Jump to content

Medugas?


Recommended Posts

haha jel ti to mene zezas..ma to sam tak napisao extremno da se bolje osjeti razlika,al vjeruj osjetit ce se i na 50kmh kak sam opisao nd4spdu par postova prije hehe

 

 

 

To mi je isto kao da se vozis u prvoj 50,.......... Zasto bi to neko radio na tako visokim okretajima saltat nizu... :huh:

To ispitujete koliko radilica moze trpit i klipnjača da ne izbije kroz blok.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 281
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

to je bilo karikirano. ali recimo da imas 3000 rpm, i ides prije zavoja dat u nizu jer je zavoj jako ostar i znas da ces izgubit na brzini, i treba ti druga recimo poslje zavoja, a prije si u trecoj, i sad dajes u drugu bez medjugasa pustas kvacilo (okretaji su ti pali na 1000 kad si stisnuo kvacilo i dok si ga denuo v drugu) i kako se motor vrti na 1000 rpm a kvacilo na puno vise u trenutku dodirivanja kvac i motora, motor se jako napreze (nosaci motora) jer je prevelika razlika u okretajima, i tu doalzi do onog trzaja, i konacno je motor uhvatio i okretaji su skocili na oko 4300...a da si samo malo lupio po gasu da okretaji skoce na tih 4300 , pustio bi kvacilo i odmah bi imao tu drugu brzinu... a ovako :(

Link to comment
Share on other sites

ma međugas je samo za folere, prevarante i za barit pičoke....

:haha::haha::haha::haha:

 

 

s međugasom je jednostavno BOLJE vozit nego bez. ne kazem da je potrebno u svakodnevnoj voznji, ali je bolje...

eto EOD od mene

Link to comment
Share on other sites

cek cek nije mi jasno, jel za picke il z abarit picke ?

 

e hebote sad si me podsjetio :lol: bivša me jednom pitala tokom međugasa zašto to radim i reko aj da joj PROBAM objasnit.... i nakon 3 rečenice, cura shvati... a tu 50% članova automobilskog foruma nemre skužit već 2 dana :rofl:

 

btw i ja sam si već par puta obećao da neću više pisat u ovaj topic :D

 

 

zaključak, međugas je za barit

Edited by Japanac
Link to comment
Share on other sites

nakon 3 rečenice, cura shvati... a tu 50% članova automobilskog foruma nemre skužit već 2 dana :rofl:

 

To je ono kaj od pocetka jos meni nije jasno bilo :rofl::rofl: Sve si mislim prije svakog posta nakon sto ovo napisem sad ce svi reci: "a toooo mislis... Pa normalno da to radimo, tko to ne koristi :doh:"

Link to comment
Share on other sites

dario ti si najveci provokator istocno od celja a jos ni smajlice ne stavis haha,salim se.majke mi ovo me umorilo,odo pit vani,al nasvusrecu sa automatikom od stare pa me nece svaki semafor podsjecat na ovo haha.ostajte mi budni i nek mala salta odsad cesce haha

Link to comment
Share on other sites

dario ti si najveci provokator istocno od celja a jos ni smajlice ne stavis haha,salim se.majke mi ovo me umorilo,odo pit vani,al nasvusrecu sa automatikom od stare pa me nece svaki semafor podsjecat na ovo haha.ostajte mi budni i nek mala salta odsad cesce haha

 

 

 

Lako je odustat i ostavit nas tu neinformirane i otic vani pit... Mogo si bar zvat na cugu...

Link to comment
Share on other sites

Nego, ja mislim da bi sad mogli preći na temu "šaltanje bez kuplunga"..... da da, ima i toga :D pa da vidimo kolko forumaša će do sutra izbit zupčanike na asfalt isprobavajući :D

 

ja isao od mobikroga do ZG-a bez kuplunga i onda jos 3 dana okolo se vozio s autom dok mi nije stigao novi set kuplunga :rofl::rofl::rofl::rofl:

jedino je mali problem kretanje, ali i to se rijesi :rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

ok nema frke evo ovak nd4spd,situacija-vozis i odlucujes usporit prije jace krivine na nekoj magistrali,nebitno,i ovak-vozis npr 80 u 3.brzini,ajmo rec to je 4000rpm i trebas zakocit na 50,i odlucujes pustit gas,stisnut kuplung, i saltas u 2.brzinu npr na tih 50kmh,a okretaji su ti dok si kocio pali na ler,i kad otpustis kuplung da uhvate zupcanici 2.brzinu auto tj vrtnja motora ce skocit na barem 3000rpm il kolko je vec 50kmh u drugoj,znaci auto ce automatski cuknut i malo prikocit jer mu treba odredjeni ajmo rec napor da dodje do tih 3k rpma u drugoj.e sad sve to si mogao izbjec da si samo malo udario gas i digao okretaje na tih 3k rpm prije neg si otpustio kuplung da uhvate zupcanici 2.brzinu.neznam kak da jednostavnije objasnim hehe,sry. Edit-niste normalni haha,al ja se prikljucujem grupi lol

