Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

3 hours ago, Sasaa said:

Budem, krajem mjeseca sam doma pa probam i mene zanima.

 

Za direktnost se slazem za PSS u odnosu na PS4S, vozio sam i njih jedan set. Ali za daily mi se PS4s  pokazao bolji radi voznje po mokrom. Ako ti je auto iskljucivo vikend vozilo i nije ti kisa bitna stavka, a preferiras Michelin - uzmi Cup2 (factory spec), solidnu kilometrazu naprave.

  

Contisport vozio sam sve modele do CS5p, 6 i 7 nisam probao. Uvijek kad izadju su super/hvalospjevi, gripa uvijek imaju kao i Michelin medjutim osjecaj na volanu i direktnost mi je uvijek bila bolja na Michelinu (mozda je subjektivno), takodjer i kilometraza koju predjem je osjetno na strani Michelina.

Pa kad dodas i cijenu na to (CS7 skoro isto kao i PS4S, ondosno skuplje od GY SS), a manje km s njima napravim. 

 

GY SS mi se na Lanceru i Octaviji za sad ponasa super, po mokrom drze nenormalno. Uzeo sam ih na preporuku kao ekvivalent PS4S u 18", ali bi se usudio rec da su direktnije od PS4S. Zbog dimenzije 18" na Lanceru dosta sam limitiran ponudom tih sportskih modela jer ih rade tek od 19". 

 

Definitivno se slažem da je ps4s bolja od supersporta za auto koji se vozi svaki dan, prvenstveno jer je puno bolja po mokrom.
Meni je isključivo vikend auto koji se vozi samo po suhom pa mi onda držanje po mokrom ne igra neku ulogu.
Ovo za Conti si dobro rekao, tako je bilo prije i zato sam ih izbjegavao.Navodno je sve to rješeno sa Conti 7.Kažu da ima brutalno tvrdu bočnicu i da je jako direktna na volanu.
A trajnost je isto poboljšana, pravit cu cca 10 tkm godišnje s ovim autom tako da me onda ni ta trajnost nešto ne sekira.Da mi zadnje izdrže 12-15 tkm a prednje duplo toliko i ja zadovoljan.Prijatelj ih je nedavno stavio na F80 M3 i oduševljen je, jedino ćemo vidjeti koliko će mu potrajati.
I cijena im je top, od ps4s su jeftinije cca 50 eura po komadu a od cup2 preko 100 eura.
Tražim neki balans, strah me semi slicka i širih guma(dimenzija) da ne "ubijem" onaj fun factor auta 🙂
Nagodinu bi navodno trebao izaci i novi michelin pilot sport S 5 za 19" pa će biti teška odluka između Contija 7 i novog michelina iako bi stvarno volio dati šansu Contiju jer ju pikiram zadnjih par godina i uvijek završim na michelinu 😅
 

Edited by Rwd
Link to comment
Share on other sites

Imam već godinu dana Continental sport contact 7 na autu. Najbolja guma koju sam ikad imao.

Ako ne misliš voziti auto na stazi onda pored contija nemaš šta drugo gledati. 

 

Guma je odmah ready za akciju. Ne treba ju zagrijavati, ima instant grip. Na kiši isto vrhunski grip.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, BaGy said:

Imam već godinu dana Continental sport contact 7 na autu. Najbolja guma koju sam ikad imao.

Ako ne misliš voziti auto na stazi onda pored contija nemaš šta drugo gledati. 

 

Guma je odmah ready za akciju. Ne treba ju zagrijavati, ima instant grip. Na kiši isto vrhunski grip.

 

Što se Grobnika tiče, drže ko blesave ali se i troše, čak bi se usudio reći da drže bolje od Cup2 ali ubiješ ih brzo.

 

A ovo za grad se potpuno slažem, top guma

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dexter said:

Bolje su ti od PS4S? Koliko km cca si prešao na Contiju?

Nazalost ne mogu usporediti jer nisam do sad imao ps4s. Mogu ga usporediti s CSC6 (2x), ULTRAC VORTI+ i Bridgestone Potenza
Mislim da i necu sad gledati ps4s pored conti-a jer vidim po testovima da je conti u svemu bolji. Jedino brijem da ps4s drzi dulje,

@Dacho da, to sam i ja skuzio da ih staza brzo razjebe.

Edited by BaGy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, robert said:

Može jedno pitanje u vezi guma.
Pošto do sada nikada nisam imao bmw, na njemu su rft gume.Dali na sljedećoj izmjeni stavljate obične ili nastavljate sa rft gumama, navodno da su udobnije puno kažu.

