Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

3 hours ago, jungleboy said:

Naravno, samo kažem da ako je sve ispravno ne bi trebalo škljocati.

Poslano sa mog Samsung Galaxy Note 20 ULTRA
 

 

mene je skljocanje i lupkanje izludilo na dva Audija, tako da sam doktorirao Audijev ovjes i sto proizvodi kakve zvukove. 😁

 

2 hours ago, BM0021 said:

Pregledano sve svaki put na servisu na oba auta i nikada ništa nije nađeno, valjda bi mi uvalili nešto da su imali iole podlogu 😆

 

i meni su gledali i pregledavali na vise mjesta, pa sam na kraju poludio i na svoju ruku zahtijevao da skinu cijeli prednji kraj dolje, da bi na kraju nasli da debili nisu zasarafili amoritzer kako treba i skljocao je gore u kapi amortizera i abrajsalo saraf. Na dizalici sve utegnuto, nigdje lufta, a kad vozim na svako propadanje kotaca u rupu ili na najmanju neravninu di kotac poskoci - skljoc ka cekicom.

A to za skljocanje pri punom, to ti je 100posto ovo sto sam ti gore napisao.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

20230519_15594604e6a.jpg

 

Ipak uzeo Hankook...

 

Pirelli PZ4 nisam htjeo opet.

 

Conti PC6 mi se ne sviđa baš.

 

Conti SC7 došao nedavno ali zadnje imaju samo u spec za Porsche Cayenne.

 

Michelin PS4 isto izbacili nedavno u ovoj dimenziji ali 1 zadnja košta kao sve 4 Hankookice...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nudi mi se sljedece u dimenziji 243/35/20:

 

Pirelli P Zero (165€)

GY Eagle F1 Assymetric 5 (180€)

Michelin Pilot Sport 4 i 5 (230€ i 220€)

Continental SportContact 7 (230€)

 

Sve gume su 95Y

Sto odabrati za svakodnevnu voznju?

Auto je Audi A4 3.0 TDI quattro.

Link to comment
Share on other sites

Malo teško za odgovoriti s obzirom na razliku u cijeni.. Michelin i Conti su ziceri naravno. Povijesno sam uvijek bio zadovoljan Pirellijem i na većini auti u obitelji smo stavljali upravo P zero. Međutim zadnjih 5-6 godina ih nismo kupovali tako da ne znam kakve su danas. 
Sa Goodyearom nikada nisam bio zadovoljan, uvijek bi bile vrhunske dok se nisu potrošile do pola otprilike. Onda za bacit. Ali ista stvar kao kod pirellija, zadnje koje sam imao su mislim bile F1 assymetric 2. Ili čak 1, više ni neznam..

Da je moja lova vjerojatno bih tu odabrao Pirelli.

Link to comment
Share on other sites

Tako i tako ne piše koji model PZero, ima ih 10 valjda...

 

PZ4 SC sam vozio ja na X7 i brat na Megane 2RS, gume su super ali se JAKO brzo troše... njegove su nakon 15000km bile ispod 2mm prednje. Moje zadnje nakon isto tako negdje kilometara (jedno ljeto) su ispod 3mm iza....

 

Drže super ali potrošnja je kriminalna...

Link to comment
Share on other sites

Pzero bez icega dalje. To bi bile ove

https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/car/catalogue/product/p-zero/245_35-r20?ipcode=1638800

 

GY Eagle F1 Asymmetric 3 i 5 sam imao na 159 i Golfu 7 (samo 5 na G7). Na Alfi su to bile najbolje gume koje sam imao, na Golfu nisu toliko dolazile do izrazaja kao na Alfi.

 

O PS5 i CSC7 neznam nista, a razlika u cijeni nije bas mala prema GY.

I sad mi se postavlja pitanje dali su te dvije gume bas toliko bolje od GY da opravdavaju cijenu ili ne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Čudi me da je conti toliko skuplji. U svabiji bude meÄ'u jeftinijima.
Ja sam sebi uzeo drugi set conti 7 i nemam šta reći. Vrhunska guma
U HR se ofce sisaju.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk


  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

On 01. 06. 2023. at 8:41, gandi said:

Nudi mi se sljedece u dimenziji 243/35/20:

 

Pirelli P Zero (165€)

GY Eagle F1 Assymetric 5 (180€)

Michelin Pilot Sport 4 i 5 (230€ i 220€)

Continental SportContact 7 (230€)

 

Sve gume su 95Y

Sto odabrati za svakodnevnu voznju?

Auto je Audi A4 3.0 TDI quattro.

 

ja uvijek između ovih Pirelli/GY/Michelin/Continental uzmem koje su najjeftinije (recimo Pirelli u tvom slučaju) i subjektivno mi se čini da je razlika u cijeni puno veća nego što je stvarna razlika u samim gumama

Link to comment
Share on other sites

U toj dimenziji uzeo Kumho SP71 za Insigniu...za sad jako zadovoljan i po suhom i po kiši....130€ komad bio.

Po vecini testova je vecinom bila 4-5 mjesto.

 

Prije tog imao tvornički EcoContact koji je jebeno smeće od gume...prodao potrošene po 40€ komad i naravno da je ekipa sa BMW-ima došla po njih...svi sa izlikom da prodaju auto pa ne treba sad bolje.

Edited by Jasa
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 6/22/2023 at 8:07 AM, gandi said:

Na kraju je odluka pala na GY Eagle F1 Asymmetric 5.

Michelin i Continental jednostavno previse odudaraju u cijeni, a sa GY sam bio zadovoljan na prethodnim autima.

@gandi sto ti se cini sad nakon nekog vremena?

 

Evo konkretne dileme...

Trenutno su Sava UHP2 (1 slika)

Promjenio bi dvije.

Ako sam dobro shvatio ove Sava su jeftini brat GY Assy 5 i Fulde Sport Control 2, cak i sara izgleda skoro isto.

Pa pretpostavljam da i guma profilom izgleda isto, visina-sirina-oblik, sto cini GY dobrom zamjenom.

Conti i Michelin su u istom rangu cijenom.

Pozeljna je guma koja je ok i na mokrom i da ne odrveni brzo, trosenje vise-manje jer se radi o nikakvim kilometrima godisnje. Sava je skroz kontra od ovog npr😂

spacer.png

Edited by Top00
Link to comment
Share on other sites

Conti 7 je vrh, trenutno nema bolje uhp gume na tržistu.Michelin je isto top, duže ce trajat nego Conti ali ako gledamo performanse po suhom i mokrom tu Conti 7 trenutno nema konkurencije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2024 at 5:14 PM, Top00 said:

@gandi sto ti se cini sad nakon nekog vremena?

 

I dalje zadovoljan.

Drze po mokrom, drze po suhom, neke hladnoce nije bilo tako da za to neznam, nisu bucne.

Edited by gandi
Link to comment
Share on other sites

@Top00 ima u Vulkalu Goodyear Eagle F1 225/40-18 za 98€ komad.

 

Imao sam loše iskustvo s Nokianom, ne što se tiče držanja, time sam zadovoljan, već su mi zadnje prozujale, zvuk u vožnji je kao da ležaj kotača bruji.  Stare su nešto više od dvije godine i 26-7 tisuća kilometara su napravile.

 

Navodno imaju dosta tvrd taj sloj gdje je unutarnja strana gume, i tu se nepravilno troše zbog negativnog nagiba kotača i stvorio se prijelaz... Također, imaju mikropukotine između šara pa gledam zamjenu jer me zvuk nervira.

 

Inače, prije par mjeseci sam i prednje uzeo nove, pogađate, isto Nokian, jer sam bio zadovoljan :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...