Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

neki dan stiglo anti-muhe i anti-smola, uz neizostavnog bananka, stigla i špricaljka za bocu koju nisam očekivao. ne znam je li poklon ili dolazi li inače s bocom, ali niti na fotografiji, ni uz opis proizvoda je nema, tako da iako su je mogli bez pardona izostaviti - nisu. 

 

sitnica simbolične vrijednosti u novcu, ali velike kao znak pažnje prema kupcu.

zato, svaka čast @brba  ???

 

IMG-20200821-131847.jpg

 

 

 

Edited by Bubi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 23. 08. 2020. at 16:36, brba said:

Još fasadna , odlično emoji1787.png ne znam bas da ces to uspjet rijesit . Mozda jeftinije promjenit ak mozes nac

Što kažeš jesam ga momački opravio? Sve je iscurilo iz kante i vratila se u prvobitni položaj. Čekam da mi jave jel pokriva kasko ovu pizdariju, kažu nisu dugo imali takav slučaj ?

 

Ili ukoliko znate nekog da ima Octaviu karavan 2016 za dijelove trebam tapacirunge i podnicu

 

spacer.png

Edited by Žile
  • Like 6
  • Haha 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Što kažeš jesam ga momački opravio? Sve je iscurilo iz kante i vratila se u prvobitni položaj. Čekam da mi jave jel pokriva kasko ovu pizdariju, kažu nisu dugo imali takav slučaj
 
Ili ukoliko znate nekog da ima Octaviu karavan 2016 za dijelove trebam tapacirunge i podnicu
 
IMG-96d1761f943f2eb395477c605b6b20d2-V.jpg
Izgleda vrlo profesionalno, svaka cast!
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Koren said:

Btw, gumena original podnica za gepek ti je 2xx kn - mene je spasila vec, auto ne smrdi po pivi ?

Ima podnica, vidiš kako se lijepo napunila sa bojom. Samo ipak je bilo previše. Ovo sa branika i plastika sam uspio skinuti tako da dok ne otvorim gepek, izgleda kao sasvim pristojan auto ?

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@brba ima li nade za ovaj stari kozni volan?

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Pretrazio sam ovu temu i vidio sam da si ranije hvalio 'Fenice Leather Cleaner'. Bi li to bilo primijenjivo i za ovu situaciju ili postoji nesto drugo sto bi mozda bilo bolje?

Misljenje o "homemade" cistacima, kao npr. ocat i topla voda, APC, i sl.? Mogu li oni pomoci, odnosno mozda i bitnije: postoji li opasnost da ce oni ostetiti volan?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
[mention=122]brba[/mention] ima li nade za ovaj stari kozni volan?
 
QUURhjV.jpg
 
oH2Wrgo.jpg
 
ZTIgF7O.jpg
 
 
Pretrazio sam ovu temu i vidio sam da si ranije hvalio 'Fenice Leather Cleaner'. Bi li to bilo primijenjivo i za ovu situaciju ili postoji nesto drugo sto bi mozda bilo bolje?
Misljenje o "homemade" cistacima, kao npr. ocat i topla voda, APC, i sl.? Mogu li oni pomoci, odnosno mozda i bitnije: postoji li opasnost da ce oni ostetiti volan?
Sorry na kasnom odgovoru , apc i četka fina slobodno.
Omjer 1:10 i trljaj slobodno , ako.imas nema potrebe da bezveze bacas novce na novi čistač
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ph15 trenutno , 15% još neko vrijeme :)

@brba što si ono preporučivao za unutrašnje plastike
Angelwax Enigma Interno ,.dresing sa dodatkom keramike . Ostavlja oem finish , mat 100/100 , doslovno.jedva vidis da je nešto namazano osim što je jako glatko i drugačije :) ne može ostaviti fleke , crte ili kaj god kog mazanja ...

Druga opcija Angelwax Angel , on je u gelu, malo više potamni plastiku i sakrije neke nepravilnosti .


https://ph-detailing.hr/proizvod/angelwax-enigma-interno-500ml/

https://www.shinefactoryburnside.ca/product/angelwax-enigma-interno-500ml/

Sa cime se rijesiti smrada psa u autu? 
Tapecirung je dolje opran kemijski, tepisi novi, koža ociscena...kad se spuste prozori, procirkulira zrak, opet izvuce smrad odnekud
Nemam vise ideja osim ponavljanja postupka do besvijesti
Ako si u ZG navrati pa ga pustimo na ozon 15-20min, možda pomogne.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, treba mi nešto da malko osvježi/potamni. Čiste su, sve sam prošao apcom, četkicm, probao sam onaj sonax hvaljeni za unutrašnjost, chemicla guys interior nešto nešto, htio bi neku kao kremu više da malo sve obogati i da odbija prašinu malo

Budem bavio oko na te angelwax proizvode, nisam ih nikad koristio..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...