Jump to content

Eibach opruge


Recommended Posts

5 minutes ago, JosipZG said:

nije rezanje i navodno je to potpuno sigurna opcija zagrijat ih i stisnut. nije da čovjek to radi prvi put u životu doma u pećnici 

 

 

 

 

 

Rekao sam rezanje i grijanje da nebi. Rađe kupim opruge ili ovakav set sa amortizerima. Nekak mislim da je jos najbolje ovakav set sa amortizerima koji su i napravljeni za te opruge. I fakat mi se cijena cini sasvim ok za to.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, _DEX_ said:

@JosipZG nikakvo rezanje i grijanje. Nema sanse i ne kenjaj :P

 

Pa kaj ne valja set amortizera i opruga skupa i to taman -40 mm kolko bi me najvise zadovoljilo?

I to sve za 1500 kn. Cini mi se ok ponuda.

 

moram ti reci da si faking neodlucan. S Yarisom ne bus isao na Grobnik, dakle kriteriji su ti izgled i donekle osjecaj u voznji. Te gewinde ti sigurno pruzaju bas to i za 1500 kn, kaj imas vise razmisljat? Tko ti moze garantirat da ce ti zadnji kraj pasti tocno koliko hoces, a pricas o 0,5 cm? S gewindama barem znas da ces ga zaserafit kak tebi pase a sve ostalo je nebitno jer pricamo o Yarisu a ne o Poršu 911.

Link to comment
Share on other sites

nije rezanje i navodno je to potpuno sigurna opcija zagrijat ih i stisnut. nije da čovjek to radi prvi put u životu doma u pećnici 


nije da ne može, al je to qurac od posla.. ne preporučam ni pod razno, ovisno o karakteristici žice, može kasnije lakše puknut, nekima auto počne s vremenom tonut, a neujednačenost je izraženija nego s tvorničkom oprugom (nebitno kraća/normalna)..

zato se u tvornici žica nakon što prođe termalne procese reže/brusi na krajevima da bi bila ravna..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Xman said:

 

moram ti reci da si faking neodlucan. S Yarisom ne bus isao na Grobnik, dakle kriteriji su ti izgled i donekle osjecaj u voznji. Te gewinde ti sigurno pruzaju bas to i za 1500 kn, kaj imas vise razmisljat? Tko ti moze garantirat da ce ti zadnji kraj pasti tocno koliko hoces, a pricas o 0,5 cm? S gewindama barem znas da ces ga zaserafit kak tebi pase a sve ostalo je nebitno jer pricamo o Yarisu a ne o Poršu 911.

to nisu gewinde koliko vidim, vec samo set amortizera i opruga

Link to comment
Share on other sites

@Xman, nisu to gewinde. To je fixni set opruga i amortizera.

A dobro, kad kupim Porsche onda cu tu pitat, a do tada ocito moram pitat na forum.hr. :D

Zbilja ne znam kakve veze ima sto pitam za Yarisa. Jebes ti ovo kad na autoforumu ne mogu pitat za savjet oko ovjesa bez obzira jel auto od 2000 ili 200000 eura.

Makar sam i samo cekao kad ce netko tako nesto prosrat.

Link to comment
Share on other sites

Just now, _DEX_ said:

@Xman, nisu to gewinde. To je fixni set opruga i amortizera.

A dobro, kad kupim Porsche onda cu tu pitat, a do tada ocito moram pitat na forum.hr. :D

Zbilja ne znam kakve veze ima sto pitam za Yarisa. Jebes ti ovo kad na autoforumu ne mogu pitat za savjet oko ovjesa bez obzira jel auto od 2000 ili 200000 eura.

Makar sam i samo cekao kad ce netko tako nesto prosrat.

 

odmah skaces kao i obicno, nepotrebno, jasno da trebas pitati ali na trecoj stranici ti i dalje ne bi opruge jer te jebe da li ce past 3.5 ili 4 cm. Ajd mi reci tko ti to moze garantirati? 

Link to comment
Share on other sites

nije fora to kaj pitaš za yarisa nego kenjaš već 10 postova a ne znaš ni sam kaj hoćeš i samo ponavljaš brigu o tih 0.5cm gore dole 

 

možda od eibacha -3 padne više nego ovaj "-4", dok ne probaš ne možeš znat 100% 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JosipZG said:

nije fora to kaj pitaš za yarisa nego kenjaš već 10 postova a ne znaš ni sam kaj hoćeš i samo ponavljaš brigu o tih 0.5cm gore dole 

 

možda od eibacha -3 padne više nego ovaj "-4", dok ne probaš ne možeš znat 100% 

 

 

 

Pa da, NE ZNAM! Zato i pokusavam raspravit tu o tome, ali ocito je to bio jako glup potez.

Link to comment
Share on other sites

Da je Sassa ovdje pitao za BMW-a ili nesto za Porschea i to na 20 strana onda bi mu pusili kurac, draskali jaja i sigurno mu nebi prigovorili kaj tolko pita.

Nisam ja kriv kaj sam sirotinja (ok, djelomicno i jesam sam kriv) i vozim Yarisa. Bas se zato ne zelim zajebat sa oprugama ili bilo cim da ne bacam dvaput lovu ako sa prvom opcijom necu biti zadovoljan!