Obične, runflat su puno tvrđe ALI treba pazit ako je xdrive jer je reduktor jako osjetljiv.U pravilu ne bi trebalo biti problema ako se ostane na istoj dimenziji ali to valjda ovisi kakve si sreće.Većinu primjera što znam da su ljudi prelazili na xdriveu sa rft na obične gume i sve šljakalo bez problema.Ali opet sam čuo za slučajeve gdje su prešli na obične gume istih dimenzija i reduktor je počeo zajebavat, neki su čak i sjebali reduktor jer su nastavili tako vozit.
Nema pravila, ovisi valjda kakve si sreće ali u većini slučajeva ne bi trebalo biti nikakvih problema ako se prijeđe na obične gume istih dimenzija.
S tim xdriveom moras malo riskirat, ako staviš obične i osjetiš da se auto ne ponaša normalno onda odma skidas gume i prodajes ih ili preko aplikacije napravis xdelete i onda nemas vise xdrive ali ni problema.Dosta njih koristi taj xdelete pa onda preko ljeta stavljaju svakakve felge i gume a preko zime ponovno upale xdrive.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rwd said:

Obične, runflat su puno tvrđe ALI treba pazit ako je xdrive jer je reduktor jako osjetljiv.U pravilu ne bi trebalo biti problema ako se ostane na istoj dimenziji ali to valjda ovisi kakve si sreće.Većinu primjera što znam da su ljudi prelazili na xdriveu sa rft na obične gume i sve šljakalo bez problema.Ali opet sam čuo za slučajeve gdje su prešli na obične gume istih dimenzija i reduktor je počeo zajebavat, neki su čak i sjebali reduktor jer su nastavili tako vozit.
Nema pravila, ovisi valjda kakve si sreće ali u većini slučajeva ne bi trebalo biti nikakvih problema ako se prijeđe na obične gume istih dimenzija.
S tim xdriveom moras malo riskirat, ako staviš obične i osjetiš da se auto ne ponaša normalno onda odma skidas gume i prodajes ih ili preko aplikacije napravis xdelete i onda nemas vise xdrive ali ni problema.Dosta njih koristi taj xdelete pa onda preko ljeta stavljaju svakakve felge i gume a preko zime ponovno upale xdrive.

Nije x drive nego zadnji pogon dakle trpaš normalne i gas, a felga paše za jedne i druge ?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, robert said:

Nije x drive nego zadnji pogon dakle trpaš normalne i gas, a felga paše za jedne i druge ?

Ma da, onda bez razmisljanja normalnu gumu i preporodit ces se.Paše sve normalno na felgu, nema nikakve razlike sto se tog tice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rwd said:

Obične, runflat su puno tvrđe ALI treba pazit ako je xdrive jer je reduktor jako osjetljiv.U pravilu ne bi trebalo biti problema ako se ostane na istoj dimenziji ali to valjda ovisi kakve si sreće.Većinu primjera što znam da su ljudi prelazili na xdriveu sa rft na obične gume i sve šljakalo bez problema.Ali opet sam čuo za slučajeve gdje su prešli na obične gume istih dimenzija i reduktor je počeo zajebavat, neki su čak i sjebali reduktor jer su nastavili tako vozit.
Nema pravila, ovisi valjda kakve si sreće ali u većini slučajeva ne bi trebalo biti nikakvih problema ako se prijeđe na obične gume istih dimenzija.
S tim xdriveom moras malo riskirat, ako staviš obične i osjetiš da se auto ne ponaša normalno onda odma skidas gume i prodajes ih ili preko aplikacije napravis xdelete i onda nemas vise xdrive ali ni problema.Dosta njih koristi taj xdelete pa onda preko ljeta stavljaju svakakve felge i gume a preko zime ponovno upale xdrive.

ja sam cak imao problem da sam sad stavio sve po ps-u gume sa zvjezdicom i RFT i poceo zajebavat reduktor, na kraju jedna guma nije bila iz istog tjedna proizvodnje i tvornice...

  • Haha 3
  • Zbunjen 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, robert said:

Nije x drive nego zadnji pogon dakle trpaš normalne i gas, a felga paše za jedne i druge ?

Daju se čak naći i nonRFT gume sa zvjezdicom..

Al da, moj savjet je isto da staviš obične i kompresor kit za popravak u gepek.

Edited by dexter
Link to comment
Share on other sites

On 19. 04. 2023. at 19:54, Vlado206 said:

Zajebavas?

 

Na g05 ili?

ne to sam i ja sam sebi pomislio.

 

do sad imao m235,m44o i m340 i na svima sam imao neodgovarajuce gume i fake felge

i nikad nista.

sad prvi put stavio sve po ps-u i problem.

