno mozes dupe obrisat onda

 

vcds izlista sve. cak i memory cleared greske ;)  

Link to comment
Share on other sites

te kvazi kutijice mogu zamjenit vcds u nekim sitnicama. ali nemogu 70% drugih stvari odradit
 
recimo obd11 nekad zna obrisat 19CAN a da nije napravio backup i doslovno mozes dupe obrisat onda
 
vcds izlista sve. cak i memory cleared greske   
Za obd11 ne mogu tvrdit, ali Caristu sam uzeo nedavno i radi prva liga za tako neke osnovne radnje. Plus obd adapter radini sa svim ostalim aplikacijama sa playstorea, za razliku od obd11 koji radi isključivo samo sa obd11.

Tako da uz caristu mozes koristiti i recimo Torque, itd.

Evo primjer kako ocita. A mozes i napraviti detaljan ispis gdje ti sve detaljno ocita.



60aed00436adcca4c2b24bf05b0ace43.jpg
Link to comment
Share on other sites

OBD11 meni radi super...svakim update-om ima nešto novo...

 

Za mene više nego dovoljno...

 

Za bilo šta drugo imam kolegu sa odis-om i vcp-om...možda uskoro nadogradim Gateway pa da azuriramo malo navigaciju i kontrolu dcc-a :)

 

volkswagen-arteon-regulacja-zawieszenia-

Edited by BaGy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ima tko VCDS u zg da moze doc sutra do mene (podsljeme) iskodirat drugi abs ecu na A8, 2003.g.? Ili da dodemo autom negdje da se netko spoji i odradi to?
Frend se treba vratit u njemacku pa bi to trebalo sutra
Znam da je praznik al ono, placamo ruke i klopu/cugu

Link to comment
Share on other sites

ima tko preporuku gdje kupit vcds a da mogu mijenjat stvari, tipa

zelim mijenjat akumulator - moras to resetirat u kompu

zelim pratit neke parametre i mjerenja - ne mos bez vcds-a..

 

ima li sto da sljaka 100% provjereno ili moram narucit ross tech

Link to comment
Share on other sites

ima tko preporuku gdje kupit vcds a da mogu mijenjat stvari, tipa
zelim mijenjat akumulator - moras to resetirat u kompu
zelim pratit neke parametre i mjerenja - ne mos bez vcds-a..
 
ima li sto da sljaka 100% provjereno ili moram narucit ross tech
Iskreno ako samo za to naruči si sam s Aliex neki cca 26$ i kad ti dojde samo kontaktiraj selera da ti ne radi kabel i poslat ce ti flash to skines i ako nekada i pokupi internet sam ga ponovno dignes iz mrtvih
Tako barem ja radim
Nema smisla kupovati Oem Ros za takve sitnice druga stvar da bas imas servis

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

da li mogu s tim kinezima mijenjat parametre?   i spremati ih u ecu?

 

recimo za promijeniti akumulator moras promijeniti jednu brojku tako da ecu zna da je nova baterija i prilagodi sto ti ja znam sto.

za pratiti voltaze, za iscitati zasto me jebe bluetooth, i da ga mogu upaliti ponovno kad zamijenim bt modul...  jer je trenutno blokiran... 

 

mislis da to sljaka sa kinezima?   imas neki konkretniji link jer ih ima mali milion

 

Link to comment
Share on other sites

HRK 174.24 | Electrical Testers General OBDII 16Pin Diagnostic Interface 1St ATMEGA162+16V8+FT232RL SKU:1St-Multi-1961

https://a.aliexpress.com/lNkat5ag

 

Gle ja sam brisao greške

Kodirao sitnice sad ovo za aku mislim da može i pratiti parametre može jer sam si pokretao dpf prisilnu regeneraciju.

 

Za koji dan mi dofura poštar novi jer ovaj sam frendu ostavio pa doletiš s punom baterijom na laptopu i probaš samo moras imati lsptop koji ima usb izlaz 2.0 da nije 3.0 jer hoće štekat na 3.0 neznam zasto ali tako je....

Neznam na kojrm to autu hoćeš čačkati ali znam na G6 da nemožeš parametre mjenjati tj barem ja nisam to radio jer neznam

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gmajna said:

Sve mozes s kinezom. Na c6 ne moras nista raditi za aku. Barem ja nisam na 2006 i 2008

 

ne moras ali bi trebao. barem koliko vidim po audizine i audiworld.

 

no treba mi vcds za neke druge stvari, imam nekih musica oko motora pa bi trebap pratiti neke parametre.

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...