Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

@brbapar dilema;

 

Sonax Glass Polish Pads+Sonax Glass Polish 250ml

Djeluje li kao kombinacija za izvuci riseve od brisaca i makar sitnije tockice od kamencica?

 

FX Protect Rain Shield R-6 30ml / Angelwax H2Go 250ml?

Do sada sam koristio RainX koji je ok, ali mi se ne da mazat svaki mjesec dana, kratko traje ...ipak bi nesto trajnije?

 

Angelwax Regenerate Medium Cut

Uz mekani pad i njeznu ruku, dovoljano dobar finish za dvoslojno poliranje? 1st step je brusenje po potrebi i 3M FC.

 

FX Protect Vision Coating C-12 / FX Protect Glass Coating S-4H 15ml / Angelwax Enigma Legacy 30ml / FX Protect Evolution Coating 9H

Sto od navedenog probati za prvi put, ne zeza mi se vise sa voskovima svako malo...

 

 

Tnx!

 

Link to comment
Share on other sites



[mention=122]brba[/mention]par dilema;
 
Sonax Glass Polish Pads+Sonax Glass Polish 250ml
Djeluje li kao kombinacija za izvuci riseve od brisaca i makar sitnije tockice od kamencica?
 
FX Protect Rain Shield R-6 30ml / Angelwax H2Go 250ml?
Do sada sam koristio RainX koji je ok, ali mi se ne da mazat svaki mjesec dana, kratko traje ...ipak bi nesto trajnije?
 
Angelwax Regenerate Medium Cut
Uz mekani pad i njeznu ruku, dovoljano dobar finish za dvoslojno poliranje? 1st step je brusenje po potrebi i 3M FC.
 
FX Protect Vision Coating C-12 / FX Protect Glass Coating S-4H 15ml / Angelwax Enigma Legacy 30ml / FX Protect Evolution Coating 9H
Sto od navedenog probati za prvi put, ne zeza mi se vise sa voskovima svako malo...
 
 
Tnx!
 


Glass polish je dobar , ali to moras na rotaciju i jako grijat i hladit vodom , sitne crtice ce izvuc ali rupice ne bas . Uglavnom nije bas lak posao to.

H2go odličan, drži par mjeseci , neusporedivo sa rainx . I pakiranje je dosta za 50 šajbi odradit. Malo na aplikator , namazat , 5min ostavit i obrisat. Moze u 2 sloja , i obavezno namazat malo na metlice brisaca . Mislim da je dugotrajnije od rain shielda , tj bolje ga namazat svakih par mj , pogotovo kad po zimi krenu agresivne tekucine sa alkoholom za pranje.

Regenerate vrhunska one step pasta , na medium padu završi savrseno, nema straha. Ako imas koristi fc+ extreme , ova najnovija. Fantastična cut pasta, po meni bez konkurencije trenutno kako dobro radi . Ove starije verzije rade ali imaju vise filera i praše, dok extreme nema filera i masna je , top.

Glass coating u 2 sloja je odlicna kombinacija. Jako je lagan za radit, namazi, pusti par min i obrisi.
Vision je najslabiji od njih ali super radi isto , namazi i obrisi odmah.
Legacy je odlican i sa bocicom se napravi 4+ auta , moze na elementu stajat 10min i prebrisat, ne znam.za trajnost točno, namazao sam sigurno 10 auta al nemam bas povratnih informacija iskreno.
Evolution ne bi preporucio odmah, hoce flekat i zajebavat malo, treba dosta vise paznje sa njim.
Glass za te pare u 2 sloja je skroz ok priča skroz.
[mention=122]brba[/mention] šta da radim s ovim flekama, probao sam apc, fx bug remover, mafra katran remover od benzine, natapam, trljam, ništa ne pomaže. Ispada da će trebati polirati?
 
IMG-20201114-125759.jpg
Polirat sigurno, vjerojatno malo pobrusit na 3000 i spolirat .
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, brba said:


 

 


Glass polish je dobar , ali to moras na rotaciju i jako grijat i hladit vodom , sitne crtice ce izvuc ali rupice ne bas . Uglavnom nije bas lak posao to.

H2go odličan, drži par mjeseci , neusporedivo sa rainx . I pakiranje je dosta za 50 šajbi odradit. Malo na aplikator , namazat , 5min ostavit i obrisat. Moze u 2 sloja , i obavezno namazat malo na metlice brisaca . Mislim da je dugotrajnije od rain shielda , tj bolje ga namazat svakih par mj , pogotovo kad po zimi krenu agresivne tekucine sa alkoholom za pranje.

Regenerate vrhunska one step pasta , na medium padu završi savrseno, nema straha. Ako imas koristi fc+ extreme , ova najnovija. Fantastična cut pasta, po meni bez konkurencije trenutno kako dobro radi . Ove starije verzije rade ali imaju vise filera i praše, dok extreme nema filera i masna je , top.

