Jump to content

Citroen c8 2.2 hdi problemcek


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Dobro decki govore, svi ti mafovi i ostali senzori ce ti odlaziti i sa drugim motorom. Zausto hoces mijenjati motor? Jer ti trosi gro ulja, nema kompresiju ili sta vec? To su razlozi za promjenu motora, ali i kad kupis polovni motor, kupio si macka u vreci. Rađe ulozis nesto vise, uredis svoj motor i znas sta imas.

I dobro ti decki kazu, uzmi zamjenski set sa konverzijom na jednomaseni zamasnjak i vozi dalje.

Link to comment
Share on other sites

dpf je rijesen, fala

 

ma jedino sto me vuce na zamjenu motora ja cijena drugog kompletnog.

moj ne trosi nis ulja, kompresiju nisam mjerio, normalno izmjerio bi prije odluke kompresiju al ponavljam, cijena me samo vuce

 

realno moram na kuplung dat barem 4-5 000 sa zamjenom

popravak visokotlacne pumpe je do 3000 sa radom

tu sam na 8000 kn, a ovdje imam komplet motor za 7000 plus recimo ugradnja nek je 1000 kn

s time da mogu prodat svoj motor, odnosno onaj koji bi bio losiji

 

naravno uvjet i je da na tom motoru valja kuplung set, odnosno lamela potisni i to

 

takoder sam si razmisljao da nadem 6 gang getribu, al otom potom, jel nisam ni sam ziher dali mi se isplati ulazit u takav trosak

Edited by Pale
Link to comment
Share on other sites

Drugi motor je veliki rizik. Po meni je bolje uloziti u svoj i obda si siguran jer se zacas moze dogoditi da sve te iste stvari moras raditi i na novom motoru, a onda si financijski izgorio.

 

Ak ti je ovaj motor dobar, ne trosi ulje, normalno pali i vozi ne znam zasto uopce razmisljas o drugom. Napravi kaj treba (jbg, polovan auto jednostavno trazi takve zahvate) i vozi dalje siguran da je sve ok.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

istina, al zato pitam jel netko zna mozda vani nekog, tko bi npr dao i ugradio motor sa garancijom. jebga sve je macak u vreci, al ako mi baja garantira nekako da motor ima karikiram 200 000 km manje od mog, i da mi neznam 6 mj na njega, nije to bas toliko rizicno.

i sam sam na vagi i zato i trazim misljenja

Link to comment
Share on other sites

Da ti se nešto rasulo u tvom motoru onda odmah da, kupiš drugi i imaš većinu djelova svoga za slučaj da na drugom ne valjaju, been there done that :lol: Ali ako je tvoj ispravan ja se nebi u to upuštao, za 7t kn + ruke za prebacivanje se da jako fino poservisirati postoječi motor.

Link to comment
Share on other sites

Ali jako je teško za očekivati da je na ovom sa 150.000km kuplung i zamašnjak kao novi, vjerojatno bi te i tamo dočekala ista priča, možda ne odmah ali sigurno prije nego da staviš novi na svoj motor... I ja sam bio kupio motor s duplo manje km pa smo na kraju ipak prebacili moj kuplung jer je bio u boljem stanju (meni je radilica prolupala pa nam se nije dalo zaje s raskapanjem uopće)

Link to comment
Share on other sites

da da, ma bas sam se dao u potragu vani za djelovima, mozda bude ipak jeftinije nego kod nas, kuplung set i druga visokotlacna pumpa.

bio sam kod onog tamo kod samobora sto radi kod purica, pa mi je rekao da je servis pumpe do 3000 kn, pa sad gledam posto su nove.

 

e da i jos mi je rekao da nemoze garantirat da je ona dok ne skine dole, jel moze bit nesto drugo, mogu bit injektori i tako

Edited by Pale
Link to comment
Share on other sites

Ima 198000, a imao je pred neko vrijeme 260 000

 

Ja sam.napravio nesto km, ne puno, ali imam ga 2 godine, pa smo pretpostavili da je skinuto barem 100 000. To je samo pretpostavka sto se vidjelo kad je prikopcana lexia i sto je ona zapisala u komp

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...