Jump to content

VM-Racing aka Rvacki Tjuning


TomiTraktor

Recommended Posts

Eh da i za kraj, decko koji je trebao uzeti siceve je odustao, financijski mu to sada ne odgovara. Pa su opet u prodaji, za sve one koji misle da smo zadnje svinje pokvarene, info, decku smo vratili kaparu. I da bez ikakve ljutnje sa moje strane CD ako zeli moze doci pogledati siceve i uzeti ih, jer su u bezprijekornom stanju. Iako ne vjerujem da ce to napraviti.

 

Jao kakav rasplet :doh::doh::doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

mislim da se ovdje treba razdvojit sama cinjenica oko kasnjenja i druga cinjenica da netko tko se raspituje o proizvodu preko maila - i dalje nije kupac.

 

Mrzim te spike sa kasnjenjem, pa ne moras cekat cjeli kontjner da bi dovukao 2 sica od ne znam kud!

 

A CD il kak vec fakat ne znam zakaj pizdi. Malo bi kupio, al ipak ne bi a mozda onda opet bi. Nit je dao kaparu, nit se pojavio tamo, nista. Dosao netko drugi, ostavio lovu i tu je prica gotova. Po meni ovaj kit Vedran nema kaj koga obavjestavat, sicevi su bili na prodaju i prodaja se dogodila time kad je netko drugi ostavio lovu za njih. Sve iza toga je samo nepotrebno razvlacenje.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ni meni nikad sa narudbama cijeli zivot nije bilo drago jesu ti kontenjeri. Ali zato moj savjet prodavacima je daisti proizvod, ako ga netko neželi čekati mjesec ili dva, ponudi kupcu po vecoj cijeni, odnosno uvecanoj za poštarinu za samo taj artikal i neka ga ima za tjedan ili dva ako baš želi. Neznam kako netko misli da je jednostavno iz Hrvatske kontrolirati šta se u Japanu dešava. Za uskladiti vremena dolaska i sve to ubrzati treba vremena da se ljudi uhodaju i da kasnije sve ide glatko.

Link to comment
Share on other sites

Guest crossfire

Mrzim te spike sa kasnjenjem, pa ne moras cekat cjeli kontjner da bi dovukao 2 sica od ne znam kud!

 

Ja jako dobro znam kako kasnjenje u isporuci utjece na nase kupce, na zalost ponekada zbog kompleknosti situcije jedostavno nije moguce ubrzati isporuku robe.

 

A konkrento u ovoj situaciji, nije bilo moguce dovesti siceve u HR prije konteinera, u tome je i cijela bit. Robu je jedno moguce isporuciti u dobrim cijenama ako se uzima velika kolicina i salje sa najisplativijim nacinom prijevoza. Jer nije ta roba niti u Japanu bagatela. Shippanje jednog sica EMS.om iz Japana bi kostalo oko 2000 kuna, kada bi se na to dodala cijena sica plus carina i pdv, zajedno bi sicevi kostali preko 10 000 kuna, tko bi to kupio? Evo primjer ja sam htio svoje felge odmah i poslao sam ih za HR, jedna felga me kostala 1200 kn samo za shipping :blink: To znaci 4800 kn samo shipanje felgi, plus felge 6500 kn, plus carina plus pdv.

 

Bit ovog posla balansiranje izmedu brzine isporuke i krajnje cijene, te kolicine. Jer mi smo d.O.o. i za svaki uvoz imamo najmanje 300 kuna troska speditera. Pa racunaj ako netko zeli nesto sto nas kosta 300 kn shipping je npr 100 kn, to je 400 kn. 440 carina, 300 spediter, 770 plus 22% pdva i eto cijene od 940 kn. A ako uzmemo 10 stvari onda to izgleda ovako: 300 kn plus 20 kn shipanja je 320 kn, sa carinm je to 352 kn plus spedicija 40 kn 392 plus pdv je 478 kn. To je dupla razlika, a mi uvijek zelimo ponuditi robu po najboljoj cijeni, po tome zelimo biti poznati.

 

Mislim ja ne ocekujem da netko tko se sa time ne bavi, zna i razumije sve te stvari. Ali gle, ako se dvoje ljudi zele razumjeti onda ce se razumjeti a ako postoji neka blokada, onda se nikada nece razumjeti. A kao sto se ja se nadam vidi ja sam stvarno uvijek za dogovor, dosta ljudi me zna osobno i nikada nikoga nisam zeznuo za lovu, niti cu to napraviti. Puno puta nam se dogodilo da nas roba izide manje nego sto smo izracunali, uvijek bi kupca obavijestili da je doslo do promjene cijene na nize te bi mu toliko i naplatili robu. Istina bilo je slucajeva kada bi cijena narasla, najvise zbog razlike u tecaju, ako kupac nije do tada uplatio novac, obavijestili bi ga o promjeni cijene. To nam je bila bolna tocka, posljedica ne fiksiranih cijena, zbog toga da u svakom trenu ponudimo najbolju mogucu cijenu, prema sitaciji na trzistu, kolicini robe te tecaju. Ali sada smo se fiksirali na tecaj po datumu, te ogranicili po vremenu trajanja ponude i rasta odnosno slabljenja tecaja, ovisno da li robu uzimamo u Japanu, UKu ili USAu.

