Jump to content

BMW kodiranje - Pitanja, upute, softver, kabeli


Recommended Posts

1 hour ago, msporis said:

Kodiranje da stražnje pozicije rade kad je auto na dnevnim svjetlima (DRL), izvedivo?

 

Meni je frend koji radi u tomiću rekao da džabe sva ta kodiranja jer kad dođe u servis oni ga pregaze i opet nemaš ništa. Tako mi je rekao neslužbeno. Jer sam i ja par sitnica htio poklikati ali glupo mi platiti nešto što će biti privremeno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Xman said:
2 hours ago, TomiTraktor said:
Zasto bi htjeli da i iza svijetli na drl?
Ja bi da mi po danu pali samo ringove kada otkljucam auto a ne kratka svijetla. Po noci neka pali i svijetla
 
Sent from my Moto X4
 
 
 
 

Ja isto imam nastimano da su i iza upaljena svjetla. Zato jer po magli i tmurnom vremenu ako ne zakljuci da mu je za upalit svjetla, hocu da me se svejedno vidi od iza.

 

Upravo tako. A svjetla su mi na Automatic i senzoru otkad imam BMW, i nema potrebe da uopće mislim o tome osim po  laganoj magli i nešto tmurnijem vremenu, kad bi bilo dobro imati iza svjetla, a naprijed su dosta DRL

 

U takvim uvjetima obično upalim svjetla i onda zaboravim vratiti na automatic, pa idućih par dana imam svjetla upaljena svaki put kad se vozim, umjesto DRLa :D bedak :D 

Link to comment
Share on other sites

Ima za sva BMW,Mercedes, Audi auta (moguce i ostali iz koncerna nisam probao), aplikacija koja se zove Carly .

Platite je xx $ i onda se neke opcije placaju jos dodatno nekih 15ak eura svaka (ne svaka sitnica nego pojedine stvari

)...al kad ih uzmete jednom nemorate ih kupovati vise... S obzirom da ih ja imam otkljucane sve za BMW steta ne pomoci nekom ako vec mogu.....

Inace uza sve to treba vam i njihov Carly modul za OBD i nekako su napravili da obicni OBD moduli sa e baya ne rade sa tom aplikacijom.

Ako pozelite kupit aplikaciju,modul i sl... imam vam popust od nekih 5EUR.... nije puno al covika veseli 

(Voucher Code : MAQLTQ) www.ivini-tech.de/en

 

Postoji i shema za unosenje alpina Mape u automatske mjenjace al to se placa i nemam ih kod sebe tako da nisam nista ni spominjao.

Link to comment
Share on other sites

 
coming/leaving home? I opet, na fau veu (i Skodi jasno) se to vrlo lako ukljuci/iskljuci, nije da to mora biti tako.
 
[mention=390]msporis[/mention] tak je i kod mene, prekidac je na auto, nit ne diram ga. Ja jedino imam taj problem da i dalje ne znam kad su mi upaljena svjetla jer od kak mi je [mention=14]Dario[/mention] postelao mod da mi gore i zadnje pozicije na DRL, lampica na prekidacu mi je uvijek zelena, bez obzira da li svjetla rade ili ne.
Na bmw ili upali sve ili nista
Ja bi po danu da pali samo ringove, a po noci sve. Te opcije nema u idrive nego me zanima da li se moze kodiranjem

Sent from my Moto X4

Link to comment
Share on other sites

Na bmw ili upali sve ili nista
Ja bi po danu da pali samo ringove, a po noci sve. Te opcije nema u idrive nego me zanima da li se moze kodiranjem

Sent from my Moto X4

Na našem X5 '11.g pali ringove i zadnje pozicije kao dnevna svjetla...ne znam jel od prvog dana tako..
Link to comment
Share on other sites

ima carly i krekan. a adapter netreba njihov treba sam polemit nekinotpor izmedu dva pina. a radi i sa inpa kablom sa usb-otg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

ima carly i krekan. a adapter netreba njihov treba sam polemit nekinotpor izmedu dva pina. a radi i sa inpa kablom sa usb-otg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


i btw s tim mozete samo neka light kodoranja radit. za nesto posteno opal treba esys ili ncsexpert.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ima carly i krekan. a adapter netreba njihov treba sam polemit nekinotpor izmedu dva pina. a radi i sa inpa kablom sa usb-otg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


i btw s tim mozete samo neka light kodoranja radit. za nesto posteno opal treba esys ili ncsexpert.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Tko sto gdje kako?
Probao sam preko elm327 i ne dozvoljava kodiranje odnosno trazi carly gen 2 adapter za F serije

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...