Jump to content

1.9 jtd 150ks chiptuning gdje,koliko?


marek1

Recommended Posts

+ imaš valjke.

 

Znao sam da radiš TDI, ali nisam znao za JTD.

 

Jel treba skinuti DPF i katalizator?

 

Bas mi se neda chipati ove slabe, jer samo u zabrebu postoji preko 100ljudi koji to rade. Vise volim ove iznad 2bara boosta koje bez valjka nemozes uspjeno chipati. I za te treba menjati vise mapa i pametnije(ne samo +50% na gorivo) i onda tu bas i vise nemam konkurencije.

 

A da ne govorim da je ebay prepun mapa za stock, koje su u 99% slucajeva bolje od ovih +15% i gotovo. A te s ebaya su jos znacajno jeftnije.

 

Pozeljno je skinuti dpf i katalizatore.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Gubić vam čipa na svojim valjcima, dobijete ispis i račun.

 

đabe mu valjci kad nezna zašto to služi, samo izmjeri snagu prije i poslje.

a s računom si možeš šupak obrisat, vidio sam gubićeve mape za jtd i smeće su, kao u ostalom i 99% ostalih, znači označi pola mape duracije injektora i digne za 10-20% i to je to

Link to comment
Share on other sites

Ovo je vrlo cest primjer mapiranja na dizelu. Znaci ovo je usporedba serijske mape i "tjunirane".Prikazna je razlika. On je samo oznaci taj okvir i digao gorivo za 15% i to je to.

33pd9wh.png

 

Upravo tako, u Hrvatskoj ovo je primjer 90% rada. A samim time skoro se ništa ne mijenja, pogotovo ukoliko nije digao niti limitator okretnog momenta (ili više njih, ne znam o kojem automobilu je riječ). U svakom slučaju, za neke automobile ne treba puno raditi da idu super i razvijaju snagu kroz sav range RPM-a ali ovo nije niti približno dosta...

Link to comment
Share on other sites

đabe mu valjci kad nezna zašto to služi, samo izmjeri snagu prije i poslje.

a s računom si možeš šupak obrisat, vidio sam gubićeve mape za jtd i smeće su, kao u ostalom i 99% ostalih, znači označi pola mape duracije injektora i digne za 10-20% i to je to

Mani je mapirao 1.9TDI sa hybrid turbom i odlično složio

Link to comment
Share on other sites

đabe mu valjci kad nezna zašto to služi, samo izmjeri snagu prije i poslje.

a s računom si možeš šupak obrisat, vidio sam gubićeve mape za jtd i smeće su, kao u ostalom i 99% ostalih, znači označi pola mape duracije injektora i digne za 10-20% i to je to

 

Ne bih se složio. Ide mi u trošak (smanjuješ si osnovicu poreza na dobit), mogao sam i PDV pravdat...a i u slučaju da se, ne dao bog, nešto dogodi - imaš pisani trag.

 

Imam 3 god njegovu mapu.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se složio. Ide mi u trošak (smanjuješ si osnovicu poreza na dobit), mogao sam i PDV pravdat...a i u slučaju da se, ne dao bog, nešto dogodi - imaš pisani trag.

 

Imam 3 god njegovu mapu.

Pa ok ako imas firmu. Prico sam za dizlo nisam vidio benz mape njegove, jel bar kad je mapiro mjerio afr sa wb?

Link to comment
Share on other sites

Ovo je trenutno stanje smijese, imho bas i nije

 

 

U međuvremenu sam stavio veći TB, premjestio IAT senzor i auto ide bar 5 dužina brže nego kad sam ga preuzeo.

Dakle, to nije isti auto kao 2012. Nije isti ni od prije kojeg mjeseca.

 

Kad napravim sve što mislim ove godine, na kraju moram odraditi remap ponovo.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Mani je mapirao 1.9TDI sa hybrid turbom i odlično složio

 

ja sam vozio na Gubicevoj mapi 5 godina......i nikad problema :thumbsup:

 

a sad ce mi ponovo slagati mapu, naravno, nakon sto sam promjenio turbinu

 

2 Killercivic: daj prestani pricat gluposti :D

Link to comment
Share on other sites

Jao koliko teorije oko chipanja 1,9 jtd.....po meni ovako kam god da odeš Tibor,Fokusičar,Citius,Hic itd biti će dobro.....pa to je 10-12 godina taj motor na tržištu pa svi živi imaju mapu koja će raditi,nije to sad 2014 izašlo pa sad netko zna kako,a netko ne zna....

 

Ja sam osobno jtd16v imao nasviran kod tibora do kraja i auto je išao super,al ono to je bilo 2007-me

Link to comment
Share on other sites

Znaci da je prije smijesa bila jos bogatija.

 

Vjerujem, da.

 

rene dal još uvijek "varaš" ECU sa krivim IAT senzorom?

 

Da.

 

Iskace u svakom topicu kao iz paštete :D

 

Čovjek je pitao gdje da ode, ja sam mu dao preporuku, Killer popljuvao, ja argumentirao, Fire se dotakao Clia, ja odgovorio...a ti? Flameaš. :P

 

Jao koliko teorije oko chipanja 1,9 jtd.....po meni ovako kam god da odeš Tibor,Fokusičar,Citius,Hic itd biti će dobro.....pa to je 10-12 godina taj motor na tržištu pa svi živi imaju mapu koja će raditi,nije to sad 2014 izašlo pa sad netko zna kako,a netko ne zna....

 

Potpis.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...