Jump to content

Eurodizel


TomiTraktor

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ja ne kužim na našim gorivima ikakvu razliku, dizlo, bilo to ina ili omv sad crodux ili tifon.

meni auto identično troši.

ali zato kužim kad odem u osterajh pa natočim taj shell v-power dizlo, auto ide bolje ali se to osjeti samo na krajnjoj brzini i ekonomija je znatno bolja.

 

Ja sam točio na putovanjima (Megane 1.5 dci i 1.9 dci) po vani svakakva goriva i taj V-Power,očekivao sam nešto....ali ništa....rad motora identičan,maks.brzina ista,potrošnja ista.... :dontgetit:

Link to comment
Share on other sites

razlika je u odnosu na eurodizel s benzinske je prije bila dosta veca,ali kako su benzinske obnovljene i večina ima sonde u rezervoarima razlike više praktički ni nema na golfu 5 tdi

 

 

Nisam ovo sa sondama skuzio, sta tocno te sonde rade/ocitavaju? :)

Link to comment
Share on other sites

Na pola tanka 100 km razlike? Daj ne pretjeruj..

 

kaj imam pretjerivat jbt fućka mi se ko kaj misli, ali mi računica ne štima.. makar sam odmah znao da će se naći netko dežuran na forumu.. :P

 

dakle, kad natocim recimo 200 kn, dakle cca 20 litara obično pređem ne manje od 290 km, u ovom slučaju mi se rezerva upalila na 194 prijeđenih km, tak da nije baš 100 km, nego minimalno 86 km manje, ono, duboke isprike, pisao sam iz glave, sad sam pogledao evidenciju.. :doh:

 

to znači da mi je prosječna potrošnja bila oko 10 l/100 km, a inače je oko 6,5 l/100 km..

 

pa nakon toga ulio q dizel s petrola opet 200 kn da mi je lakše usporedit i napravio 307 km.. uzimam u obzir razlike u uvjetima, ali stil vožnje je isti, sad baš da je tolika razlika, malo mi je sumnjivo.. da ga jebeš, razlika je prevelika.. sad mi je trenutno tifonovo gorivo u rezervoaru i zasad kazaljka pada uobičajeno..

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

sabran sam ja, ne brini frende.. navike su mi iz dana u dan iste, iste relacije, kilometraža itd, jedina razlika je bila u gorivu i temperaturi zraka.. ili sam umjesto dizela utočio dizelske pare.. :doh:

 

jeba ga vrag vodim evidenciju potrošnje već 5 godina i ovo je prva veća oscilacija, sad sam gledao potrošnju kad je zadnje bilo ispod 0 stupnjeva, dakle pretprošla zima i početak ove godine - ugrubo litra više, ali ne 3,5!

 

i nema mi logike nikakve, zato sam i napisao prvi post, taman posla da nekaj muljam pa se raspravljam oko gluposti..

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

Kad tankam par mjeseci zaredom na jednoj te istoj pumpi i u isto doba dana, pa se vozim jednim te istim rutama, na sličan način, rezultat je da nekad prođem 500 km, nekad 600km, nekad 700 km. Što je normalno jer potrošnja ovisi o xyz parametara i ne može se tako seljački mjeriti

 

Slažem se s onim što je netko napisao u temi - tko kaže da mu s nekim gorivom iz određene firme troši manje i ide bolje, taj laže sam sebe

Link to comment
Share on other sites

sabran sam ja, ne brini frende.. navike su mi iz dana u dan iste, iste relacije, kilometraža itd, jedina razlika je bila u gorivu i temperaturi zraka.. ili sam umjesto dizela utočio dizelske pare.. :doh:

 

jeba ga vrag vodim evidenciju potrošnje već 5 godina i ovo je prva veća oscilacija, sad sam gledao potrošnju kad je zadnje bilo ispod 0 stupnjeva, dakle pretprošla zima i početak ove godine - ugrubo litra više, ali ne 3,5!

 

i nema mi logike nikakve, zato sam i napisao prvi post, taman posla da nekaj muljam pa se raspravljam oko gluposti..

 

i ja sam mislio da mi nešto ne valja ali pripisujem to hladnoći i kratkim relacijama...

 

neki dan krenem sa hladnim autom i tup u gužvu a na bordu 16,4 L/100km :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...