Jump to content

Medugas?


Recommended Posts

Pa ja nemam tih problema.. Na accentu se to jako osjetilo ali sad uopće ne osjetim šaltanje u nižu i ne cuka. Da mi tak šta treba vjerojatno bi se trudio to i naučit :D

 

Nije da nemas tih "problema" nego nisi shvatio o cemu se prica :) To sto ti ne kocis motorom (slatas nizu na nizim okretajima), sto nakon toga kad pustas kuplung ga pustas polako drkajuci lamelu je sasvim druga stvar :lol:

 

BTW sto se nisi onda "naucio" na Accentu, ako je tamo "trebalo" :)

 

ovo dok citam mi se cini samo kako se bore svi u temi oko par tisucinka razlike na staze.... nemojte me jebat, vozite u prosijeku aute od 100 konja prosijecnom brzinom 60km\h po gradskim guzvama.... kakav heel toe, medjugas i gluposti... ak ne znas presaltat u nizu bez cukanja se ostavi voznje :)

 

 

Ne znam za druge, ja osobno ne pricam uopce o "stazi". Meni nije jasno kako to ljudi ne koriste u normalnoj voznji...

 

Ali eto 100ljudi sto cudi... Iskreno, mislio sam da vecina foruma tako vozi, no ocito sam bio u zabludi :drink:

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 281
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Pa zato što na to nisam obraćao pažnju, a i nisam vozio jurilicu da mi tako šta treba pogotovo u gradu gdje je max brzina u špici 40 ak i tolko

 

i kak onda iz druge u prvu saltas dok se rolas 10kmh? Takva stvar je recimo meni na Cliu dizlo u autoskoli bila problem... Kao prvo, mjenjac zapinje ako saltas u prvu u pokretu, a drugo, sa tih 10kmh zakoci na 3kmh...

Link to comment
Share on other sites

Ovi koji drze ideju da nema trosenja icega prilikom saltanja u nizu > zaletite se do brzine koja je nesto ispod blokade druge brzine, stisnite kuplung da se okretaji potpuno smire i onda samo naglo pustite kuplung... Ne cini vam se to bas kao dobra ideja?

 

Dakle svi djelovi koji bi bili na udaru ovog mucenja su isto tako na laganom habanju prilikom svakodnevne voznje i saltanju u nizu

Link to comment
Share on other sites

i kak onda iz druge u prvu saltas dok se rolas 10kmh? Takva stvar je recimo meni na Cliu dizlo u autoskoli bila problem... Kao prvo, mjenjac zapinje ako saltas u prvu u pokretu, a drugo, sa tih 10kmh zakoci na 3kmh...

Ne štaltam iz druge u prvu.. Simple as that :lol:

Ne sjećam se da sam nekad šaltao iz druge u prvu :D

Link to comment
Share on other sites

zato drugovi, da vas malo educiram :P dsg sam daje medjugas dok salta nizu :cheer: (u sport modu) i to je jebeno dobra i korisna stvar...na stazi :naughty:

 

ne vidim razloga to radit u iole normalnijoj gradskoj voznji...:doh:

 

a za neku ganjacinu, sigurno da koristi i na visu i na nizu, zbog odrzavanja rpm-a

 

:punk: Prvo pročitam, pa pogledam sto voziš :notworthy::thumbsup: Ajd fala klincu :D VW majka :notworthy:

 

Mislim da DSG Medju gas salta i na vecim okretajima bez obzira na S mod. Prije nekih 20dana sam vozio GTI5 i uvjeren sam da je bilo šaltanje na ručice i mjenjac nije bio u S....

U cetvrtak sam vozio brabus smart-a cak i on ima medu gas prije niže :naughty:

Link to comment
Share on other sites

 

i jos jedan primjer, F1, ne tako davno je bilo kad smo gledali te razlike, Schumacher je koristio heel & toe, Alonso ne... Necu sad reci koji je bio brzi, jer je tu bilo razlike u bolidima itd....

