Jump to content

Eibach opruge


Recommended Posts

  • 1 year later...

Imam Pro Kit na Passatu CC s DCC ovjesom (podesiva tvrdoća) i prilikom naleta na bilo koju malo jaču oštru rupu (tipa utonuli šaht ili spojevi na mostovima) nešto jako lupi u autu. Udarac je grozan i dođe mi žao auta - prilično sam siguran da udara u bump stopove, ali ne mogu izbaciti mogućnost da je riječ i o felgama/gumama, jer sam stavio 19" u isto vrijeme kao opruge (normalna serijska VW felga koja ide na taj auto).

 

Imam dojam da se situacija blago popravi kad prebacim ovjes u "sportski" mod i onda bude tvrđi na kompresiji i reboundu.

 

Jel to normalno za Eibach? Jel trebalo rezati bump stopove pri instalaciji.? Trenutno mislim staviti druge felge na autu, vidjeti jel se to dešava i na njima i vraćam serijske opruge gore jer se je nemoguće ovako voziti. Jel imao netko sličan problem i kak ste riješili?

 

 

Link to comment
Share on other sites

DCC ti ima automatski damping (https://www.my-gti.com/2653/volkswagen-dcc-adaptive-chassis-control-design-and-function) , znaci da ce automatski utvrdnut amortizer kada dode do odredenog pomaka u njemu, a posto je auto vec spusten 3-4cm, znaci da je vrlo blizo kraja kretanja; kratke opruge + oem DCC je poprilicno losa solucija, ja sam se tako vozio 2god i kada sam tu kombinaciju bacio van bio sam prezadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radman_ED35 said:

DCC ti ima automatski damping (https://www.my-gti.com/2653/volkswagen-dcc-adaptive-chassis-control-design-and-function) , znaci da ce automatski utvrdnut amortizer kada dode do odredenog pomaka u njemu, a posto je auto vec spusten 3-4cm, znaci da je vrlo blizo kraja kretanja; kratke opruge + oem DCC je poprilicno losa solucija, ja sam se tako vozio 2god i kada sam tu kombinaciju bacio van bio sam prezadovoljan.

 

Kaj si napravio onda?

 

Prebrikao DCC i stavio gewinde?

 

Mislim čudi me ovo jer Pro Kit je opruga koja zbilja minimalno spušta. Ono 2cm na mom autu. Valjda je jednostavno premekana.

Link to comment
Share on other sites

 
Kaj si napravio onda?
 
Prebrikao DCC i stavio gewinde?
 
Mislim čudi me ovo jer Pro Kit je opruga koja zbilja minimalno spušta. Ono 2cm na mom autu. Valjda je jednostavno premekana.
Stavio gewinde, otkopcao prekidac od dcc-a da ne zmiga stalno i tjt.
Link to comment
Share on other sites

Tu sam opisao šta je caka kod spuštanja dcc ovjesa.

 

Nakon što kalibriras ovjes na novu visinu, auto je puno udobniji.

 

@squizl kupi si bump stop od nekih gewindi. Znam da je bump stop is KW-a podosta kraći. Možeš naci na eBay-u ja brijem. Nisu skupi

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@BaGy ti si onda napravio sve navedeno u tvom postu? Novi bump stopovi (tebi su pretpostavljam došli uz K&W), nove spone senzora visine i reprogramiranje u ODIS-u? 

 

Ili je reprogramiranje u ODIS-u bilo dovoljno da auto skuži nove defaultne visine, a bump stopove preproučuješ za veći hod amortizera, a da opet imam nekakav limit na kraju?

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, squizl said:

@BaGy ti si onda napravio sve navedeno u tvom postu? Novi bump stopovi (tebi su pretpostavljam došli uz K&W), nove spone senzora visine i reprogramiranje u ODIS-u? 

 

Ili je reprogramiranje u ODIS-u bilo dovoljno da auto skuži nove defaultne visine, a bump stopove preproučuješ za veći hod amortizera, a da opet imam nekakav limit na kraju?

 

 

Upravo to što si napisao :)

tako sam napravio i auto je nakon adaptacije dobio sigurno još 30% udobnosti.

 

bump-stopove sam dobio uz ovjes ali možeš ih kupiti zasebno :)

 

spone sam isto kupio posebno, ali možeš probati i s original sponama i vidjeti hoće li ti baciti grešku (out of range bude greška, pa odbija kalibraciju) :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...