Jump to content

Koju struju....


Recommended Posts

Odlicno.

 

Bit ce puno nekih 1.8T ovu sezonu na startu. ALi mislim da ce biti 4x4 pogon u bolji poziciji.

 

Na serijske bregaste tesko je dignit snagu preko 6000 obrtaja. Poslije pocinje padat prilicno brzo. Znaci kad zelis maksimalnu snagu na 7000 treba staviti neke "sportske" bregaste.

Izvukli 450 in 500HP (2 i 2.5 bar) iz ovih motora ali dosta preko 6000 obrtaja snaga ne ide.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Odlicno.

 

Bit ce puno nekih 1.8T ovu sezonu na startu. ALi mislim da ce biti 4x4 pogon u bolji poziciji.

 

Na serijske bregaste tesko je dignit snagu preko 6000 obrtaja. Poslije pocinje padat prilicno brzo. Znaci kad zelis maksimalnu snagu na 7000 treba staviti neke "sportske" bregaste.

Izvukli 450 in 500HP (2 i 2.5 bar) iz ovih motora ali dosta preko 6000 obrtaja snaga ne ide.

 

 

Bregaste su kao na ficeku od atmosverca i tlak nece biti veci od 2-2.2 bara, blokada na 7.500 rpm, pa koliko bude ks, bude.

Sto se tiče ovih sa 4 pogona, jedva čekam :cheer:

Link to comment
Share on other sites

DTA ima recimo traction control, launch control, flat shift, anti lag i ostale didje-midje

Cijena modela S60 Pro koji to ima ti je oko 1500 EUR sa softwareom , kablom i konektorom. Instalacija je 1500-2500 kn (imamo spešl tanke i lagane žice :D )

Link to comment
Share on other sites

Misliš VEMS ima boost kontrolu po brzinama. Mislim da to MS nema.. Barem ne u MS1.. Koji izgleda ko da ga je dijete u garaži radilo.. Totalno neprofesionalni hardware...

 

Kad uzmeš VEMS u ruku, odmah vidiš da se radi o profesionalnom komadu hardwarea... Eto ako zbog ničeg drugog, ja samo zbog toga nebi MS koristio...

Link to comment
Share on other sites

Prekidanje paljenja ili retardiranje na turbaku? Hmmm. Ne dobro...

 

EGT ode u nebesa, turbina se još više zavrti, tlak još poraste i dobiješ kontra efekt... :)

 

Mislim da je puno pametnije boost kontrola sa laganom korekcijom TC-om... ;)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti boost kontrol po brzinama ne treba ako imas TC. Jednostavno TC retardira ili čak prekida paljenje ako proklizavaju kotači, a i dobro dodje kad je sklisko :)

 

Zamisli drugu brzinu na turbaku. Pri npr 0.8 bara proklizava. MBC narihtan na 2bara. Sada zamisli imati 2bara i retartidati tolko paljenje da ti snaga padne na 60%, egt u nebesa i mrtva turbina. A vjerovatno i boost creep ce se pojaviti.

Link to comment
Share on other sites

Vi pricate o MS 1.0 a sad je vani vec V 3.0.

Plus microsquirt

http://www.microsquirt.info/

 

Plus uskoro Sequencer

http://www.megamanual.com/seq/

 

Turbo spoola vrlo brzo svakim obicnim boost controlerjem. A za svak slucaj moze se upali antilag na MS. (dok turbina izdrzi)

 

Moj auto je vec 4 godine na MS. Sve radi ko prvi dan. Profesionalno ili neprofesionalno.

Nema nikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

Hvala fire. To sam ja po laički rekao. Ti si to lijepo potkrijepio stručnim izrazima.. :) :lol:

 

2mitja: Ovo je sada već malo ozbiljnije.. Ali full sekvencijalu VEMS ima do 8 injektora... I 8 bobina..

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...