 

F1 ima sekvencijalni mjenjac iz jednog stupnja prijenosa se prelazi direktno u drugi, i F1 drugacije koci motorom( reducirano je kocenje motora) jer bi inace vise nebi zvala F1 nego "labuđe jezero" kolko bi se vozaci vrtili na stazi prilikom saltanja na nize.

 

tak da nema smisla od peta&palac u F1

Link to comment
Share on other sites

ovo heal&toe ne prakticiram skoro pa nikad, za to stvarno nemam potrebe...

 

dok kocim, saltam nizu i lagano pustam kvacilo, tako da motor lagano prihvaca okretaje i opet sve glatko ide, uopce se ne kuzi saltanje...

 

al kad npr idem cca 80tak km/h u cetvrtoj i sad trebam auto prestici, pa trebam saltati trecu, obavezno dodajem gas, em sto glatko prihvati, em sto se ne osjeti saltanje, em sto me nije usporilo...

 

znaci, kad trebam ubrzati, i trebam saltati nizu, meni je pod OBAVEZNO dodavanje gasa!

 

sad zamisli da u punticu saltam iz 4te u 3cu brzinu na 80km/h bez medjugasa? prvo bi usporio na 60 pa tek onda ubrzao... voznja bi bila neugodna...

Link to comment
Share on other sites

Hrpa trkača koji vladaju tehnikama vožnje, a ne znaju prešaltat u nižu "bez cukanja" ili ne koče motorom ili im međugas dobro dođe dok mijenjaju brzine U ZAVOJU. Manite se ćorava posla. Koristim međugas kad vozim traktor, H shema, ravni zupčanici, sinkroni 0 bodova. U autu samo ako mi se baš zalomi, ili nekad kad idem iz 2. u 1. brzinu, čisto da lakše uđe:lol: I to je onda sa "međukuplungom" obavezno, inače nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

i kak onda iz druge u prvu saltas dok se rolas 10kmh? Takva stvar je recimo meni na Cliu dizlo u autoskoli bila problem... Kao prvo, mjenjac zapinje ako saltas u prvu u pokretu, a drugo, sa tih 10kmh zakoci na 3kmh...

 

MOLIM?

audijeve getribe stare 25 god si mogao usaltat sa 50kmh u prvu, jebovas zazo postoje sinhroni...

 

moj instruktor u octaviji 1.9tdi mi je reka u niz saltat obavezno kocit motorom, i lagano pustanje kvacila d amotor ne zacuka, i kocnicu koristit sta manje...

 

lagano pustas kvacilo presaltas malo prije, nema potrebe dirat kocnicu i auto ne cuka nego lagano uskladi okretaje.

velis jebe lamelu?

NE!

 

120 000km, i covjek je promjenio preventivno da mu nebi otisla u kurac - EJ autoskola 200 ruka je vozilo auto ! da ne pricam drzanje nba vagi po 30-40 sec uz uzbrdicu od 20 stupnjeva

dovoljan dokaz da lamela ne ide u kurac ?

 

 

 

ovo heal&toe ne prakticiram skoro pa nikad, za to stvarno nemam potrebe...

 

dok kocim, saltam nizu i lagano pustam kvacilo, tako da motor lagano prihvaca okretaje i opet sve glatko ide, uopce se ne kuzi saltanje...

 

al kad npr idem cca 80tak km/h u cetvrtoj i sad trebam auto prestici, pa trebam saltati trecu, obavezno dodajem gas, em sto glatko prihvati, em sto se ne osjeti saltanje, em sto me nije usporilo...

 

znaci, kad trebam ubrzati, i trebam saltati nizu, meni je pod OBAVEZNO dodavanje gasa!

 

sad zamisli da u punticu saltam iz 4te u 3cu brzinu na 80km/h bez medjugasa? prvo bi usporio na 60 pa tek onda ubrzao... voznja bi bila neugodna...

 

uprav ovo boldano o cemu pricam ...

 

a za ovo drugo nevidim potrebu, ja kad saltam u visu autu ostanu okretaji djelic sekunde, tocno onoliko kolko treba da stisnem io putim kvacilo, znaci drzao sam ga na 7000, okretaji ostanu djelic sekunde i lagano padnu do 5000 ja sam u to vrjeme vec stisnuo kvacilo presaltao, pustio kvacilo i motor se vratio u 5000 ,...

