Jump to content

Eurodizel


TomiTraktor

Recommended Posts

Od skutera do r-ova,od krama do pila točio na ini i nikad nisam osjetio razliku al skužili smo već ja i kolege da ima pacijenata kaj osjete točno da auto izgubi konje,kolko nm je izgubiio,detonira bla bla...obično vele moje kolege ovak; ooo,ne došel je zg,odi ga ti naplati! Samo se ekipa uvjek žali neki kurac,švabima je dobro,čehima je dobro,al nama ne valja i zacukava...

 

0913337363, Raptor je u garaži, kanta je u garaži. Samo je pitanje da li imaš dovoljno dobru guzu da osjeti razliku u radu motora. :D

 

I poslije odemo u Batak na pileću pljesku. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

jbg...ja od kad sam kupio ševija samo 100-tku točim...i prošao omv (crodux),petrol i tifon i apsolutno nikakve razlike u performansama/potrošnji ne osjetim...možda se to osjeti samo na ovim kvalitetnijim automobilima,jel... :D

Link to comment
Share on other sites

OMV-a nema al je i dalje OMV-ov benzin - ono što je prije išlo od INE ide i dalje od INE, tako da se baš ništa nije promijenilo. Za sada.

 

CRODUX nema nikakve veze sa Tifonom, Tifon je od MOL-a, kao i INA. Isto tako, dok je Tifon bio Čermakov, benzin je uvijek morao biti najbolji što je postojao, ista vizija će se provoditi i dalje na CRODUX pumpama!

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

ja ne kužim na našim gorivima ikakvu razliku, dizlo, bilo to ina ili omv sad crodux ili tifon.

meni auto identično troši.

ali zato kužim kad odem u osterajh pa natočim taj shell v-power dizlo, auto ide bolje ali se to osjeti samo na krajnjoj brzini i ekonomija je znatno bolja.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu razlika se osjeti ovisno o kojem autu se priča.

 

Par bačvi eurodizela sam uzeo prije nego su vidjele benzinsku...razlika je u odnosu na eurodizel s benzinske je prije bila dosta veca,ali kako su benzinske obnovljene i večina ima sonde u rezervoarima razlike više praktički ni nema na golfu 5 tdi

 

Pošto sam prelijen,tj mrzim smrad nafte i uvijek mi ruke smrde od nje točim na benzinskama kad treba...i pokazao se petrolov Q ili kako se vec zove onaj kvalitetniji eurodizel nešto bolji od ininoga...na tanku se s njim pređe 100km više.

 

Kad ima eurodizela točimo ga i u kombajn i u traktore posto se golf ni ne vozi baš.

 

Osjeti se razlika u odnosu na dizel samo po dimu iz ispuha kad su hladni...prije je znalo se dogodit da se uzme par bačvi dizela na ini i onda da dimi plavo/crno stroj kod paljenja ako naleti loše gorivo sad se to više ne događa.

 

Jedino plavi dizel nekad zna bit lošije kvalitete pa se nekad sve čudiš koji se kurac događa koliko dimi kad zapališ stroj...a to bi trebao bit obojani dizel samo...što baš nije istina nekad :D

 

Tako da razlika ima ali kako vrijeme prolazi sve su manje i gorivo sve kvalitetnije...

Link to comment
Share on other sites

natočio na croduxu neki dan silom prilika pola rezervoara, namjerno nisam htio više i ustanovim da sam prešao 100 km manje nego inače prelazim s istom količinom goriva, wtf?? sad sam se vratio na petrol q diesel i opet sve u redu, nemam logičnog objašnjenja, čak mi i s tifonovim gorivom sve bude u normali.. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...