Jump to content

THP Solutions


Hic

Recommended Posts

sto ce ti emtron za tvoj setup??

 

3593352.jpg

 

Zato što za svoj auto želim najbolje moguće rješenje. Simple as that.

 

U proteklih osam mjeseci serijski ECU je stvarno poslužio svrsi. Hic je odradio vrhunski posao tako da je sve radilo sa serijskom pouzdanošću, samo sa više snage i momenta. Sa zadnjom revizijom koja je uključivala veći turbo se već vide nedostaci mogućnosti.

 

Uzevši u obzir dugoročne planove koji uključuju još veći turbo i poboljšano hlađenje zraka i ulja, neupitno je da se potrebno prebaciti na aftermaket rješenje, konkretno u vidu Emtrona.

 

Stvar koju ja želim od prvog dana se nije promjenila: 100% pouzdani daily driver sa duplo više konja od tvorničkog, koji radi jednako na -20 i +40 i u koji mogu svaki dan stavit ženu i dijete i zapalit na drugi kraj Europe kad god poželim.

 

Proveo sam cijelu trkaću sezonu uz najbrži Evo na ovim prostorima i mogućnosti i pouzdanost su nenadmašne, pogotovo kad se uzmu u obzir neke specifičnosti vezane za Subaru motore. Mapiranje smjese svakog cilindra pojedinačno, podešavanje boosta vezano za brzine (u getribi), brzinu kretanja, kut volana, temperaturu i tlak ulja, čak i napon akumulatora ako je potrebno :D I još povrh svega, Emtron ima kompletnu CANBUS integraciju te se može povezati direktno sa Mainline dyno-m (čitaj: http://thp.solutions/) za još bolju kontrolu.

 

Evo i malo štiva za geekove sa kompletnih hardverskim specifikacijama: http://emtroneurope.com/project/kv8/.

 

Ne škodi spomenuti i da je sada THP glavni uvoznik i distributer Emtrona za područje cijele Europe pa smo odučili uzeti baš moj WRX kao pokaznu vježbu da se vidi cijeli spektar prednosti primjenjivanja trkaće tehnologije na cestovne aute. U konačnici, uzevši u obzir cijenu ukupnog ulaganja u mehaničke prerade, raditi uštedu na jednoj stvari koja čuva cijelu investiciju od pregrijavanja, pucanja, čak i u slučajevima tipa otkazivanja pratećih komponenti je u najmanju ruku - smiješno.

Edited by Iggy_R
Link to comment
Share on other sites

kolko cca košta takav emtron sa ugradnjom, mapiranjem i ispunjenim svim zahtjevima korisnika, naravno koje podržava auto?

ne pitam za tebe konkretno jer će cijena sigurno bit bolja ako je "pokazna vježba" kao što si napisao, nego neka okvirna cijena za nekoga tko dođe s takvim istim autom i kaže: "dobar dan ja bi emtron sa boostom koji se mijenja ovisno o (npr.) tlaku u prednjoj desnoj gumi i kutu volana"

Link to comment
Share on other sites

za ljeto samo nizi termostat, sve ostalo je na micekima i subaruima tip top. Meni se nijedan ne pregrijava. Ako je tuning kako treba, onda nema frke. Rijetko rijetko mijenjam komponente, najcesce vlasnici vide lijepe sjajnes tvari, pa kupuju

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...