 

sta se tice F1 oni nemaju kvacilo i ne koriste palc peta metodu nego voze sa dvi noge jeben vas grbave, i postojala je prije 4 god usporedba kako vozi baricelo kako vozi sumaher, iste bolide isto podesene, sumaher vozi sa dvi noge i dodava gas, kartingaški stil, baricelo je sve radija sa jednon nogon ... rezime isto postelan bolid sumaher brzi desetu do dvi na stazi ...

 

sta se tice ovog presaltavanja u zavoju...

ja kolko su me ucili u nizu se presaltava prije zavoja, i kvacilo nepustim ko kreten neg ga pustam pola sekunde i onda nista ne zacuka, ulazak u zavoj, i gas ... kakvo mrtvo presaltavanje u zavoju? da koristis neznam kakvu tehniku presaltavanja zavrsit ces u grabi ...

 

dakle vi decki koji koristite palac peta metodu svaka vam cast, no za to jednostavno nema potrebe, moderni auti imaju jebacki dobro napravljene sinhrone i nit stedite getribu nit stedite sinhrone nit lamelu nit nosace, to je jedino do stila voznje ...

 

A i priznat ce te, kad se neko ganja bas mu je bitno da se udobno vozi jelda?

dakle ne laprdajte, kad se vozim polagano onda cu lagano pustat kvacilo i u visu i u nizu i nece se osjetit presaltavanje, kad se ganjam onda cu se ganjat i pustat kvacilo ko kreten i zacukat ce auto, ali i u nizu i u visu brzinu, kad iz prve presaltas u drugu auto pocuka i zakopa, isto tako i u trecu, oni koji imaju ponija vise od mene njima kopa i cetvrtu i petu, dakle o cemu pricamo?

kamijonđijskom stilu voznje, peta prst ili o normalnoj udobnoj voznji po ogranicenju brzine? :D:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

mene je Bajk jebo zasto stalno na svom francuskom koritu saltam u nizu sa medugasom... i svadali smo se oko toga jedno 2 tjedna...

 

 

i nakon par dana Bajk me vozi u mom autu i gle cuda, nakon 3 dana voznje u mom autu poceo je koristiti medugas:lol::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

mene je Bajk jebo zasto stalno na svom francuskom koritu saltam u nizu sa medugasom... i svadali smo se oko toga jedno 2 tjedna...

 

 

i nakon par dana Bajk me vozi u mom autu i gle cuda, nakon 3 dana voznje u mom autu poceo je koristiti medugas:lol::rofl::rofl:

 

 

 

edit: decki, za sr402 vam netreba medugas pa se manite corava posla:rofl::P

Link to comment
Share on other sites

a lola koja rasprava.... ovako nesto sam cita na net.hr :D:D

jedni lipo objasne sta i kako a ovi drugi - ma ne triba ti to, smeče, ovo ono...

 

ma što imaš čuvat, neće ti ta tehnika nešto previše spasiti ništa na motoru.. to je više dojam nego što ima veze sa stvarnošću...

 

ako siluješ auto, siluješ ga i točka... može se lijepo voziti i šaltati i bez toga...

 

e i da, tko mi je obrisao post s početka teme...

 

a tebi nagrada za biser stoljeca.... hahahaha

prvo ne znam jel se stvarno zajebavas ili nekog podjebavas ili u krajnju ruku stvarno ne znas.

a ako ne znas, nije sramota pitat, sramota je izvalit ovakvu boldanu glupost.

Edited by obie
Link to comment
Share on other sites

F1 ima sekvencijalni mjenjac iz jednog stupnja prijenosa se prelazi direktno u drugi, i F1 drugacije koci motorom( reducirano je kocenje motora) jer bi inace vise nebi zvala F1 nego "labuđe jezero" kolko bi se vozaci vrtili na stazi prilikom saltanja na nize.

 

tak da nema smisla od peta&palac u F1

 

znam kakav mjenjac imaju, nisam rekao da li ima ili nema smisla, samo sam naveo da neki vozaci koriste heel & toe, a neki ne...