 

sad sam se vratio sa voznjice i skuzim da pri laganom prebacivanju u nizu i ja dam medjugasa lol valjda je uslo u naviku, pa sam zaboravio jedino kaj nije bas pravi medjugas, ako se lagano vozim, samo par puta pipnem gas dok mijenjam u nizu... dok na dizelu ne :)

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Da vecina uvidi kako stvari stoje.i opet se nadje netko tko kao ovaj Rudy spominje kamione i sinkrone,daj nauci vozit traktor prvo,znaci sinkroni su dio auta napravljen od pojacanog titana i dijamanata pa ih netreba pazit,i spojka itd..dabogda te kuplung vlastiti na autocesti prestigo hahaha. Edit-lonewolf respekt,dodji do zg imas od mene 5 jackie-cola kad god oces hehe

 

 

Evo dobio si odgovor,podebljano ti je,moja poanta je bila da sam isprobao sve,pa ste sse čak uhvatili mog šaltanja bez kuplunga,pa vam je japanac stavio video

 

Previše se filozofira oko tog međugasa. Ukratko bio je neophodan za šaltanje raznih getriba bez sinhrona. Kod modernih (ispravnih) getriba koristi uglavnom samo da ne padne tura motora ako već ne znate šaltati dovoljno brzo.

Ljudi uglavnom ni ne znaju kaj je u stvari međugas pa misle da je to kratko dodavanje gasa u trenutku kad je kuplung stisnut kod promjene brzine.

 

 

Nego, ja mislim da bi sad mogli preći na temu "šaltanje bez kuplunga"..... da da, ima i toga :D pa da vidimo kolko forumaša će do sutra izbit zupčanike na asfalt isprobavajući :D

 

evo jedan jednostavan :rofl: filmić za one koji imaju problema sa šaltanjem :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=sM-kcFxsyCk&feature=channel

 

ukoliko niste pogledali/poslušali cijeli film.... tip cijelo vrijeme (osim kad kreće), uz sve ovo, šalta bez kuplunga :)

 

I današnji auti mogu se šaltati bez kvačila,ako imate osjećaj,ali to nije potrebno isto kao ni šaltanje s međugasom,lijepo vam je gore podebljano svima tako da ne morate odgovarati.

 

Edit: ovaj panizzi stvarno ne zna voziti kad ne dodaje gas kad ide u nižu :lol:

Pratite malo kojom brzinom vozi i rad nogu :D

 

EDIT: nemojte mijesati "klasicni" medjugas i heel & toe

 

AND NOW:

 

Gilles Panizzi shows how to drive an EVO without heel & toe

 

(vozi se na tougeu od best motoringa ako dobro vidim)

 

http://www.youtube.com/watch?v=3oT9nQfMXKc

 

i jos jedan primjer, F1, ne tako davno je bilo kad smo gledali te razlike, Schumacher je koristio heel & toe, Alonso ne... Necu sad reci koji je bio brzi, jer je tu bilo razlike u bolidima itd....

Edited by Rudy
Link to comment
Share on other sites

sad sam se vratio sa voznjice i skuzim da pri laganom prebacivanju u nizu i ja dam medjugasa lol valjda je uslo u naviku, pa sam zaboravio jedino kaj nije bas pravi medjugas, ako se lagano vozim, samo par puta pipnem gas dok mijenjam u nizu... dok na dizelu ne :)

 

to je to... sad si nas ;)

Link to comment
Share on other sites

u filmu sa Panizziom je jasno da ne koristi Heel & toe jer auto 90% vremena pri šaltanju u nižu ide niz brijeg i pritom si samo pomaže jer koči i sa motorom. Da je na ravnoj stazi ili da ide uz brijeg onda bi bio koristan heel & toe. Ali daje međugas pri svakom šaltanju u nižu brzinu, pogledajte malo. I auto je 4x4 pa ne mogu zablokirat kotači. i njemu se jebe za taj EVO jer nije njegov.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...