Jump to content

THP Solutions


Hic

Recommended Posts

Pitam jer znam da je bila prica prije na forumu da auto ne ide dobro.

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk


Ako ces ikad biti neki petak navecer u Zg, javi se, dodi na Billu, pa ce te provozati ;)
Taman poslije mozemo neku cugu popit.
Auto je bas zdrav bez ikakvih musica i bas ide.
Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2018 at 11:10 AM, Hic said:

8f7a9b3b5652e7cd55600164e50ceadd.jpg

Jet ski engine dyno ready!

Da sam ovo vidio na cesti pomislio bih da je netko složio urednu tračnu pilu za drva piliti. 

Ima li gdje više informacije o ovom projektu?

On 9/22/2018 at 12:37 AM, Hic said:

Uzeli smo jedan transaxle auto, i napravili dyno za jetski motore.

Imamo za 2019 24 motora za napraviti i mapirati, kompletne sa elektronikom i nekako moramo mapirati a da nije na vodi. Ovo je najefikasnije, a da radi za yamahu, kawasaki i webera.

Imamo getribu od dizela, jaku, najjcu :)

I kuplung, te gas i hladjenje, tako da nema frke.


Sad testni motor ima SVE senzore, od egt-a i lambde i emapa po cilindru, knocka itd, te uskoro i czlinder pressure, pa mozemo svaki paket napraviti gotovo savrseno.

Dobili smo konacno i WPC i mozemo i to raditi in-house.

 

Cool projekt! Svaka čast!  

Edited by Zeljko_M
Link to comment
Share on other sites

A,.... jel ti znas napraviti custom mapu na autu sa duplo jacom  turbinom, tri puta vecim injektorima , dva puta vecim intercoolerom, dva puta vecim ispuhom, ..dva , ....tri, .....puta vecim,........................... necim ?

Pitam, ............da ti dopeljam jednog od svojih Golfova slovima .....JEDAN da vise skinemo tu famu o tvom znanju i tvom  mapiranju???

Reci kada, gdje i koji od njih ti odgovara, ....atmo benzinac, turbo benzinac  ili turbo ......diesel????

Opremu imas koliko vidimo, .........vrhunsku, a i po pisanju, ..........znanja i iskustva, .......pa bi sve ostalo trebalo biti, .............. "piece of cake" .

A nakon tebe, odem kod Muhe na isti tretman i sve to nakon obojice snimim sa G-.tachom ili necim slicnim da vidimo tvoje ili Muhine sposobnosti ili ......nesposobnosti. Sta kazes ? Ili ti je "ispod casti" kao sto si pricao prije 15 godina , napraviti software za takvo "smece" kao sto je Golf slovima JEDAN.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Platis 1000€, i ides poslije kamo zelis, mozes i na mars. Toliko kosta custom tuning. Snimas i slikas besplatno koliko god hoces uz mjerenje ili bez njega.

 

Piece of cake, kao sto rekoh. Osim, ako nije na OBD, ne radim, ni tebi ni nikome, opreme nemam, a ni zivaca.

 

Evo, sve znas.

A u medjuvremenu, ljudi placaju i odlaze zadovoljni. Evo jednog primjera od danas, 760ks, sa pocetnih 680, isti boost, sve isto.

 

KLADIM SE DA ZNAS TKO JE OVO

 

Njemu sam dobar, haltech u smece i #emtron for the winners!

 

 

25snzwj.jpg

 

2cqirs8.jpg

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Naravno da znam ciji je to auto. Makar, ne kuzim sta bi ti (ili bilo tko drugi) njemu na kraju sezone trebao? Ma, i na pocetku!

BTW, kad napises neki post onda ga napisi do kraja, .......bez editiranja.

BTW2, kako onda mapiras sve one Audi-e ako je VW govno, posto je to ista VAG grupacija?

Ne kuzim ovo 44-pinsko govno????

Moji se svi auti mapiraju preko OBD-a bez ikakvog lemljenja i sl. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Hic said:

Obd ili bdm.

Vw ima ono 44pinsko govno koje ne odlemljujem
Ni za 5000€, vrlo jednostavno.

Evo ovako je radjen AMG:

ipv7h3.jpg

A u cemu bi trebala biti razlika?

U tome sto se spajas na pinove direktno u racunalo??

Pa to se tako radi vec godinama na autima koji nemaju externi prikljucak za mapiranje.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da znam ciji je to auto. Makar, ne kuzim sta bi ti (ili bilo tko drugi) njemu na kraju sezone trebao? Ma, i na pocetku!
BTW, kad napises neki post onda ga napisi do kraja, .......bez editiranja.
BTW2, kako onda mapiras sve one Audi-e ako je VW govno, posto je to ista VAG grupacija?
Ne kuzim ovo 44-pinsko govno????
Moji se svi auti mapiraju preko OBD-a bez ikakvog lemljenja i sl. 

Preko obd-a nije nikakav problem. Stari vw, 98-2000, imaju neke ecu-e koji nejdu preko obd-a, evo jedan primjer tu je clan nas Silvio H, gdje jednostavno nemam izbora osim lemljenja po ecu-u, a to ne radim.


Na kraju sezone, nakon uspjesnog ad-hoc tuniranja na buzetu, covjek je dosao da dogovori sezonu 2019, da se sadasnji motor profi tunira na pravim valjcima, ne na zaletnom aka. akceleracijskom govnu, i da mu se slozi knock kontrola (sto je svjetsko govno na haltechu, plakao je danas kad je vidio kako to ima rjesena bolje i naprednija tehnolohija), te da dogovori obradu dijelova za novi 2019 motor, koju sada nudim.

Eto to. Samo to.
A u cemu bi trebala biti razlika?
U tome sto se spajas na pinove direktno u racunalo??
Pa to se tako radi vec godinama na autima koji nemaju externi prikljucak za mapiranje.


Cuj, ako znas, sto mene jebes, napravi si sam. Neka ti netko drugi objasnjava razliku izmedju BDM-a i fizickog vadjenja 44 pinskog cipa, za sto je potreban hot aitlr station, i zivci i programiralica, a ja NECU gubiti ni vrijeme ni zivce na te aute. Ima lijepih, novih, naprednijih i jacih automobila. Sa manje problema.
Link to comment
Share on other sites

Ne postoje "neki".

Od EDC 15 na dalje, svi se programiraju preko OBD-a.

 

Sto se pak Schagerla tice, to bi kod nas jedino Muha znao odraditi, i to bez ikoga sa strane kome se salju logovi pa se to opet korigira i, ....... pretace i pretace i pretace..............................................................i nikada ne valja.

Tako rade u REVO-u i nikad za custom setup ne naprave dobro.

 

 

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...