Jump to content

Diy zamašnjak - materijal


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

http://en.wikipedia.org/wiki/Harmonic_balancer

 

"Performance enthusiasts have been known to remove harmonic balancers, usually when the balancer is attached to the crank pulley, deciding that they aren't necessary and their mass reduces the performance of the engine. However, this is unproven and potentially very risky because the danger of damage to the engine from the vibrations the damper is intended to prevent is too high."

Link to comment
Share on other sites

Da li bi se ovo moglo usporediti sa jednim zgoljavim muskim i jednom mrcinom od covjeka. Zgoljo je brz, mrcina troma, al kad treba gurat auto da upali tko je bolji?

 

ne..................

 

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

po meni je to kao da pitaš nakon kolko km će ti krepat dvomaseni zamašnjak

 

nitko normalan ti neće odgovorit na to pitanje, jer ionako maltretirate ljude koji hoće nešto objasnit. i onda ako kaže da će doć na naplatu za 40 000km a tebi se raspadne na 38 000 ili 42 000, opet ne valja

Link to comment
Share on other sites

Pa 40tkm je ogromna kilometraza za bilo koji "trkaci" dio. Naravno da nesto sto je samo olaksano ne brojimo pod trkaci dio, al na svakom autu koji je slagan za neki presing ne ocekujes dugotrajnost dijelova kao obicnih. Na trkace dijelove nema garancije. A sta ce ti olaksani zamasnjak na obicnom autu.

 

E sad, drugi par carapa je to sto se u nasoj okolini clio sport smatra trkacim autom

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim, stalno se piše da je olakšavanje štetno što koliko vidim nitko ne spori. Jedino što nitko nije konkretno napisao je - nakon koliko km na našim (ne trkaćim zdelancima) autima to dolazi na naplatu? Nakon 10/100/1000/10000/100000km?

 

 

 

nakon kolko popušenih cigareta ćeš dobiti rak pluća?

 

slažeš se da ima dosta varijabli koje to definiraju i nemaju konkretan odgovor?

Link to comment
Share on other sites

nakon kolko popušenih cigareta ćeš dobiti rak pluća?

 

slažeš se da ima dosta varijabli koje to definiraju i nemaju konkretan odgovor?

Slažem se.

Možeš, a i ne moraš ga dobiti. I nije isto da li ga dobiješ ko moja baka sa 73god nakon 5kutija dnevno ili sa 33god.

 

Svi se u principu slažemo da nije baš zdravo za motor, samo nitko ne zna konkretno koliko je nezdravo i kad rikne.

Meni je prihvatljivo svakih 10god mijenjati motor ako mi u međuvremenu zadovoljava moje potrebe.

Link to comment
Share on other sites

Nisu svi motori isti niti izlaze iz tvornice savršeni. Ak imaš "sreće" i dobiješ neki sa više fulanim tolerancijama i u većem debalansu, pa mu našrafiš "tjuning" remenice i kad se raspadne onda se čudiš ili se pukneš po glavi?

Link to comment
Share on other sites

Slažem se.

Možeš, a i ne moraš ga dobiti. I nije isto da li ga dobiješ ko moja baka sa 73god nakon 5kutija dnevno ili sa 33god.

 

Svi se u principu slažemo da nije baš zdravo za motor, samo nitko ne zna konkretno koliko je nezdravo i kad rikne.

Meni je prihvatljivo svakih 10god mijenjati motor ako mi u međuvremenu zadovoljava moje potrebe.

 

Naravno računaj da ekipa koja vozi 40000km sa tim dijelovima nema 40000km ganjanja, koliki god divljak bio...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...