Link to comment
Share on other sites

... ja ga koristim samo kod žešće vožnje da mi ne dolazi do velikih trzaja pri prebacivanju u nižu... pri normalnoj vožnji ne jer iz druge u prvu rijetko ubacujem... auto se sigurno manje opterećuje kad se dodaje gas pri šaltavanju u nižu, čista logika, tako da ovo šta neki govore da je to sve isto nema baš puno smisla...

Link to comment
Share on other sites

Dok sam vozio renault, kad god bi se brze vozio i pred zavoj trebao saltat nizu, uvijk bi kliknuo gas za vrijeme slatanja. Razlog? Auto je turbo dizel, ako zeli spresaltat u nizu, dok ti stisnes kuplung i presaltas, okretaji motora naglo padnu, tlak padne, i moras polako puštat kuplung, jer ako ga naglo pustiš zablokirat ce ti kotaci. Zato kliknes gas da ti za vrijeme saltanja okretaji taman skoce onoliko koliko bi bili u nizoj brzini, i puštaš kuplung bez ikakvih problema ili straha da ce ti zablokirat kotaci. Neradim heel & toe, jer je tenicki malo neizvedivo s obzirom an polozaj papucica, ali dovoljno je sekundu maknut nogu sa kocnice da bi na trenutak doslovno kliknuo gas, i okretaji su na mjestu.

Drugog razloga za takav pothvat nema. Ista stvar je i sa rwd, ako nezelis slucajno odriftat zavoj pri saltanju nize, koristis heel & toe.

Link to comment
Share on other sites

Znaci da ne radimo offtopic u topicu R34 protiv malih laganih..

 

Znaci koji je smisao medugasa kad se salta u nizu brzinu?

 

Relijaška tehnika da ne zblokiraju kotači prilikom šaltanja u nižu brzinu pri ekstremnim kočenjima na mekanim podlogama.

Omogučuje brži downshift, ne poremečuje auto u putanji pri naglom kočenju, stabilniji prolaz kroz zavoj.

Link to comment
Share on other sites

MOLIM?

moj instruktor u octaviji 1.9tdi mi je reka u niz saltat obavezno kocit motorom, i lagano pustanje kvacila d amotor ne zacuka, i kocnicu koristit sta manje...

 

sta se tice ovog presaltavanja u zavoju...

ja kolko su me ucili u nizu se presaltava prije zavoja, i kvacilo nepustim ko kreten neg ga pustam pola sekunde i onda nista ne zacuka, ulazak u zavoj, i gas ... kakvo mrtvo presaltavanje u zavoju? da koristis neznam kakvu tehniku presaltavanja zavrsit ces u grabi ...

kad se ganjam onda cu se ganjat i pustat kvacilo ko kreten i zacukat ce auto, ali i u nizu i u visu brzinu,

 

Ajme koliko sranja i koja steta tako fini turbak potrosit na ovakvog vozaca :lol:

 

Znaci mislis da je prednost da dulje pustas kuplung, da ti auto kod usporavanja cuka, itd?? Jebeno...:doh:

 

Moze mi netko od vas objasnit prednost toga? I ako moze da to ne bude Josey, jer ce njegov post bit kilometarski, a u biti nista nece reci :lol:

 

Josey nisi nikad cuo za saltanje u zavoju :rofl::rofl::doh: Znaci neku kombinaciju zavoja (brzih, sporijih) ti vozis sve u jednoj brzini :lol:

 

Ako vec niste nikad probali "medugas" koristit (sto mi je neshvatljivo, no dobro), onda ga nemojte ni komentirat i samo slusajte sto vam pricamo mi koji znamo njegove prednosti :doh:

 

 

Mislim da je najbolje rekao Japanac, tko je shvatio shvatio, tko nije ni nece :thumbsup: Ne mogu vjerovat da je ovako debilu stvar potrebno "objasnjavat" na par stranica. Tko ne koristi ne koristi, ali nemojte kenjat da je ista stvar koristio ili ne...

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...