Link to comment
Share on other sites

2 crossfire> svaka vam cast! nova ste firma, tezite boljem, dajete sve od sebe da budete bolji!!! to sto jedan lik koji vam uopce nije pokazao da je ozbiljan kupac nego je jos uz to par puta bio bahat nije zadovoljan, jebiga uvijek ce netko kome se glade jaja inace trazit da to i vi radite ali iz svojeg iskustva radije odjebite takvog u startu!!! svi bi se oni jebali a da im ne udje, e pa tako nemoze!!

JA VAM ZELIM SVU SRECU U DALJNJEM POSLOVANJU JEL STE SE POKAZALI STVARNO KOREKTNI!! :thumbsup:

 

e da, imas pm! :)

Link to comment
Share on other sites

Jedna primjedba, još u 10. mjesecu prošle godine htio sam od vas naručiti A´pexi "gljivu", te Billion "air funnel", odnosno crijevo za dovod zraka do gljive. Nakon par mailova, dobio sam cijenu za tražene stvari, nakon toga htio naručiti to, ali od 10. mjeseca do sada nikakvog odgovora. Nije baš profesionalan pristup... :(

Link to comment
Share on other sites

Guest crossfire
Jedna primjedba, još u 10. mjesecu prošle godine htio sam od vas naručiti A´pexi "gljivu", te Billion "air funnel", odnosno crijevo za dovod zraka do gljive. Nakon par mailova, dobio sam cijenu za tražene stvari, nakon toga htio naručiti to, ali od 10. mjeseca do sada nikakvog odgovora. Nije baš profesionalan pristup... :(

 

Potpuno si u pravu, sada sam isao pregledati mailove da nadem komunikaciju izmedu nas, jako mi je poznato ovo sto govoris, ali ne mogu naci mailove. Ispricavam se, u to vrijeme smo imali strku oko zatvaranja konteinera, posljednjih narudbi te sam te nenamjerno izostavio, zao mi je zbog toga. Vjerujem da ces mi vjerovati kada to kazem, jer najmanje mi je u cilju propustiti potencijalnu prodaju. No, uskoro bi nam trebala krenuti posiljka manjih stvarcica iz Japana za hr, pa s obzirom da ovo nije veliko i ako si i dalje zainteresiran za suradnju mozemo vidjeti da ti to nabavim sa nekim popustom kako bih se ispricao na gresci.

Link to comment
Share on other sites

koliko se meni cini, najveci problem ovdje je sto prodavac prodaje nesto sto jos nema....a da bi to imao, mora uzet lovu od kupca i onda kad to dodje, pa bilo za 5mj, onda se to proda...a to je bezveze totalno.

 

ja shvacam da nema svaka firma XXX tisuca kuna da kupi sve zivo i nezivo i onda prodas dio, dio ne...ali tak jedino mozes poslovat i imat zadovoljne musterije. sve ostlao je zavlacenje u nedogled i pizdarije.

Link to comment
Share on other sites

Ja jako dobro znam kako kasnjenje u isporuci utjece na nase kupce, na zalost ponekada zbog kompleknosti situcije jedostavno nije moguce ubrzati isporuku robe.

 

A konkrento u ovoj situaciji, nije bilo moguce dovesti siceve u HR prije konteinera, u tome je i cijela bit. Robu je jedno moguce isporuciti u dobrim cijenama ako se uzima velika kolicina i salje sa najisplativijim nacinom prijevoza. Jer nije ta roba niti u Japanu bagatela. Shippanje jednog sica EMS.om iz Japana bi kostalo oko 2000 kuna, kada bi se na to dodala cijena sica plus carina i pdv, zajedno bi sicevi kostali preko 10 000 kuna, tko bi to kupio? Evo primjer ja sam htio svoje felge odmah i poslao sam ih za HR, jedna felga me kostala 1200 kn samo za shipping :blink: To znaci 4800 kn samo shipanje felgi, plus felge 6500 kn, plus carina plus pdv.

