Jump to content

Xenon pranje fara i autonivelacija


Recommended Posts

Ne kužim točno problem

 

Ako pereš šajbu znači da se auto isprljao, ne vjerujem da je baš samo šajba zasrana pa nju pereš, a sve ostalo čisto. Dakle tak je sve jedno dal pere farove ili ne. Dapače, ja sam za pranje farova, pogotovo u zimskim uvjetima.

 

A ovo za kukanje da se troši telućina ne želim ni komentirati :lol:

Sve auti od 20-30-40-50 k € a za tekućinu se nema :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ja se ne sjećam kad sam zadnji put prao šajbu na volvu, a na bmw-u nisam ni probao još :D

 

S obzirom da se vozis po gradu kako ti auti ispred ne zaseru sajbu? :huh:

Ja tjedno trosim skoro 5 litara tekucine. Volim da mi je sajba konstantno cista.

Link to comment
Share on other sites

Pa nemam pojma, nisam baš debil da se vozim sa prljavom šajbom ali nekako nemam potrebe za tim. Kad se malo i zaprlja isperem cijeli auto za 5 kn i to je to.

 

fakat ne kuzim gdje se vozis, pa meni je sajba 3x zmazana do doma, pogotovo sad neki dan kad je padao snijeg pa stao za sat dva, cesta je bila katastrofa

Link to comment
Share on other sites

pa uvijek šprica iza, što brže voziš, više te tušira. nije stvar u podešavanju, nego u odbijanju od šajbe.

 

Na autoputu ok, al u gradu pri 40km/h me ne treba tusirati iza kompletnog.. to je nista drugo nego vecinom nepostelane brizgaljke..

 

A u mom slucaju recimo ne sprica nego razlijeva po staklu jer su na brisacima "spricaljke" i nemam niti po krovu niti po autima iza..

Link to comment
Share on other sites

Meni su na Zafiri bile dobro narihtane jer sam ih ja bas rihtao, ali mlaz bas jako sprica i ako se vozim bilo kojom brzinom spricao je sve okolo kad se odbije od sajbe.

 

Zato su super one spricaljke koje rasprsuju, a ne ove kaj izbacuju mlaz. Rene je radio upgrade tih strcaljki kolko se sjecam.

Link to comment
Share on other sites

fora je u tome da je to tako i radilo, na mom cak i radi svako 3-e, 4-to pranje, (morao bih isprobati) i to iskljucivo kako sam i naveo prije ako drzis rucicu bas stisnutu 2-3 sekunde, i nakon sto spricne nece spricati iducih par puta. Zaista mi ne sprica po farovima ako iskljucivo to sam ne napravim.

 

zasto su to mijenjali... zbog prodaje vise tekucine? cesceg pranja auta? :D

 

bilo bi im pametnije da ugradjuju kvalitetniju plastiku farova koje nece pozutjeti nakon par godina koja ona sjebe snop zauvijek i ne pomaze nikakvo pranje necistoce s farova.

Link to comment
Share on other sites

Ma isti K, meni su ovdje na Jetti i na Audiju farovi pozutili. Jettu sam prodao, a Audiju sam sam uredio, sad koliko ce trajat cemo vidit.

Dok recimo eno jeep cherokee od tasta, star ko moj audi,isto plasticni prozirni far, stoji na suncu i snijegi cijeli zivot, i ko nov.

A Audi bio garaziran.

Link to comment
Share on other sites

E super

Sad cu ja da si podesim na iducem servisu

 

Jebo pranje farova svakih 200m

To mozes svako 4 pranje sajbe dasi peres i farove

 

Treba stedjeti ljudi moji, sonax je 3l cca 55-80kn

 

 

 

 

Kupio Nigrin profesional 3l vrecica za -20c s mirisom limuna u Sparu za 19.99kn.

Bolji mi je od Sonaxa....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Edited by Lovrek
Link to comment
Share on other sites

fora je u tome da je to tako i radilo, na mom cak i radi svako 3-e, 4-to pranje, (morao bih isprobati) i to iskljucivo kako sam i naveo prije ako drzis rucicu bas stisnutu 2-3 sekunde, i nakon sto spricne nece spricati iducih par puta. Zaista mi ne sprica po farovima ako iskljucivo to sam ne napravim.

 

zasto su to mijenjali... zbog prodaje vise tekucine? cesceg pranja auta? :D

 

bilo bi im pametnije da ugradjuju kvalitetniju plastiku farova koje nece pozutjeti nakon par godina koja ona sjebe snop zauvijek i ne pomaze nikakvo pranje necistoce s farova.

 

Na starijima radi tako da držiš 2 sekunde i tek onda počne špricati po farovima. Tako je i kod mene. Ali svaki put šprica. E sad, eventualno ako Audi ima neki drugi relej, jer je njima sve u releju. Kako je složen krug, tako radi, nema nikakvog kodiranja.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...