Jump to content

Pregrijavanje motora! Molim mišljenje


Recommended Posts

@vucko - narucio sam sad tanki ventilator koji izvlaci zrak i drugaciju pumpu vode ali se bojim da cu s tim spustit temp motora ali da necu rijesit problem, jer ponavljam, ako je na 30 stupnjeva dosao do crikvenice bez ikakvih problema, zašto onda sad na 25 kuha nakon dva kruga po zapresicu a u medjuvremenu nije nista dirano ni mijenjano.

 

Ali sa push-pull neces dobit bas puno,osim sto si i sam napisao ,spustit ces temp na konstantu,ali je problem jos prisutan.

Link to comment
Share on other sites

@vucko - narucio sam sad tanki ventilator koji izvlaci zrak i drugaciju pumpu vode ali se bojim da cu s tim spustit temp motora ali da necu rijesit problem, jer ponavljam, ako je na 30 stupnjeva dosao do crikvenice bez ikakvih problema, zašto onda sad na 25 kuha nakon dva kruga po zapresicu a u medjuvremenu nije nista dirano ni mijenjano.

 

Upravo tako, to je polazna tocka razmisljanja.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam rekao jedino logično je da na vecoj brzini ima još koliko toliko hlađenje pa se kasnije očituje problem,a na manjoj je problem prije prisutan ali nikako se s ispravnim sistemom hlađenja plus još hladnjakom ulja ne bi se smio moci auto tako zagrijat i zakuhat u vožnji.

Link to comment
Share on other sites

Meni zvuči kao da možda blok napuknuo pri prvom pregrijavanju - koje je vjerojatno uzrokovano preslabim sustavom hlađenja...

Zaboravili se ulje u ispuhu... nije došlo tamo samo ako je problem u hlađenju... jelda...

Buco, na tvom mjestu bi dao blok na ispitivanje i usput nabavio neki ozbiljni kiler i elekrtični ventilator te složio protok zraka u smjeru vožnje, tako da ide preko kilera i motora van kroz stražnju haubu...

Samo onda treba paziti na usis zraka da vuče negdje hladan zrak....

Link to comment
Share on other sites

mislim da sam našo uzrok pregrijavanja auta... po ravnom je možda još nekako i išlo al kad sam ga stisnuo uz brdo, otišlo sve u kurac :/

 

13620160_10209355015893398_1941553153341316126_n.jpg

 

sad još pronać uzrok onog taloga u drugoj ispušnoj cijevi

Link to comment
Share on other sites

Slično ovom,samo je malo sve grublje i vece i razmaci malo veci između čelija te sam raspored drugačiji pa manje problema ima s nakupljanjem smeca, i golfovi i ostalo imaju vece od ovog kilera na fici.

 

Meni ovaj kiler izgleda prije svega staro i vjerovatno je bio mastan pa je zbog toga se sve zalijepilo na njega.

 

Najblja opcija po meni bi bila uglavit novi kiler koji po dimenzijama ti tu odgovara pa si miran.

 

 

Sače recimo ovakva grublja

 

https://www.google.hr/search?q=honda+radiator&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjbsbjNoe3NAhViEpoKHUPzDD8Q_AUICCgB&biw=1152&bih=740#imgrc=W_kGYfGP-89W2M%3A

 

BUco koje su dimenzije tog fičinog kilera ?

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...