Jump to content

1.9 jtd 150ks chiptuning gdje,koliko?


marek1

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ajde jedno ovako laičko pitanje...

 

Ja gledam za svoj auto (2.0 TDI 170 KS) i Gubić mi nudi 20 KS i na stranici RSR Motorsporta nude 25 KS dok svi ostali za (dosta) manje novca nude mape 30-45 KS. Može neko pojašnjenje?

Link to comment
Share on other sites

Ajde jedno ovako laičko pitanje...

 

Ja gledam za svoj auto (2.0 TDI 170 KS) i Gubić mi nudi 20 KS i na stranici RSR Motorsporta nude 25 KS dok svi ostali za (dosta) manje novca nude mape 30-45 KS. Može neko pojašnjenje?

 

Vjerovatno svi lazu za snagu koja se dobije.

Link to comment
Share on other sites

Da imam dizela ne bi se uopće zamarao brojkama - platio bih nekome custom mapu...da ispegla krivulju snage/momenta, da straga ne dimi/ne čađi i naravno da auto ide (mjereno guzica-senzorom) bolje nego prije, da potrošnja ostane ista u normalnom režimu vožnje i to je to. Šta će ti 1.9 ili 2.0tdi sa 200-210 konja ako auto dimi ko lokomotiva...a nije da sam jednog takvog vidio.

Link to comment
Share on other sites

Ajde jedno ovako laičko pitanje...

 

Ja gledam za svoj auto (2.0 TDI 170 KS) i Gubić mi nudi 20 KS i na stranici RSR Motorsporta nude 25 KS dok svi ostali za (dosta) manje novca nude mape 30-45 KS. Može neko pojašnjenje?

 

Vjerovatno svi lazu za snagu koja se dobije.

 

 

Naravno da lažu!!

Iskreno znam iz vlastitog iskustva da i sa skidanjem DPF-a 170ks motor neide preko 200ks!

Ako hočeš da 2.0 16v TDi juri treba promjenit dosta stvari.

Sa samo skidanjem DPF-a i stage 2 remapom od 100-200 u odnosu na seriski auto dobiješ cca 3 dužine.

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam DPF.

 

I sad na kraju opet dolazim do zaključka da je sve to kurac, ako na kraju dobijem nekih 20 ks onda mi se niti ne isplati stavljati mapu, nisam na nekom dobitku a vjerujem da ću dobiti još malo više dima i mogućnost da mi proklizava lamela ili svako malo ode neko crijevo... Na B6 mi je dva puta pucalo crijevo i bas ono koje original košta oko 2000 Kn a svako zamjensko je opet nakon nekog vremena puklo :)

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam DPF.

 

I sad na kraju opet dolazim do zaključka da je sve to kurac, ako na kraju dobijem nekih 20 ks onda mi se niti ne isplati stavljati mapu, nisam na nekom dobitku a vjerujem da ću dobiti još malo više dima i mogućnost da mi proklizava lamela ili svako malo ode neko crijevo... Na B6 mi je dva puta pucalo crijevo i bas ono koje original košta oko 2000 Kn a svako zamjensko je opet nakon nekog vremena puklo :)

 

Ako oces puno momenta onda je remap super.

Link to comment
Share on other sites

Jel mozes samo stavit mapu od ducati corse na moj auto ili se razlikuje ducati corse po turbini ili jos cemu?

I koja je cijena te mape

 

DC ima DNA prekidač pa se po tome razlikuju ECUi...nema potrebe za takvom vrstom mapiranja nego se pročita org SW i on se modificira

 

ja se baziram na količini dima i držanju kuplunga

Edited by Seb
Link to comment
Share on other sites

A jebote.... dakle uzmeš kalkulator, množiš s 1,15 i čipijuše dizele po kvartu :D

 

Fire, jel ti čipaš 1.9JTD-ove ?

 

Cemu kalkulator, imas ikonicu +5%. Oznacis i stisnes tri puta(iako tako dobijes povecanje od 15.76%, ali to je tu).

 

Da, mogu chipati jtd.

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...