 

Bit ovog posla balansiranje izmedu brzine isporuke i krajnje cijene, te kolicine. Jer mi smo d.O.o. i za svaki uvoz imamo najmanje 300 kuna troska speditera. Pa racunaj ako netko zeli nesto sto nas kosta 300 kn shipping je npr 100 kn, to je 400 kn. 440 carina, 300 spediter, 770 plus 22% pdva i eto cijene od 940 kn. A ako uzmemo 10 stvari onda to izgleda ovako: 300 kn plus 20 kn shipanja je 320 kn, sa carinm je to 352 kn plus spedicija 40 kn 392 plus pdv je 478 kn. To je dupla razlika, a mi uvijek zelimo ponuditi robu po najboljoj cijeni, po tome zelimo biti poznati.

 

Mislim ja ne ocekujem da netko tko se sa time ne bavi, zna i razumije sve te stvari. Ali gle, ako se dvoje ljudi zele razumjeti onda ce se razumjeti a ako postoji neka blokada, onda se nikada nece razumjeti. A kao sto se ja se nadam vidi ja sam stvarno uvijek za dogovor, dosta ljudi me zna osobno i nikada nikoga nisam zeznuo za lovu, niti cu to napraviti. Puno puta nam se dogodilo da nas roba izide manje nego sto smo izracunali, uvijek bi kupca obavijestili da je doslo do promjene cijene na nize te bi mu toliko i naplatili robu. Istina bilo je slucajeva kada bi cijena narasla, najvise zbog razlike u tecaju, ako kupac nije do tada uplatio novac, obavijestili bi ga o promjeni cijene. To nam je bila bolna tocka, posljedica ne fiksiranih cijena, zbog toga da u svakom trenu ponudimo najbolju mogucu cijenu, prema sitaciji na trzistu, kolicini robe te tecaju. Ali sada smo se fiksirali na tecaj po datumu, te ogranicili po vremenu trajanja ponude i rasta odnosno slabljenja tecaja, ovisno da li robu uzimamo u Japanu, UKu ili USAu.

 

gle, i sam uvozim robu, doduse 99% je to iz Njemacke ili Italije i situacija je tu puno laksa jer ide kamion i to se u dan moze znati kako dolazi.

 

Jasno mi je da je Japan daleko ali isto tako mi je jasno zasto bi netko pop.. ako mu kazete da roba dolazi za x a ona dodje za x + 2 mjeseca.

 

Ali da me (opet) krivo ne shvatis, ja sam u ovoj prici na tvojoj strani, jer taj AC/DC :D da je mislio ozbiljno, mogao je uplatit lovu pa bi se onda u krajnjem slucaju, lakse naslo i rijesenje. Necu ulazit u to dal je slanje jednog sica 2000 kn al isto tako vjerujem i da se moglo naci neko kompromisno rijesenje.

 

Odnosno, ne mislim da si ista lose napravio jer taj CD NIJE AMA BAŠ NIŠTA PLATIO. Znaci, da se radilo o nekom kupcu pa da se njega razvalcilo, onda je to druga stvar, ali ovako, gdje se netko interesira za nešto i sve to ostane samo na email upitu, ne mislim da si išta krivo napravio.

Link to comment
Share on other sites

E onom CD-u ili kako god koji je poznat poput Marka Grubnića jer ga svi odnekud znaju (ja nikad čuo za lika) ja nakon drugog maila ne bi prodao nešto ni za duplu lovu, a kamoli si dozvolio da me jebe lik koji ničim nije pokazao da bi kupio nešto.

 

 

A Filipe da je CD naručio siceve pa ih ovi prodali usrali bi, ali da ti sad kažeš da uvoziš felge i ja ti kažem da bi možda jedne i da mi se javiš kad dođu, a tebi sutra dođe lik s lovom prije nego kaj su došle kome bi ih prodao.

Bi li uzeo novce ili riskirao s pretpostavkom da nisam seronja, pa kad felge dođu ja odustanem i ti čekaš kupca mjesec dana.

 

S čovjekom se sve može dogovoriti, ali sa šupcima prijatelji NIŠTA...

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

koliko se meni cini, najveci problem ovdje je sto prodavac prodaje nesto sto jos nema....a da bi to imao, mora uzet lovu od kupca i onda kad to dodje, pa bilo za 5mj, onda se to proda...a to je bezveze totalno.

 

ja shvacam da nema svaka firma XXX tisuca kuna da kupi sve zivo i nezivo i onda prodas dio, dio ne...ali tak jedino mozes poslovat i imat zadovoljne musterije. sve ostlao je zavlacenje u nedogled i pizdarije.

 

ako je to tebi problem onda si sam narucuj djelove, pa plati carinu, pdv, prikazi racun kolko si to platio na carini pa izracunaj kolko ce te to kostat

Oni zapravo to rade umjesto tebe i kad su velike kolicine to ispadne jeftinije, ako ti se zuri, neda cekat ili su oni gamad prokleta koja te hoce samo zahebat i natezat pola godine, narucuj sam pa neces imat koga krivit ako tebi samom isto kasni roba ili je izbila neka pizdarija

Jbga tako je

Link to comment
Share on other sites

Ljudi svakodnevno daju novce nekim nepoznatim tipovima na ebayu na temelju nekog feedbacka i nekih brojki, a da tu osobu neće vjerojatno nikad upoznati u stvarnom životu....S druge strane, postavlja se problem dati pola iznosa nekome koga se može stvarno i upoznati te popričati s njime....

