Jump to content

Akumulator, iskustva...


Recommended Posts

  • 6 years later...

Ima netko preporuku sto kupiti za Megane karavance 1.5dci? Imam unutra Beren start-stop Efb od 70Ah i krepao je nakon 2god i 3 mjeseca (garancija naravno 2god). Inace imam dosta dobra iskustva s Beren akumulatorima ali ovo mi se cini nekako kratko da je trajao pa nisam pametan da li da opet uzimam njih ili da idem na nesto bolje/skuplje. Start-stop je inace uvijek iskljucen, auto se vozi uglavnom po gradu relacija 15tak km do posla i nazad, sparkan doma u garazi tako da mi se cini da je stvarno brzo otisao.

Link to comment
Share on other sites

Evo baš sam pogledao u porukama, prije skoro točno 5g sam uzeo od Raptora BXTREME 80Ah D+ 690A koji i dalje šljaka u autu koji nije garažiran i rijetko se vozi.

Čak sam nedavno sam bio kod mehaničara koji je napravio dijagnostiku na njemu jer smo sumnjali da bi tu mogao biti problem ali je bez problema prošao test.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kakva su to sranja danas od akumulatora.

Ja lani iz Audija izvatio originalni i to nisam ni trebao jer nije akumulator ni bio uzrocnik, 2006-a godina proizvodnja, izvadjen 2021.

15 godina!  Mehanicar nije moga vjerovat

u drugom autu mi je jedan novi trajao 2 godine, u atlasu je krepao unutar godine dana (to su barem zamijenili u gari), a ovaj novi u audiju ako kojim slucajem ne voizm par dana, odmah baterija nisko.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A sta reci, kad ili stoje dugo u ducanima ili su smeca jednostavno..

 

Ja u Ciaku kupio aku, nakon 11 mj ga reklamirao, prije toga se provjerilo sve na autu da nesto ne vuce struju, da puni alternator dobro itd, dobio drugi, deklariran je na mislim 650A (i to bi trebalo biti na 0 C da se razumijemo) a on izbacuje 540A a vani 15 C..

 

Stavio ga na punjac, ajd izbacivao je nakon punjenja oko 620A a health je bio na 93% ili tako nesto(a prije punjenja na 87%) ovu zimu ce biti veselo opet vec vidim..

 

Dosao u Beren bio, za moj auto je navedeno mislim 520A potrebno za paljenje tvornicki, vice ovaj odma da ispod 650A mi nece niti prodavati jer cu po njegovim rijecima "mu doci za tjedan dana reklamirat aku" a bas pitam se zasto.. pa zato sto im stoje dugo i niti jedan nema vise deklariranu snagu, nije radnik kriv, ali ocigledno je da placamo nesto sto ne dobijemo, odnosno kupujemo govna i preplacujemo stvari..

 

Istu pricu sam prosao sa aku od 900kn i sa aku od 500kn, pricamo naravno o obicnim olovnim, ne agm..

Link to comment
Share on other sites

Ja peglam Beren vec godinama, zadnja 2 koliko je garancija, toliko traje al ih bar placam 300kn pa mi nije krivo, to be fair, radim kakvoh 3000km godisnje i auto ne palim po 7 dana svako malo pa kao, nije ga za krivit ali u prici s frendovima ista stvar, kolka garancija tolko i svira. Jedino mi se covjek sta prodaje Berene kune u one suhe kao 6 pack pive, po 1000-1200kn su i on garantira da duraju uredno 10 godina i da ih masovno kupuju za brodove, cak da mu je pricala jedna musterija da joj je pao u more i nastavio poslje normalno raditi.

 

Isto ja radije dam 300kn svako 2-3 godine ??

 

 

Link to comment
Share on other sites

Očito nema baš pravila.. Neki dan sam iz Rava izvadio Exide premium, cca 6 godina je izdržao, Prošlu zimu sam ga 2x dopunjavao, ove god se neću više zajebavat. Auto tjera 17. godinu, pa sam stavio Ciak. Par frendova ih koriste i nisu imali probleme. Ciak me ispao sa 30% nekih 850 kn, Bosch je bio sljedeći na 1350 i onda tek Exide nekih 1500. Nema smisla jednostavno, barem ne za stariji auto.

@MoschuS na tvom mjestu bih stavio nešto kvalitetnije (Varta-Exide-Bosch) ako je auto mlađi i ako ga misliš voziti duže vrijeme..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema pravila, na BMWu tvornički akumulator gura već 8 godinu.

Na Toyoti prije se nakon 2.5 godine tvornički akumulator preko noći ispraznio.

Beverly 350 gura već dvanestu godinu s tvorničkim akumulatorom.

Tako da stvarno nema pravila, zamjenski uglavnom izdrže garanciju i to je to.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DiscoVolante said:

Na Toyoti prije se nakon 2.5 godine tvornički akumulator preko noći ispraznio.

 

Slična priča sa curinim i30. Na kraju (naravno, kad je već kupljen novi aku) se ispostavilo da je problem u jednom USB sticku koji ostane uštekan u player i iz nekog razloga sprječava da se player ugasi kompletno nakon gašenja auta. Čak ni ovlašteni servis nije to uspio otkriti kada sam im ostavio auto 10dana na testiranju nego sam im ja naknadno to javio da znaju nekome drugome pomoći sa istim problemom.

 

Otkrili tako što smo 2-3h guglali sve moguće hyundai forume, testirali sa još jednim USB stickom koji nije imao problema i eto, i takve stvari su moguće.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DiscoVolante said:

Nema pravila, na BMWu tvornički akumulator gura već 8 godinu.

Na Toyoti prije se nakon 2.5 godine tvornički akumulator preko noći ispraznio.

Beverly 350 gura već dvanestu godinu s tvorničkim akumulatorom.

Tako da stvarno nema pravila, zamjenski uglavnom izdrže garanciju i to je to.

 

U Beverly ide agm aku, a to je druga prica potpuno naspram obicnog kiselinskog, tako da je pod normalno da bi trebao preko 7 godina durati, najcesce oko 10-ak

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, fire said:

Uzmem yuasa 100Ah i nakon 4mjeseca jedna celija rikne. Garanciju ne priznaju, jer kao lose koristenje.

Uzmem tq i radi. A za jednu tu yuasu mogo uzeti 3 kom tq, koji rade 2-3godine.

Po mome ciak ili tq i gotovo.

 

na koji su način oni izmjerili to loše korištenje?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Goertosing said:

 

na koji su način oni izmjerili to loše korištenje?

Nama je recimo prije par godina krepao Beren aku u Cliu, auto je star 20god, koristi se jako rijetko i nije mi bilo toliko cudno da je otisao. Idem bezveze pogledati racun i skuzim da je jos par mjeseci pod garancijom (mislim da je bila 36mjeseci). Odnesemo u Beren u Zagrebackoj i ocekujem da ce lik reci nesto u tom stilu da je lose koristen, ne valja vam alternator ili nesto slicno medjutim lik uzeo aku, dao nam zamjenski dok on ovog ne posalje u tvornicu da vise sto je s njim. Javio se nakon dva-tri tjedna da nam je reklamacija uvazena i da mozemo doci po novi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Yuassa pred koji mjesec crkla točno unutar tjedan dana od 5god, prije nje Exide također točno 5god i sada opet uzeo Exide.

 

Auto negaražiran, svaki dan se vozi, max izbjegavane kratke relacije do dućana i sl., doduše tu i tamo stavim na pametni punjač.

Edited by acmen
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...