Jump to content

Poliranje prednjih farova?


Recommended Posts

  • 2 months later...

S čime mogu pokušati skinuti drek od ptice ili možebitnu žbuku koja mi se nakeljila na far od auta?

Nisam ni sam siguran od čega je, ali znam da ne ide dolje s ničim, prvo skužio kad sam prao miniwashom i vidim ne skida se.

Onda bio u AutoPartesu, lik mi je sa nekim sredstvom probao to skinuti, ali ne ide i dalje. Čak se toliko zakeljilo da više ni nije

na površini već se zapeklo unutar samog fara, a nema ni par dana da se to dogodilo, znači nije baš nešto dugo vremena...

 

Da li bi nekakvo poliranje farova u ovom slučaju pomoglo ? Mogu sutra staviti sliku čisto radi predodžbe... :naughty:

Link to comment
Share on other sites

prije par dana polirao farove na starom ML-u. ispoliram na vozacevoj strani, super ispalo obzirom da su mutni farovi, na suvozacevoj strani ispalo za k*rac jer je cijeli far zmazan i iznutra kolko je bio i izvana :doh:

 

4172015235120_zpsm6myfutt.jpg

4172015235133_zpsj3bloqq5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kroki, uzmi ind fen i otvori te farove. Kromirane (aluminizirane) dijelove nemoj cistit s nicim mokrim, samo SUHA mikrofibra.

A pobruseni farovi relativno brzo opet ispucaju tj sloj plastike istrune od uv-a jer je lak pobrusen s farova. Probao sam hrpu bezbojnih i ni jedan nije kao original. Niti blizu.

Ali zato GYEON Q2 TRIM produzi to za bar 1 god...

Link to comment
Share on other sites

Nije bilo vremena za skinut ih, a i neznam jel su vec bili polirani al UV zastite uopce nije bilo na njima.

Pretpostavlajm da na ml-u treba branik dole ic da bi se skinuli farovi?

 

Jens gyeon trim za ciscenje iznutra?

Link to comment
Share on other sites

Kroky,

Na tom ml-u skines samo lajsnu ispod fara i ispod su sarafi od fara.

A q2 trim je ovo:

GYEON Q2 TRIM - Ultraviolet and oxidation resistant SiO2 coating for exterior plastics.

 

Znaci namazes izvana.

Link to comment
Share on other sites

Sto preporucujete za zastitu poslije poliranja. Moji su bili cisti pa izgleda da su opet pozutili i to jako brzo.

 

pa napisao ti je Jens 2 posta iznad..... GYEON Q2 TRIM ili plastic primer + bezbojni lak (koji ima UV zaštitu) preko toga.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 years later...

Dizem prastaru temu - poliranje farova - radi li netko na podrucju Zagreba po terenu?

Stari bi zelio napraviti na svojem autu, a s obzirom na godine i sve puno lakse bi mu bilo da netko dode kod njega (dvoriste s vodom i strujom).

Link to comment
Share on other sites

pogledaj si malo na jubitubiju kako to ljudi rade

 

stvarno ništa pametnoga

 

možeš to sam odradit doma, čak i ručno...

bez polirke...

 

radio više puta sebi i rezultat je iznenađujuć a netreba ti ni puno vremena ni znanja

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti ali ja jednostavno ne stignem, a tata ima puno previse godine da se igra s time.
Tako da i dalje trazim nekoga da to odradi, na lokaciji super ako nema nikoga onda cemo otpeljat auto negdje...

Link to comment
Share on other sites

Kad je već tema live - jel se da ovo riješiti poliranjem ili mora ići novo staklo?

 

Ja sam probao proći onim sonax kitom, međutim to niš nije skinulo. Ove točkice se uopće ne osjećaju pod prstima, ali ne izgleda ni kao da su s unutarnje strane fara. A na rubu fara se već osjeti hrapavost gdje se vjerojatno taj UV zaštitni sloj počeo ljuštiti.

 

spacer.png

 

 

Edited by squizl
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...