Jump to content

Eibach opruge


Recommended Posts

Imam na bravu eibach sportline, auto je pao 4cm kako je i pisalo , auto se super vozi , na lezecima moras stat . izgleda jako nisko tako da bi cak rade stavio pro kit. Zelim reci da nize od toga sigurno netreba,  4cm zvuci malo ali u praksi nije bas ...

Link to comment
Share on other sites

4 cm bi mi bilo savrseno. Za Yarisa nema 4 cm Eibach Sportline, samo Low tech ima 4 cm i kostaju 1500-1600 kn. Za njih mi je pak zao dat tolko kad Eibach kosta dosta manje. Brijem da cu na kraju uzet ove Vogtland kaj spustaju 35 mm. Bum si jos promislio koji dan, pa cu kupit nekaj.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I ja stavio na svoj eibach pro kit opruge i pao je taman koliko sam htio...naprijed 2-3 u odnosu na M sport, iza 1-2 cm... Udobnost takodjer mozda cak i bolja M sport...

Uvijek slučaj kod BMW-a...puno ljudi je još od E46 mijenjalo "M" ovjes opruge za Eibach Prokit i auti su bili udobniji i bolje se vozili
Link to comment
Share on other sites

Dex ne kukaj vec za tih 200eur sto spominjes uzmi neke low budget gewinde i igraj se ak vec toliko izbjegavas prokit.

A te low budget gewinde ce ziher but udobnije od h&r opruga koje su zesci dizastr.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Ozy said:

Dex ne kukaj vec za tih 200eur sto spominjes uzmi neke low budget gewinde i igraj se ak vec toliko izbjegavas prokit.

A te low budget gewinde ce ziher but udobnije od h&r opruga koje su zesci dizastr.

 

Gdje uzet low budget gewinde za 200 eura? Uzimam odmah!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JosipZG said:

uzmi eibach -3cm i vozi se ko čovjek i ne kakaj za tih 0.5cm

 

nisi žena da ti 0.5cm igra neku ulogu  

 

 

@maredo ili netko drugi, pro kit ispadne po visini slično kao "m" ovjes? 

 

 

skoro sigurno ga eibach vise spusta nego bilo kakav M ili S ovjes

Link to comment
Share on other sites

fora je u tome da ja ne želim niže od ovoga sada hahahahha 

 

ak se dobro sjećam kad sam gledao ima eibach za običan ovjes i eibach za "m", pa možda ovaj za običan dođe taman na visinu kak mi je tvornički sa "m" 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja imam H&R na ionako tvrdom autu i ok, tvrdo je, ali nije neudobno, dapače na otvorenoj cesti i autoputu se odlično ponaša vjerojatno radi progesivne karakteristike kao i eibach, ali da je neka ekstremna razlika u odnosu na eibach, pa baš i nije kak ekipa voli pričat.. meni je auto pao oko 40mm na novim amortizerima, više nego deklarirano..

u gradu je malo drugačija priča, na poprečnim neravninama, tračnicama i sl. malo nabija, ali drugo nije za očekivat..

na drugi sad ide eibach pa ćemo vidjet..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bas rekao Dexu, moj je na HR tvrd ko kurac, ja sam se naviknuo pa recimo da ne primjecujem ali ono kad sam ih namontirao pa se poceo vozit, poludit sam htio.

 

Uzeo bi eibach ali nisu imali DCC compatible pa nisam htio kemijat iako ne znam koja je razlika.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, killuminati said:

ja imam H&R na ionako tvrdom autu i ok, tvrdo je, ali nije neudobno, dapače na otvorenoj cesti i autoputu se odlično ponaša vjerojatno radi progesivne karakteristike kao i eibach, ali da je neka ekstremna razlika u odnosu na eibach, pa baš i nije kak ekipa voli pričat.. meni je auto pao oko 40mm na novim amortizerima, više nego deklarirano..

u gradu je malo drugačija priča, na poprečnim neravninama, tračnicama i sl. malo nabija, ali drugo nije za očekivat..

na drugi sad ide eibach pa ćemo vidjet..

 

ja se po autoputu obavezno vozim na comfort postavci jer mi inace na velikim brzinama skace ko koza po nasem losem pokrpanom autoputu

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Xman said:

Ja sam bas rekao Dexu, moj je na HR tvrd ko kurac, ja sam se naviknuo pa recimo da ne primjecujem ali ono kad sam ih namontirao pa se poceo vozit, poludit sam htio.

 

Uzeo bi eibach ali nisu imali DCC compatible pa nisam htio kemijat iako ne znam koja je razlika.

 

Tvoj je em više pao nego moj (sa manjim tvornički deklariranim padom), em je udobniji...

 

Imao sam istu dilemu, pro-kit ili sportline, svi rekli sportline, pro-kit je kurac, em ne padne, em je tvrdo...

 

Uzmem sportline, padne auto istina, ali tvrd ko kurac, do točke da se ne želim voziti po rovovima tipa Lučko jer štopam promet... Imao gewinde, nažalost ih prodao dalje, sad mi žao, to je em bilo nisko, em pun kurac udobnije od ovoga.

Ljudi kažu da je pro-kit okej kaj se tiče udobnosti (nisam probao), meni sportline nije.

 

P1200061ed.jpg

 

Slika je bezveze, ali možda se vidi koliko je pao...

 

 

Link to comment
Share on other sites

sa Vogtlandom nećeš pogriješiti,  preko 100 godina se bave oprugama, rade ih i za KW..  jedino kažu da znaju biti mekane u odnosu na eibach i h&r (kaj uopće nije loše ako ne briješ na trkača)

Link to comment
Share on other sites

Očigledno sve osim postenog gewinde-a nema smisla...

 

Meni je na golf 4 bio h&r...bio je tvrd i bolje je ležao na cesti od Gewinde-a. Ali su Gewinde bile puno udobnije od opruga...i niže(iako mi to više nije bitno)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...