Jump to content

FMIC i razlike u verzijama


Recommended Posts

U zadnje vrijeme intenzivnije proučavam FMIC-ove i same izvedbe jer planiram to složiti na svoj A3...Dimenzijski ću uzeti IC 700 x 140 x 50 što je otprilike 5 litara zapremnine da ne dobijem preveliku turbo rupu sa K03S turbinom plus piping...E sada koliko vidim razlikuju se po izvedbama.

 

Razlike: tube&Fin prvi Bar &Plate drugi

x3l0.jpguu35.jpg

 

Bar and Plate

 

-skoro duplo teži od tube & fin,skuplji isto tako,sporije se zagrijava nego Tube & fin

 

Tube and Fin

 

-po nekim zaključcima upola lakši nego bar and plate,lošiji protok zraka nego bar and plate,bolji protok zraka kroz IC prema hladnjaku klime i hladnjaku auta.Gušća struktura pa je skloniji oštećenjima sitnih kamenčića i te pizdarije.

 

 

Zanimaju me vaša mišljenja iz iskustva,auto je za svakodnevnu upotrebu sa par SR-ova godišnje.Ono što planiram dobiti s time je normalno manja temepratura usisanog zraka te što efikasniji radi motora u ljetnom režimu rada kada su temperature +30 .Isto tako gledam po ebay-u FMIC-ove i dosta njih vani kažu da postoji hrpa intercoolera koji su doslovce smeće jer nemaju nikakav protok zraka...Za njega bih dao do nekih 1000 kn sa shippingom recimo :)

 

Šta vi kažete ? :)

Link to comment
Share on other sites

Litraza IC je jedna velika legenda sto se tice turbo laga i toga svega.

Ono bitno je povrsina IC, znaci kod tebe 140*50 je jako malo za motor 1.8 20v ako uopce oces doci u okretaje.

Postoje kvaliteniji icovi, ali ove slike koje poslao su premalo detaljne da se vidi(bitno kako su celije slozene).

Link to comment
Share on other sites

70 cm duzine 14 visine i 5 debljine iz razloga da stane u branik bez rezanja i piljenja...Na motoru je Tip,downpipe fi 76 ,fi 70 do kraja sa protocnim loncem ,k&n panel i remap.....mislis da bi to bio premal ic....Sada izlazim iz vakuma u boost preko 3000 okretaja recimo :) ...Koju dimenziju onda uzeti ...Uzeo sam usisnu granu da okrenem usis i komplet piping Ic a od S3 :)

Link to comment
Share on other sites

Taj mi ne bi stao zbog hladnjaka klime i ostaloga zbog zakrivljenosti krajeva :) ...Znači ako je IC veći tipa 7 ili 8 litara nema značajnih gubitaka što se tiče turbo rupe...Koliko se može promijeniti 200 , 300 okretaja ? :)

Link to comment
Share on other sites

Taj mi ne bi stao zbog hladnjaka klime i ostaloga zbog zakrivljenosti krajeva :) ...Znači ako je IC veći tipa 7 ili 8 litara nema značajnih gubitaka što se tiče turbo rupe...Koliko se može promijeniti 200 , 300 okretaja ? :)

 

Pinci

Dali si se zapitao ikad koliko tvoj turbo pumpa litara u minuti?

Link to comment
Share on other sites

Pinci

Dali si se zapitao ikad koliko tvoj turbo pumpa litara u minuti?

 

Iskreno nisam :)..Postoji li neka formula ili način kako se to izračuna ? Ako turbo može napuniti sistem od tipa X litara u nekom vremenu neće li se povećanjem sustava punjenje sistema povećati jer treba napuniti duplo više recimo...Serijala IC mi je sada oko 3 litre samo (onaj što stoji u boku kao na TDI i ostalima) i želim zadržati onaj peak tj. šus snage na poklapanju gasa :) ..Zato sam i pokrenuo ovu raspravu :)

 

Kolega je složio sa istim setupom IC od tipa 8 ili 9 litara na isti turbo i rupa mu se pomakla za otprilike 500 okretaja na više :)

Edited by pinci
Link to comment
Share on other sites

U zadnje vrijeme intenzivnije proučavam FMIC-ove i same izvedbe jer planiram to složiti na svoj A3...Dimenzijski ću uzeti IC 700 x 140 x 50 što je otprilike 5 litara zapremnine da ne dobijem preveliku turbo rupu sa K03S turbinom plus piping...E sada koliko vidim razlikuju se po izvedbama.

 

Razlike: tube&Fin prvi Bar &Plate drugi

x3l0.jpguu35.jpg

 

Bar and Plate

 

-skoro duplo teži od tube & fin,skuplji isto tako,sporije se zagrijava nego Tube & fin

 

Tube and Fin

 

-po nekim zaključcima upola lakši nego bar and plate,lošiji protok zraka nego bar and plate,bolji protok zraka kroz IC prema hladnjaku klime i hladnjaku auta.Gušća struktura pa je skloniji oštećenjima sitnih kamenčića i te pizdarije.

