Jump to content

Brembo brakes creaking


Recommended Posts

Dali je netko imao problema sa kočnicama, da škripe prilikom stiskanja popučice kočnice?

 

zvuk je skoro pa isti kao ovaj na videu

 

 

 

 

lik na videu je zamijenio plocice pa mu je bilo ok, ja sam isao i malo dalje

 

 

1. počistio sam dodirnu površinu pločica i klipića, i to je riješilo većinu zvukova (još dodatno stavio bakrenu mast) - ali i dalje je zvuk bio postojan

 

2. maknuo čeljust sa glavčine i disk, nalegnuo disk u čeljust i tada stisnuo papučicu i dalje isti zvuk, time sam uklonio mogućnost škripanja adaptera i svega oko glavcine

 

3. maknuo i diskove i plocice van i stavio puni metal izmedu, i zvukovi dolaze iz same celjusti

 

 

Sada jos jedino sta mi pada na pamet, su novi sarafi koji spajaju polutke 4klipne celjusti i eventualno poravnavanje

 

 

 

dali je itko imao slična iskustva?

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Share on other sites

Probao sam i dotegnuti sarafe. Bilo je dosta bolje. Ali nije skroz uklonilo problem, i postepeno onda sve gore. Zato i sumnjam na sarafe, ipak su prosli dosta ciklusa hladenja i grijanja

 

Nasao sam na ebayu 12.9 cvrstoce sarafe koji bi trebali biti ok

 

M10x80mm ali je navoj 1.75

 

Konkretno ja imam celjusti od ibiza-e cupra R. Sarafi su identicni ko na EVO celjustima. Pa pretpostavljam da je brembu to univerzalni saraf. Ali nisam nasao nista pametno jos original od bremba

Link to comment
Share on other sites

To nisu ti sarafi. Ti su za ucvrstiti celjust na adapter/glavcinu

 

Ja govorim o sarafima koji spajaju dvije polutke celjusti

 

I nije M14

 

Nego M10

 

Standardni navoj za tu dimenziju je 1.5, a ne 1.75 kao sto meni treba. Nema ga ni u vijci kranjec

 

Sutra cu pitati u vijci Maček

 

Ovo su jedini sta sam nasao zasad

 

https://www.ebay.com/itm/272478617129

Link to comment
Share on other sites

Ja imam identičan takav zvuk ali kada vozim i kočim, taj neki razvlačujuče-metalno-žvakasti zvuk :lol: Nove diskove, nove pločice (par setova), reparirao čeljusti, ništa, zvuk je i dalje tu i to prednji desni i stražnji desni mi se samo čuju!

Link to comment
Share on other sites

Ibiza cupra R original su moje. Problem je pozicija sarafa na samim celjustima mi se cini. Odnosno sredina sarafa pokriva recimo 40% povrsine klipica, i celjusti se jednostavno rastezu, jer nemogu izdrzati takvo opterecenje bez pomaka

 

Ovo su konkretno moje na slici i lijepo se vidi kako su sarafi prema van, odnosno samo s jedne strane klipica, i doslovno se rastvara celjust (naravno jako jako malo, dovoljno da proizvodi zvukove)

 

263c4e325d551325a179ecad419bd7e9.jpg

Link to comment
Share on other sites

rastavi i namazi sa masti spojeve :lol:

moje su isti dizajn, samo aksijalni prihvati, tvoje su radijalni koliko vidim

ja se ne zamaram sa time, volim da mi kocnice skripe, zadnje vrijeme ih nije cuti, fali mi :D

Edited by the-rider
Link to comment
Share on other sites

3. maknuo i diskove i plocice van i stavio puni metal izmedu, i zvukovi dolaze iz same celjusti

 

 

Sada jos jedino sta mi pada na pamet, su novi sarafi koji spajaju polutke 4klipne celjusti i eventualno poravnavanje

 

 

Ne razumijem bas ovo pod broj 3, kako mislis puni metal izmedju? Jesio dobio s time tako da bude kao kad su disk i plocica na autu?

 

Ako je do samih celjusti, ovo zadnje sto si naveo je zapravo logicno...

Link to comment
Share on other sites

dobro si shvatio da (samo ovime je disk i plocica jedno tijelo, a ne 3?

 

 

bio sam i izvadio sarafe i nigdje nisu rastegnuti, jedina mogucnost da se mozda malo rastegnu kad se zagriju, odnosno rastegnu se vise nego dopusteno

jer sam primjetio da puno vise skripi zagrijano nego hladno

Edited by Tomica93
Link to comment
Share on other sites

dobro si shvatio da (samo ovime je disk i plocica jedno tijelo, a ne 3?

 

 

bio sam i izvadio sarafe i nigdje nisu rastegnuti, jedina mogucnost da se mozda malo rastegnu kad se zagriju, odnosno rastegnu se vise nego dopusteno

jer sam primjetio da puno vise skripi zagrijano nego hladno

 

Vjerojatno ti sarafi... Da li postoje ARP sarafi za celjust? Mozda da se s njima proba... Ili ako te ne zivcira to jako, ostavis kako je...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...