Glass coating u 2 sloja je odlicna kombinacija. Jako je lagan za radit, namazi, pusti par min i obrisi.
Vision je najslabiji od njih ali super radi isto , namazi i obrisi odmah.
Legacy je odlican i sa bocicom se napravi 4+ auta , moze na elementu stajat 10min i prebrisat, ne znam.za trajnost točno, namazao sam sigurno 10 auta al nemam bas povratnih informacija iskreno.
Evolution ne bi preporucio odmah, hoce flekat i zajebavat malo, treba dosta vise paznje sa njim.
Glass za te pare u 2 sloja je skroz ok priča skroz. Polirat sigurno, vjerojatno malo pobrusit na 3000 i spolirat .

 

 

Naruceno, tnx!

Link to comment
Share on other sites

https://ph-detailing.hr/proizvod/angelwax-enigma-aio-compound-500ml/


Fantastičan cut i finish, nije jeftina al je bez konkurencije :)
Jel bi se mogao odraditi komplet bijeli auto (nešto tvrđi lak, Mercedes) samo sa Enigmom ili Morphom na vunu ili cut spužvu sa DA 15 ili 21mm? Finish ok ili ne (ne pod lampama)

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Jel bi se mogao odraditi komplet bijeli auto (nešto tvrđi lak, Mercedes) samo sa Enigmom ili Morphom na vunu ili cut spužvu sa DA 15 ili 21mm? Finish ok ili ne (ne pod lampama)

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk


Naravno , enigma ima jako jako dobar cut i extra finish , samo za finish smanji brzinu na 3 i to je to , i ne nisu fileri . Testirano brisanjem sa alkoholom , nitrom , čim god...

Ovo na videu je ph medium hex pad , bmw lak




 
 
Koji Pad za DA 15mm uz nju?
https://ph-detailing.hr/proizvod/phd-hex-orange-cut-pad-5/

Smijesna cijena za extra pad , ne pucaju , ne trgaju, za one step daleko najbolji pad . Moj go to pad za 80% poslova.

Ako trebas nesto jače , bijeli + žuti

https://ph-detailing.hr/proizvod/phd-dual-action-pad-5-razne-gradacije/

Za hardcore cut
https://ph-detailing.hr/proizvod/phd-microfibre-pad-cutting-razne-velicine/
Brba, daj izmjenite na web stranici da se artikli kojih nema na zalihi mogu staviti u wish list
Ide uskoro komplet novi web , al mislim da bu sad vise manje sve na stanju, dosta toga je stiglo opet , osim rupesa , oni opet rade probleme.

Dolaze i noviteti od FX Protect-a , Interior cleaner - ready to use , ručnici, drying towel i svasta nešto.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
[mention=122]brba[/mention] Šta misliš o AutoFinesse proizvodima? Skoro su se pojavili u Srbiji.
Mi smo ih prodavali i jos nešto sitno imamo na lageru. Mislili smo ih opet uzet u ponudu ali odustali zbog brexita zasad.

A ono, ispodprosjecna kvaliteta sa extra marketingom i lijepim izgledom , nesto kao europski Chemical gays .
Spritz za interijer mi je njihov jedini dobar proizvod
  • Samo ljubav 1
Link to comment
Share on other sites

@brba jeste li dobili Meguiar’s Endurance Tire Gel

Sta preporucas za dekontaminaciju laka i pranje felgi ali da je tipa kanta 5L

Ima li neka torba u ponudi za slozit proizvode tipa:
237c028baca0da7998e7827e30fdc542.jpg

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk


Nažalost ne još :/ carpro perl meni vrlo dobra alternativa , povoljan , jednostavan za nanosit i dobro drži. Najbolje ga razrijedit 1:1 sa vodom, puno lakse nego Endurance .

Definitivno FX iron remover , zbilja vrhunski proizvod (.ima jos jedan samo zato pise da nema na zalihama, ako ces se odlučit javi )
https://ph-detailing.hr/proizvod/fx-protect-iron-remover-5l/

Jos 15% rabata sa kodom phbozic15


Torbu samo ovu imamo, nije velika al je lijepa. Bude samo sutra na 25% popusta
https://ph-detailing.hr/proizvod/angelwax-detailing-bag/


Unaprijed drukam da je torba pod brojem 6
df50a34aaebb7c132d7cc994f4e57357.jpg

Link to comment
Share on other sites

Novi padovi su zbilja odlicni , paste su "loše" .
Gruboj fali cuta i ima filera malo , u principu bas veoma prosjecna , žuta fina kao fina , tu je većina brendova ok, bitno je samo da nema filera i da se lakše briše.
Al kažem , nove spuzve su slične kao spužve od rotacije, nemaju veze sa starim DA spuzvama , pogotovo onim govnom od plave.

Uskoro dolazi i Scholl kod nas , S2 Black je jako zanimljiva pasta i Ninja padovi su ekstra. Uskoro vise o tome.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...