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

hahahahah baš si cmizdravac 

 

20 ljudi ti je preporučilo eibach (ja više puta, imao sam ga na svim 106 (prokit,) do sad i još su na 106T i sad imam i sportline na AX-u ali to ne bi stavio na auto za cestu) i super sam zadovoljan. i razmišljam o tome da ih stavim na bmw 

 

ni Sassi nitko ne bi točno mogao reći, on bi ionako kupio neke od najboljih gewindi 

 

 

ja o ovim TA-technix  ne bi ni razmišljao, neovisno o tih 0.5-1-2 cm razlike 

 

 

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Da je on ovdje pitao nesto za Porsa, rasprava bi isla ovako:
 

Trazim opruge za Porsa. Procitao sam na stranim forumima da model A spusta 3-4 cm, model B spusta 4-5 cm.

 

Da li mi netko moze reci da li koji od ta 2 modela spusta tocno 3,45 cm odnosno 4,45 cm? Ni mm vise ni manje.

 

Prvi odgovor - ne, nitko. 

 

Sasaa - ok hvala, dovidjenja. Postova max 5 i to zato jer su neki postali u isto vrijeme..

 

Dakle da ponovim, mislim po treci puta, NITKO ti ne moze reci da ce ti auto pasti tocno koliko ti zelis pa ni koliko je deklarirano jer je to nemoguce. Tebe jebe 0,5 cm, i kaj sad?

 

 

Edited by Xman
Link to comment
Share on other sites

Da je Sassa ovdje pitao za BMW-a ili nesto za Porschea i to na 20 strana onda bi mu pusili kurac, draskali jaja i sigurno mu nebi prigovorili kaj tolko pita.
Nisam ja kriv kaj sam sirotinja (ok, djelomicno i jesam sam kriv) i vozim Yarisa. Bas se zato ne zelim zajebat sa oprugama ili bilo cim da ne bacam dvaput lovu ako sa prvom opcijom necu biti zadovoljan!


Koliki ti je budget za to?

Ja bi na tvom mjestu, uzeo eibach - ovaj koji najvise spusta, ne znam jel sportline ili proline, i vozio tako na amortizerima koje imas.

Nakon nekog vremena, napravio bi upgrade amortizera na Koni sport i to je top za Yarisa.

Gewinde, ak uzmes ove lowbudget sto su cijenom u rangu kvalitetnih opruga, nebus stalno drkao po njima gore dole, nego kad jednom spustis tak bus se i vozio isto kao i u slucaju da auto spustis s oprugama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I kaj je tolki problem kaj je i 3 strane rasprave o bilokakvim oprugama ili bilo kojem drugom dijelu auta?
I onda se cudite kad vam ekipa kaze kak se vise raspravlja o ves masinama nego o autima?
Kaj je najbolje da je ista kolicina rasprave o usisivacu nebi na kraju ispao ovakav problem. Jebali vas auti na ovakvom forumu.
Sad tek vidim da ovdje definitivno nista necu pitat oko turba ili slicnih stvari koji bi volio stavit na Yarisa i mozda cak i budem, ali ovdje sigurno nije mjesto za takve rasprave i pitanja.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, _DEX_ said:

I kaj je tolki problem kaj je i 3 strane rasprave o bilokakvim oprugama ili bilo kojem drugom dijelu auta?
I onda se cudite kad vam ekipa kaze kak se vise raspravlja o ves masinama nego o autima?
Kaj je najbolje da je ista kolicina rasprave o usisivacu nebi na kraju ispao ovakav problem. Jebali vas auti na ovakvom forumu.
Sad tek vidim da ovdje definitivno nista necu pitat oko turba ili slicnih stvari koji bi volio stavit na Yarisa i mozda cak i budem, ali ovdje sigurno nije mjesto za takve rasprave i pitanja.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 

 

meni se cini da ces se opet nafuriti i demonstrativno otici, "zauvijek", kao i prosli put :lol: al nemoj molim te, evo ajmo i dalje raspravljat o 0,5 cm na oprugama, to je definitivno zanimljivije od bilo kakve vesmasine :cheer:

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xman said:

 

meni se cini da ces se opet nafuriti i demonstrativno otici, "zauvijek", kao i prosli put :lol: al nemoj molim te, evo ajmo i dalje raspravljat o 0,5 cm na oprugama, to je definitivno zanimljivije od bilo kakve vesmasine :cheer:

 

a dobro Xman...kao moderator mislim da se trebas drugacije nositi s ovakvim situacijama...

 

5 minutes ago, _DEX_ said:

I kaj je tolki problem kaj je i 3 strane rasprave o bilokakvim oprugama ili bilo kojem drugom dijelu auta?
I onda se cudite kad vam ekipa kaze kak se vise raspravlja o ves masinama nego o autima?
Kaj je najbolje da je ista kolicina rasprave o usisivacu nebi na kraju ispao ovakav problem. Jebali vas auti na ovakvom forumu.
Sad tek vidim da ovdje definitivno nista necu pitat oko turba ili slicnih stvari koji bi volio stavit na Yarisa i mozda cak i budem, ali ovdje sigurno nije mjesto za takve rasprave i pitanja.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 

DEX...ta technix od 1500kn...mislim da cijena govori za sebe koliko to valja...ali probaj u konacnici, tako ces najbolje vidjeti jel pase :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...