 

Kiki mi iz Habulina rekao da mu se to vise puta desilo a skuzili smo jer bmw tj Tomic nije htio mjenjat reduktor, pa su stavili neke svoje gume i skuzili da sa njima ne trokira

Link to comment
Share on other sites

Xdrajv je glup do bola, ja sam jednom mislio da mi se rasuo dif a ispalo je da mu se ne sviđaju gume, Kiki napravio reset nekih kompjutera i auto ko nov. Onda smo poslje sa xdelete jednostavno ugasili pogon i bok. 

Quattro sam vozio sa distancama i sve ok, 4matic prije ovih oem felgi stavio druge potpuno krivih širina i et, pa adaptere 2cm napred i svašta i opet se vozio normalno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Robertino said:

Neka iskustva sa Sava Intensa UHP2?  Vidim solidna je po testovima, a ne da mi se neke velike novce bacat u gume za auto koji ce uskoro u prodaju.

Nikakva guma.... bez zajebancije, vozio sam je kod brata na Meganeu 2RS u 225/40/18.

 

3 hours ago, medostc said:

ne to sam i ja sam sebi pomislio.

 

do sad imao m235,m44o i m340 i na svima sam imao neodgovarajuce gume i fake felge

i nikad nista.

sad prvi put stavio sve po ps-u i problem.

 

Kiki mi iz Habulina rekao da mu se to vise puta desilo a skuzili smo jer bmw tj Tomic nije htio mjenjat reduktor, pa su stavili neke svoje gume i skuzili da sa njima ne trokira

 

A jbt...

 

Ja stavio neki dan OEM 22" nazad s Pirelli PZ4 koje su pri kraju mogli bi reći, taman za ovo ljeto još, i sve ok...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 21. 04. 2023. at 13:30, BM0021 said:

Xdrajv je glup do bola, ja sam jednom mislio da mi se rasuo dif a ispalo je da mu se ne sviđaju gume, Kiki napravio reset nekih kompjutera i auto ko nov. Onda smo poslje sa xdelete jednostavno ugasili pogon i bok. 

Quattro sam vozio sa distancama i sve ok, 4matic prije ovih oem felgi stavio druge potpuno krivih širina i et, pa adaptere 2cm napred i svašta i opet se vozio normalno. 

meni kao zadrtom bmw fanu, to moram priznat da je xdrive kurac nasprem quattra...

 

Kiki mi je i pomogao na ovoj situaciji i rekao da je to moguce, jer nisam Tomicu vjerovao...

 

u 1/23 je Tomic napravio kalibraciju reduktora i novo ulje i rekli su nakon 500km da ce biti bolje ali nije uspjelo

Link to comment
Share on other sites

Pa moram priznati da nisam nikad obraćao pažnju, mijenjao sam sve 4 u kompletu a sad jesu neke bile jače potrošene nemam pojma, nisu se nikakvi problemi pokazivali kako su gume starile. 

Ono što me recimo smetalo je škljocanje kad negdje skrećeš sa potpuno smotanim volanom a to su mi radili i A8 i Q7, to je kao normalno. 

Za vožnju mi je još najbolji ovaj 4matic+, kod njega uopće zaboravim da nije zadnji pogon, nema nikakvu tendenciju gurnuti preko nosa što mi je najgluplji osjećaj kod 4 pogona 🙃

Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2023 at 2:42 PM, Robertino said:

Neka iskustva sa Sava Intensa UHP2?  Vidim solidna je po testovima, a ne da mi se neke velike novce bacat u gume za auto koji ce uskoro u prodaju.

NULA BODOVA

 

prodao sam ih nakon prve "jače" vožnje

Link to comment
Share on other sites

On 03. 05. 2023. at 23:28, BM0021 said:

Pa moram priznati da nisam nikad obraćao pažnju, mijenjao sam sve 4 u kompletu a sad jesu neke bile jače potrošene nemam pojma, nisu se nikakvi problemi pokazivali kako su gume starile. 

Ono što me recimo smetalo je škljocanje kad negdje skrećeš sa potpuno smotanim volanom a to su mi radili i A8 i Q7, to je kao normalno. 

Za vožnju mi je još najbolji ovaj 4matic+, kod njega uopće zaboravim da nije zadnji pogon, nema nikakvu tendenciju gurnuti preko nosa što mi je najgluplji osjećaj kod 4 pogona 🙃

Imao sam A6 quattro skoro pet godina i niti jednom nisam čuo to škljocanje kada se skreće sa potpuno smotanim volanom 😄

Što se tiče pogona nikada nije bilo problema zbog guma.

Edited by jungleboy
Link to comment
Share on other sites

Imao sam A6 quattro skoro pet godina i niti jednom nisam čuo to škljocanje kada se skreće sa potpuno smotanim volanom 
Što se tiče pogona nikada nije bilo problema zbog guma.
Skljocati hoce unutarnji zglob na poluosovini ili spona a ne quattro

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...