 

 

Zanimaju me vaša mišljenja iz iskustva,auto je za svakodnevnu upotrebu sa par SR-ova godišnje.Ono što planiram dobiti s time je normalno manja temepratura usisanog zraka te što efikasniji radi motora u ljetnom režimu rada kada su temperature +30 .Isto tako gledam po ebay-u FMIC-ove i dosta njih vani kažu da postoji hrpa intercoolera koji su doslovce smeće jer nemaju nikakav protok zraka...Za njega bih dao do nekih 1000 kn sa shippingom recimo :)

 

Šta vi kažete ? :)

 

 

tube&fin je laksi, ali nisam siguran da ima losiji protok zraka od bar&plate?

 

Litraza IC je jedna velika legenda sto se tice turbo laga i toga svega.

Ono bitno je povrsina IC, znaci kod tebe 140*50 je jako malo za motor 1.8 20v ako uopce oces doci u okretaje.

Postoje kvaliteniji icovi, ali ove slike koje poslao su premalo detaljne da se vidi(bitno kako su celije slozene).

 

 

Pa, ne bi se bas u potpunosti slozio, ako ti treba mali ic za 200 KS, a ti stavljas oooogroman ic dovoljan za 1000 ks, utjecati ce na lag... Ali najvise ce utjecati cijevi iz ic-a, sto krace i ravnije, to bolje...

Link to comment
Share on other sites

Bar & plate stavi, i stavi najveći koji ti stane a da je izložen zraku koji prolazi kroz rupe u braniku. Nebrini za lag.

I konstrukciju IC pipinga treba kvalitetno napravit da ne curi. Pressure test obavezno napravit.

Link to comment
Share on other sites

A kako ovisi spool o količini cijevi i veličini IC-a, ponajviše pri šaltanjima? Sigurno ima neke razlike? Evo ja sam sebi naručio neki dan ovo

http://www.wagner-tuningshop.de/#product/audi/audi-s3/ladeluftkuehler-kit-vag-20-tfsi-tsi-200001034-1.html

 

200001034.jpg

 

Zamijeniti ću ručni twin cooler koji sad imam, smanjiti ću količinu cijevi i težinu za cca 7-8 kila ukupno

Link to comment
Share on other sites

Uzmi Forge FMIC sa modificiranim crash bar-om i mirna bosna :notworthy:

IC je dual pass i s njim također dolaze silikonske cijevi.

Sve je p&p bez imalo zajebancije oko montaže :)

 

Taj sport u Gabreku košta 11 000 kn da ,preko ebaya ispadne isto tako puno previše para :) ...Uzeti ću nešta u tim dimenzijama što mi stane u branik bez puno rezanja :) ..Nešta ćemo već skemijati

Link to comment
Share on other sites

Iskreno nisam :)..Postoji li neka formula ili način kako se to izračuna ? Ako turbo može napuniti sistem od tipa X litara u nekom vremenu neće li se povećanjem sustava punjenje sistema povećati jer treba napuniti duplo više recimo...Serijala IC mi je sada oko 3 litre samo (onaj što stoji u boku kao na TDI i ostalima) i želim zadržati onaj peak tj. šus snage na poklapanju gasa :) ..Zato sam i pokrenuo ovu raspravu :)

 

Kolega je složio sa istim setupom IC od tipa 8 ili 9 litara na isti turbo i rupa mu se pomakla za otprilike 500 okretaja na više :)

 

Mislim da tvoj turbo vjerovatno puhne debelo preko 200lt u minuti tako da to sto ti povecas volumen intercoolera za 2-3 litre je totalno zanemarivo.

Link to comment
Share on other sites

Velicina IC-ja nema veze sa turbo rupom. Od kud vam ta ideja?

 

Serijski IC 3 litre...Auto počinje boostati preko 3000 okretaja.

 

Sada recimo ja stavim IC od lupam 8 litara...boost će ostati isti bez obzira što je ukupni volumen veći za 5 litara :) ..Barem bi tako skvatio neki laik kada si tako napisao :)

Link to comment
Share on other sites

Meni to dijeluje još uvijek dosta para ..Oko 5000 kn za FMIC ..Kontam da košta samo ime Forge , vjerojatno ajde neka kvaliteta i neka garancija :)

 

Pogledaj malo po stranim forumima koja je muka isusova sa ebay coolerima, sve cijevi iz nule moraš raditi. Pa popusti negdje na spoju, opet sve skidaj dolje i tako u krug.

Druga opcija je IC od cupre al taj košta sada preko 3000soma kuna, a opet moraš sve rezati itd...

Kod forge-a dobiš modificirani crash bar koji u slučaju sudara neće se tako lako popigati a kod ovi moraš ga maltene prepiliti na pola.

Link to comment
Share on other sites

Serijski IC 3 litre...Auto počinje boostati preko 3000 okretaja.

 

Sada recimo ja stavim IC od lupam 8 litara...boost će ostati isti bez obzira što je ukupni volumen veći za 5 litara :) ..Barem bi tako skvatio neki laik kada si tako napisao :)

 

lag ti se povecava, s povecanjem volumena sistema.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...