Link to comment
Share on other sites

e filipe.. procitaj fokusicarev post, pa razmisli o pocetnom kapitalu i sto bi ostalo od njega..

ako je u pocetku potrebno poslovat na ovaj nacin, hebiga mora se i to pregrmit..

 

procitaj ti moj post bolje. ja znam da je tesko pregrmit takav kapital, ali ako ces poslovat po principu - daj mi lovu a ja cu ti to narucit i onda nabit svoju marzu, onda ti mora bit jasno da ce to zavlacenje kupaca jer roba ceka bit veliko sranje koje se nece lako gutat.

Link to comment
Share on other sites

ako je to tebi problem onda si sam narucuj djelove, pa plati carinu, pdv, prikazi racun kolko si to platio na carini pa izracunaj kolko ce te to kostat

Oni zapravo to rade umjesto tebe i kad su velike kolicine to ispadne jeftinije, ako ti se zuri, neda cekat ili su oni gamad prokleta koja te hoce samo zahebat i natezat pola godine, narucuj sam pa neces imat koga krivit ako tebi samom isto kasni roba ili je izbila neka pizdarija

Jbga tako je

 

ja nit narucivao od koga od njih, nit budem. bas iz tih razloga koje si naveo, jer necu davat nekom lovu da on radi umjesto mene pa ja cekam 2mjeseca, kad mogu to tak i sam. a da ce me preko nekog ispast jeftinije, ne bih rekao. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ja nit narucivao od koga od njih, nit budem. bas iz tih razloga koje si naveo, jer necu davat nekom lovu da on radi umjesto mene pa ja cekam 2mjeseca, kad mogu to tak i sam. a da ce me preko nekog ispast jeftinije, ne bih rekao. :thumbsup:

 

eto konkretno zicevi, koji imaju velike dimenzije ali ne puno kila

recimo da je nabavna cijena ista kolko ce tebe ostali troskovi ispast da samo to narucujes ili njih kad to strpaju u kontenjer skupa s ostalom robom?

sumnjam da manje

Link to comment
Share on other sites

Guest crossfire
koliko se meni cini, najveci problem ovdje je sto prodavac prodaje nesto sto jos nema....a da bi to imao, mora uzet lovu od kupca i onda kad to dodje, pa bilo za 5mj, onda se to proda...a to je bezveze totalno.

 

ja shvacam da nema svaka firma XXX tisuca kuna da kupi sve zivo i nezivo i onda prodas dio, dio ne...ali tak jedino mozes poslovat i imat zadovoljne musterije. sve ostlao je zavlacenje u nedogled i pizdarije.

 

Ne, prijatelju, krivo ti se cini, siceve nije trebalo kupiti da bi ih ja kupio, ja sam za te siceve i jos hrpu stvari poslao lovu u japan, kupio ih, stavio ih na stranu i rekao na svojem webu da ih imam u ponudi. Znaci kada sam prikazao te siceve oni su vec bili fakturirani na VM Racing, jedino sto nisu bili u HR.

 

Mislim da je osnovni problem u tome sto dosta ljudi ne shvaca kako ovo funkcionira. U osnovi to ide ovako, mi posaljemo vecu kolicinu love u japan, izaberemo robu koja nam treba, tvrtka sa kojom radimo nam to stavi sastrane, svakodnevno dolaze nove stvari jer kod njih je taj cijeli automoto sustav totalno drugacije ureden i kada mi potrosimo svu lovu namjenjenu za kupnju, to potrpamo u konteiner i posaljemo za HR. E taj zadnji korak je bio zesci zajeb, jer spediter koji je bio odgovoran za izvoz je bio jako inertan i zajebo nas je zesce, sve ukupno zbog njega smo izgubili nesto vise od 4 tjedan. A toliko treba da roba stigne u HR. Uglavnom, da skratim, ja sam nudio i jos uvijek nudim siceve koji su u mojem vlasnistvu i nikakva lova mi nije trebala da ih kupim, jer sam ih vec kupio, ja sam ih samo htio sto prije prodati dalje, da povratim kapital i da mogu ulagati novac dalje u posao. Meni je sasvim korektno to sto netko ne zeli dati novac za nesto sto je vidio samo na fotki, no onda treba prihvatiti i rizik da cu ja to mozda prodati nekom drugom u meduvremenu tko ce prihvatiti taj rizik.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...