Jump to content

cipanje Skode


Recommended Posts

  • Replies 352
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Stavi revo mapu genericku. I to je sve ok ako auto ima preinake za tu mapu. Ako nema, onda nastaju problemi jer nema dorade/mapiranja.

 

Ja iz OSOBNOG iskustva znam da kad odspojiš akumulator na jednom TFSI-u (Octavia RS) mapa vrati sve postavke na 0 i onda moraš ić do njega da on ukuca postavke za gorivo,tlak....za preinake na tom autu i onda ponovno auto ide normalno što znači da je auto CUSTOM remapiran za te preinake koje taj auto ima.

Link to comment
Share on other sites

Kako se matjazu isplati mapirat tfsi za 350 eur? Kolko on vremena gubi?

 

Killercivic: to je vjerojatno tako.. i za balkance bolje da je, jer da nije bilo bi revo mapa po 100 eur gdje hoces..

Kaj se nisi ti isciganio za 100e mapu za dizela? Kao nebi volio sad da za 100eura dobijes i stage 3 tfsi. :D

Link to comment
Share on other sites

Ja iz OSOBNOG iskustva znam da kad odspojiš akumulator na jednom TFSI-u (Octavia RS) mapa vrati sve postavke na 0 i onda moraš ić do njega da on ukuca postavke za gorivo,tlak....za preinake na tom autu i onda ponovno auto ide normalno što znači da je auto CUSTOM remapiran za te preinake koje taj auto ima.

 

Prouci sps

http://www.revotechnik.com/product-details//serial-port-switch-sps

Ako je to custom mapiranje, onda :).

Link to comment
Share on other sites

Nije mi nikad bilo toliko napeto za chipat leona.. i imao sam mapu za 100 eur..

Naravno da bi volio platit 100 eur umjesto 500 eur.. ali da se mogu samo tako ukrast revo mape bila bi ih puna hr.

 

Fire: ne kuzim sto tebe tocno jebe kod Reva? Neka je to i genericka mapa, ali auti iduuu..

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

pa i mario s3 ima genericku kojoj su boost gorivo i timing podesili ,same shit

 

kad je radio nije bilo revo u hr

 

U cemu je razlika custom tuning i ovo gore sto rekao? Znaci njemu stavili genericku mapu, pa ga mapirali da bi dobili finalni proizvod koji je dobar. Nisu samo stavili genericku mapu i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

U cemu je razlika custom tuning i ovo gore sto rekao? Znaci njemu stavili genericku mapu, pa ga mapirali da bi dobili finalni proizvod koji je dobar. Nisu samo stavili genericku mapu i gotovo.

 

Ajde ti meni na golfu napravi custom mapu, pa cemo na valjke, i onda cu stavit genericku revo pa cu na iste valjke..

Link to comment
Share on other sites

Prouci sps

http://www.revotechnik.com/product-details//serial-port-switch-sps

Ako je to custom mapiranje, onda :).

 

Mili znam ja jako dobro kaj je SPS!!

I to kaj blebečete bezveze o generičkim mapama je totalni shit.

Naravno da svaku mapu dobije neku osnovnu iz REVA i onda ju on dorađuje da bude 100% kompatibilna preinakama na motoru. Konkretno za tu octaviu kad smo došli kod njega je išao tražit u povijest na kolko je kaj stavio kod logiranja i znam da se vozio sa tim autom kad je radio mapu i logirao i sve ostalo. I kad odspojiš klemu na akumulatoru se mapa sama vrati na tu "osnovnu-generičku" koju elmin dobije od REVA upravo radi toga da ju nebi netko mogao izvaditi i prodavati dalje.

Link to comment
Share on other sites

Revo se zaštitio na taj način da nebi Lolek i Bolek došli i izvadili mapu i prodavali dalje.

 

Jel ono tibor il netko uspio skinut revo il neku mapu? Kad je bilo negdje mjerenje na valjcima, a jedan ima mapu od reva, drugi tibor ili tko vec i ono krivulja identicna.. :lol:

 

@killer: zasto onda nitko kod nas ne moze napravit bolju? Kad je ta kao sramota..

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

Evo, tu je mislim dovoljno detaljno objasnjeno ovo sta te zanima.

https://products.revotechnik.com/products/pdf/SelectPlus_AdvancedUserGuide_V0707.pdf

 

Ovo nije mapiranje i ovo se obavi za 10min. Ovo je kao pomicanje razvodnika.

Znaci tfsi ima malo preko 9000 mapa

2nulqe.png, s ljeve strane su sortirane mape u foldere.

Npr mapa paljenja

rmrwuv.png

Mapiranje zahtjeva promjenu ovo mape, ali na valjcima da vidis sto se dogada. Ali en oznaciti cijelu i povecati za 1deg, nego svaku tocku izmapirati.

Normalno, na nju utjecu i korekcijske mape, njih isto treba rijesiti

1zxw5mb.png

 

Za neke lagane preinake treba cca 50mapa promjeniti(i to se vise manje zna koje treba). Ali problem nastaje kada treba nesto ozbiljnije raditi, pa dok treba proci kroz svih 9000 mapa i vidjeti dal njih treba menjati ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Zoka: ED30

Fire: vidis, inzinjeri iz reva su prosli kroz svih 9000 mapa, i ne moraju svaki put ponovno nego imaju samo korekcije..

 

Ne kazem ja nista protiv reva, nego da se kod nas stavljaju genericke mape od reva i da nema mapiranja kod nas. Mijenjanje jednog kruga na sps se nije mapiranje.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...