Jump to content

"Zapečeni" coiloveri


Recommended Posts

Bok svima,

 

imam na Megane-u D2 gewinde koje vjerojatno godinama nisu dirane što se tiče visine (kupio, odn. dobio sam ih rabljene pa nemam pojma).

Prošle godine kada sam ih stavljao na auto nisam ništa dirao jer su i prije bile na jednom Megane-u CC ali sada bi ih malo spustio ali su se matice "zapekle" odn. ne mrdaju nikud.

 

Sa čime je to najbolje otpustiti?

Da li je imao netko sličnu situaciju?

Link to comment
Share on other sites

oksidacija,hrđa...sve se da rijesiti..skini ih sa auta i posveti nesto vremena njima..nemoram ti pisat tocan postupak jer priglup...treba ti drot kefa,po mogucnosti brener,rostfree sprej i peglaj....kad uspijes ih razradit/skinut/ocistit...namazi navoje sa bakrenom masti prije sastavljanja....slozi/vrati/ i zakucaj ga u pod..ukratko :D

Link to comment
Share on other sites

WD, čekić i tuc tuc :D

 

nema šanse, navoj će se pojesti već na prvom udarcu. ja sam pokušavao nježno i ništa, ali moje su propišale, tako da sam zadržao samo camber platese koje mislim staviti na nove amortizere, a ostalo u smeće

Link to comment
Share on other sites

nema šanse, navoj će se pojesti već na prvom udarcu. ja sam pokušavao nježno i ništa, ali moje su propišale, tako da sam zadržao samo camber platese koje mislim staviti na nove amortizere, a ostalo u smeće

 

ja sam tako, i kod mene nije bilo problem s navojem nego s maticama jer su bile mekane.

Link to comment
Share on other sites

Bok svima,

 

imam na Megane-u D2 gewinde koje vjerojatno godinama nisu dirane što se tiče visine (kupio, odn. dobio sam ih rabljene pa nemam pojma).

Prošle godine kada sam ih stavljao na auto nisam ništa dirao jer su i prije bile na jednom Megane-u CC ali sada bi ih malo spustio ali su se matice "zapekle" odn. ne mrdaju nikud.

 

Sa čime je to najbolje otpustiti?

Da li je imao netko sličnu situaciju?

 

Boltex

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ovi su na bazi otapala i neće mu pomoći kod konkretne hrđe i hladnog zavara.

I dalje stojim iza Boltexa, samo ne znam gdje će ga nabaviti kada ga nema u maloprodaji

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...