Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

7 hours ago, brba said:

Takve stvari vecinom postoje samo u Americi i na Top Shopu, zato dobar dio tih američkih brendova ne zaživi u Eu zato kaj su kvalitetom par klasa ispod , ali eto, reklama .
https://ph-detailing.hr/proizvod/sonax-polymer-netshield/

Nije toliko kao optimum ali ono, malo na krpu, na element i prebrises. Amen .
Za efeket koji daje je debelo prejeftin proizvod, neki drugi brendovi bi to izgurali pod high end revolucija shit.

Ali nista ne smijes na direktnom suncu radit , prebrzo se sve susi i flekat ce .

Da li treba tretman gline prije ovog spreja?

Link to comment
Share on other sites

Da li treba tretman gline prije ovog spreja?
A uvijek je bolje da ide na cisti glatki lak, bolje ce radit.
Da li ces uspjet izglinirat auto da se ne vide neki tragovi, pogotovo tamnije boje, ne znam :)
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, brba said:

Takve stvari vecinom postoje samo u Americi i na Top Shopu, zato dobar dio tih američkih brendova ne zaživi u Eu zato kaj su kvalitetom par klasa ispod , ali eto, reklama .
https://ph-detailing.hr/proizvod/sonax-polymer-netshield/

Nije toliko kao optimum ali ono, malo na krpu, na element i prebrises. Amen .
Za efeket koji daje je debelo prejeftin proizvod, neki drugi brendovi bi to izgurali pod high end revolucija shit.

Ali nista ne smijes na direktnom suncu radit , prebrzo se sve susi i flekat ce .

 

al me posra:D stvar je bila In prije 10god vjerovatno bi i ti s tim mackao?

 

nemam dobre slike gdje bljesti jer tinypic sve pojeo ali auto je izgledao stalno kao mokar, lak sklizak prljavstina se teze hvatala i prao se skoro samo vodom, moglo se mackati po staklima, kromu, gumi svemu nikakve tragove nije ostavljalo, i najbitnije za ljenoguze za 15min gotovo bez upiranja:)

 

9arr7P6.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Cokolino said:

 

al me posra:D stvar je bila In prije 10god vjerovatno bi i ti s tim mackao?

 

nemam dobre slike gdje bljesti jer tinypic sve pojeo ali auto je izgledao stalno kao mokar, lak sklizak prljavstina se teze hvatala i prao se skoro samo vodom, moglo se mackati po staklima, kromu, gumi svemu nikakve tragove nije ostavljalo, i najbitnije za ljenoguze za 15min gotovo bez upiranja:)

 

9arr7P6.jpg

Po tome kak si opisao, neki qd sa slicknessom tipa bouncers done&dusted (nanosis ga kod brisanja auta, nakon pranja) ili ak imas foam lance za mw, carpro hydro2. Njega naneses mw-om i isperes. 

Trajnost cca mjesec dana, al za par minuta dobijes to kaj si napisao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sa čime najbolje namazat lajsne na vratima i braniku crne (nelakirane) da vrate crnilo se jer su već izbljeđene, mat hoću

 

te sa kojim finishom nakom apc-a napazat armaturu u autu i bočne plastične taipicrugne?

neki mat finish?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ruby said:

sa čime najbolje namazat lajsne na vratima i braniku crne (nelakirane) da vrate crnilo se jer su već izbljeđene, mat hoću

 

Imao sam slicno pitanje i iz vise izvora (ukljucujuci i @brba) dobih preporuku za CarPro DLUX kao skupu, ali (jedinu) djelotvornu opciju.

Link to comment
Share on other sites

sa čime najbolje namazat lajsne na vratima i braniku crne (nelakirane) da vrate crnilo se jer su već izbljeđene, mat hoću
 
te sa kojim finishom nakom apc-a napazat armaturu u autu i bočne plastične taipicrugne?
neki mat finish?
Za interijer povoljno a fantastično radi

https://ph-detailing.hr/proizvod/fx-protect-interior-dressing-500ml/

Za vanjske plastike i gume ovo, fantastično radi na tim plastikama i ostaje mat i solidno drži stvarno.


https://ph-detailing.hr/proizvod/fx-protect-tire-rubber-protection-500ml/

Npr na poklopcu motora

750a9cb9814bc079d0fdb699bda02b87.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bubi said:

@brba meni prof. plush i dalje pušta "dlačice", a oprao sam ga već par puta. trebam li ga centrifugirati?

 

mikrofibra pusta dlacice, to su marketing fore da ne pustaju, pogotovo na staklu.

 

da bi smanjio dlacice, trebao bi koristiti ovakav rucnik, tzv. waffle weave iz kojeg definitivno manje ispadaju

maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites



sa čime najbolje namazat lajsne na vratima i braniku crne (nelakirane) da vrate crnilo se jer su već izbljeđene, mat hoću
 



Ja sam nedavno uzeo ovo od Sonaxa za crne plastične rubnjake na Dusteru koji su počeli pokazivati znakove blijeđenja, jednom namazao (prozirni gel) i nakon vožnje po jakom pljusku i sušenja sredstvo je potpuno postojano, zadovoljan7ae7c8c0800ecb8d27b33642ba78a9f3.jpg
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Gabre said:

 

mikrofibra pusta dlacice, to su marketing fore da ne pustaju, pogotovo na staklu.

 

da bi smanjio dlacice, trebao bi koristiti ovakav rucnik, tzv. waffle weave iz kojeg definitivno manje ispadaju

 

 

ma baš mi auto bude kao yeti, jer je tamno siv - skoro crni nakon par km se rasprše, ali ne u potpunosti

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...