Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

@brba farovi su mi naglo apšisali kroz 3-4 mjeseca i sad idu na poliranje. poznanik kaže da je to 99% zbog kemije protiv mušica iz praone i sad gledam ovo

 

https://ph-detailing.hr/proizvod/angelwax-revenge/

https://ph-detailing.hr/proizvod/angelwax-cleanliness-1l/

https://ph-detailing.hr/proizvod/fx-protect-bug-remover-500ml/ 

https://ph-detailing.hr/proizvod/globo-autokosmetik-insect-remover-500ml/

 

ali za sve piše da postoji mogućnost nagrizanja plastike obojane krom sprejem. da svejedno malo razrijedim s vodom ili je upozorenje reda radi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, DiscoVolante said:

Meni su farovi lakirani nakon brušenja, puno bolje djeluju, sad ćemo vidjeti koliko će trajati.

Susjedu je isti tip radio na Seatu i držalo je 4 godine.

 

 

meni su rekli da stavljaju neku zaštitu s garancijom 3 godine

za nekih 350 kn. iskreno, ne vjerujem im, a i cijena mi se čini pretjerana (možda jer nisam pratio trendove poskupljenja u zadnjih par godina) ali nemam izbora u poreču, možda @1e0n u puli, ali dok se organiziram za pulu će doći vrijeme za drugi auto

Link to comment
Share on other sites

 
 
meni su rekli da stavljaju neku zaštitu s garancijom 3 godine
za nekih 350 kn. iskreno, ne vjerujem im, a i cijena mi se čini pretjerana (možda jer nisam pratio trendove poskupljenja u zadnjih par godina) ali nemam izbora u poreču, možda [mention=815]1e0n[/mention] u puli, ali dok se organiziram za pulu će doći vrijeme za drugi auto
Dok si pokupujes sve da sam odradis, jeftinije je platit drugome.
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gabre said:
10 minutes ago, Bubi said:
 
 
meni su rekli da stavljaju neku zaštitu s garancijom 3 godine
za nekih 350 kn. iskreno, ne vjerujem im, a i cijena mi se čini pretjerana (možda jer nisam pratio trendove poskupljenja u zadnjih par godina) ali nemam izbora u poreču, možda [mention=815]1e0n[/mention] u puli, ali dok se organiziram za pulu će doći vrijeme za drugi auto

Dok si pokupujes sve da sam odradis, jeftinije je platit drugome.

 

to znam, ali kod istog lika je poliranje farova bilo 150 kn prije 2-3 godine

Link to comment
Share on other sites

 
to znam, ali kod istog lika je poliranje farova bilo 150 kn prije 2-3 godine
Priprema se za Euro lik :D

Ja sam sebi na dva auta radio, i drži oko godinu dana, no ja nisam lakirao nego samo stavljao onaj nekakav premaz kao baš za to.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bubi said:

dok je do 50% jeftinije od novog fara, dobro je. jedino bi mi bilo žao da mi bug remover ne sjebe sve u 2-3 pranja

e. vidis, to sam zaboravio. Meni je autopraona u JEDNOM pranju farove unistila. Nakon mog tretmana i par pranja doma bili su super, ali je kemija na praoni valjda komplet saprala tu zastitu sto sam stavio bio.... 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam puno povoljniji za farove al.jbg , danas rade znanost od toga.

Garancija sa keramikom gore , zaboravi, bedastoce .

Sve ovisi o kojem autu se radi.

 

 

Ja sam imao zanimljivo poliranje neki dan , novi porsche 992, 10kkm , izubijani od kamencica .

 

Skidanje farova, brusenje 180 220 240 280 320 360 400 500 600 800 1200 1500 2000 3000 6000

 

Poliranje

 

Ppf folija gore

 

 

Izvuceno 95% ostecenja , a nisam bas puno vise naplatio nego sto ces ti odradit vjerojatno neki posao od pola sata , ja cijene nisam nista mijenjao i uvijek normalno poliranje farova naplatim 100-150kn , ak bas nije neki ekstrem

 @Bubi koji auto ?

 

 

f262365ac22447c30378557919698e32.jpgcacd06506c7a2c142ab6e7c40317c839.jpgfb8c7f0f4ca2cb6edcf10baa12fec9fb.jpga6007fff4ff1b60c3098e7f03ec99e48.jpg4db284a2929b9698ed4b6c9bd60a75b0.jpgeb4b17c997402bd91da71fbef06a605e.jpg

 

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@brba laguna 2011 god.

 

 

4 minutes ago, brba said:

Ja sam puno povoljniji za farove al.jbg , danas rade znanost od toga.

 

 

to sam si i mislio. a sigurno ne budu skidali farove jer za to treba otkačiti (barem) gornji dio branika

šta s tim bug removerima, svejedno koji s tvoje stranice? je stvarno moguće da ovi iz praone sjebu far? sad nemam sliku, ali izgleda kao da je star 20 godina, 50% fara apšisano, a kad sam ga kupio lani u 11. mjesecu je imao samo jednu malu točkicu

Link to comment
Share on other sites

@Bubi lagunama baš odlaze dosta farovi, kod njih je to pitanje kad ce.

Bug removeri pomognu tome naravno, vise manje su svi jako alkalni , ovi kaj najbolje rade su slicni dimeru

Osobno kod mene je takav posao max 150kn , premaze se karamikom naravno nakon, nema fore poliranje 150kn a poliranje sa keramikom i garancijom 350 , te 2 kapi su zbilja skupe moderno je dizat cijene i od svakog posla danas radit nauku , ne samo vezano uz aute nego opcenito . Nikom se više nista ne isplati ako cijena nije duplo nego prije pa ce bolje svi kukat kako nemaju posla. Jer eto , ispod 150kn h ne ustaju iz kreveta

Keramika ce pomoc dugotrajnosti ali 3 godine , zaboravi obecanja , mislim, ja mogu izdat i dozivotnu garanciju svakome i na keramiku na laku ako treba,,ovjerim kod javnog bilježnika , ako ce se odrzavat auto kod mene .
Najvažnije je kod poliranja finisirat sa najfinijim mogucim smirglom i taj dio odradit kvalitetno.

Fx Protect bug remover je ph neutralan i moze i na aute sa zaštitom tako da on ne radi štetu nikakvu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...