Jump to content

Ford Focus vs. Citroen C4


Recommended Posts

Imam malu dilemu. Gledam neki kompakt, pa su mi dva zapela za oko.

 

Ford Focus 1,6 16V Sport paket:

 

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.6-sport-oglas-23282502

 

2728d64f165ff30610dfdfedef8a9de3.jpg

 

I Citroen C4 1.6 16V by Loeb:

 

http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-c4-1.6-16v-oglas-21781475

 

 

45d83a1ab6babc58edcf60616ef13373.jpg

 

 

 

Znaci nista starije od 2005., obavezno benzinac od 1,6 do 2,0 i da ima ok paket opreme do nekih 4500 eura. Ova dva su mi zanimljiva, Hr auti sa mogucom provjerom. Meni je Focus nekak na prvom mjestu. I da, meni cak vise odgovaraju auti sa 3 vrata.

Moze i neki savjet ako imate kaj pametnije.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šta je to full oprema na ovom C4? Koliko vidim ima istu opremu kao što je moj imao obični 1.6

Nije full. Daleko je od full. Na prvu fali digitalna aut. klima, xenoni, koza, navigacija itd. Samo mi je zanimljiva ta by Loeb kombinacija. I to bas crveni. Samo mi je nekak Focus interesantniji jer se navodno bolje vozi, bolji ovjes i mislim da ima manje musica i ima vise opreme od C4, ali mi je C4 pak mlađi. Ne znam, gledam. Ovaj tjedan ih idem bokje pogledat.Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne kužim kako mogu imati identičnu kilometražu? Na dosta oglasa sam primjetio tu kilometražu.

 

btw ovo na focusu su 18" felge a ne 19" kako on navodi. Inače dost dobra oprema u istom.

 

Ovo što si primjetio stvarno stoji; focus se nemjerljivo bolje vozi plus što je ovaj sa oglasa u sport paketu (tvornički nešto niži i otvrdnutiji).

 

Pričam ti iz iskustva jer posjedujem identičnog plus prilikom kupnje bio zakapario prvotno upravo C4ku (nije doduše bio coupe ali isti kuki). Dakle bio napravio veći probni krug sa citroenom. Ali opet da je C4 udobniji po svim aspektima to definitivno stoji.

Edited by acmen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, _DEX_ said:

Ima i ovaj Focus

 

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.6-oglas-23572465

 

Ljepsi je redizajn, ali ima dosta manje opreme.

 

To je redizajn model gotovo sigurno trend oprema (tek stepenica viša oprema od početne ambijent).

 

Subjektivno meni je atraktivniji ovaj crni pošto je jelte trovratni model i ima više opreme plus što u sport paketu iz vana ima ovu kromiranu prednju masku, 18" felge, crne farove i još neke sitnice. Doduše i stariji je 2god i sa više km....

 

Da si pogledaš kakav redizajn ali titanium oprema, onakav kakav je Irm bio uzeo nedavno, no opet to više nije ta cijena....

.

edit: tek sad skužio da mu fali ova plastikica za kuku e sad to može svašta značiti a ne mora opet ništa.

Edited by acmen
Link to comment
Share on other sites

Moj buraz je imao istog takvog Hljeba... :D
Ako ima plin onda je mozda njegov stari... Novoga je bio kupio mislim da je napravio oko 50k km bez ikakvih problema...

vozio sam auto stvarno je bio super autic... jedino sto mi je na k...c islo.... je volan... obruc se vrti a sredina je fiksna... lol

I steta sto nije 2.0 .... ovaj 1.6 se malo mucio nabrati brzinu.... 

Link to comment
Share on other sites

 
To je redizajn model gotovo sigurno trend oprema (tek stepenica viša oprema od početne ambijent).
 
Subjektivno meni je atraktivniji ovaj crni pošto je jelte trovratni model i ima više opreme plus što u sport paketu iz vana ima ovu kromiranu prednju masku, 18" felge, crne farove i još neke sitnice. Doduše i stariji je 2god i sa više km....
 
Da si pogledaš kakav redizajn ali titanium oprema, onakav kakav je Irm bio uzeo nedavno, no opet to više nije ta cijena....
.
edit: tek sad skužio da mu fali ova plastikica za kuku e sad to može svašta značiti a ne mora opet ništa.

Znaci ne preko 4500 eura. I meni je trovratni drazi i ovaj crni mi je bas zapeo zbog opreme, flegi itd.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Moj buraz je imao istog takvog Hljeba...
Ako ima plin onda je mozda njegov stari... Novoga je bio kupio mislim da je napravio oko 50k km bez ikakvih problema...

vozio sam auto stvarno je bio super autic... jedino sto mi je na k...c islo.... je volan... obruc se vrti a sredina je fiksna... lol
I steta sto nije 2.0 .... ovaj 1.6 se malo mucio nabrati brzinu.... 
Da, samo je taj 1,6 stari provjereni odlican motor. Samo sam cuo da i oni imaju musice sa bci modulom i da to kosta finu paru da se slozi. Svi mi inace hvale te Focuse, pa reko da pogledam malo i nađem ovog crnog.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, robert said:

Focus je puno bolji auto c4 je hrpa zveckavog lima ali za razliku od focusa lijepse se sjedi i udovniji je....zadnji trap mlati na svakom i tako

motor loce jako ali je neunistiv

uzmi focusa

1.6 16v u C4 ne loče jako, ja sam ga imao 6 mjeseci, napravio sam finu km, išao do mora itd, sve je to u granicama podnošljivosti

Link to comment
Share on other sites

Probat cu sutra nekak oba pogledat, pa cu valjda nesto vise znat. Makar mi sve vise odluka ide prema Focusu.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Focus redizajn ljepse zgleda, al imho ovaj prije redizajna je kvalitetniji auto (imao ih oba)
Moze malo objasnjenja ako nije problem?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja ga imam i meni loce 9 

Kupio ga novog moj nije loeb nego vtr mehanika je ista

vozi se strava pogotovo ako se malo spusti direktan volan puno mjesta odlicna sjedala ali sa moga otpadaju djelovi doslovno.... kad pada kisa ko da si pod limenom nadatresnicom kako zvecka i tako

imao i focusa i puno je bolji auto pogovoo po trapu motor ovaj neznam

Link to comment
Share on other sites

Ja ga imam i meni loce 9 
Kupio ga novog moj nije loeb nego vtr mehanika je ista
vozi se strava pogotovo ako se malo spusti direktan volan puno mjesta odlicna sjedala ali sa moga otpadaju djelovi doslovno.... kad pada kisa ko da si pod limenom nadatresnicom kako zvecka i tako
imao i focusa i puno je bolji auto pogovoo po trapu motor ovaj neznam
Ja kod oba ocekujem cca 10-11 po gradu. Nis cudno kad mi je Yaris na 8, a ne stedim ga bas. I to bas prava gradska voznja. Da je "limeni" C4 to znam. Samo kaj mi taj crveni by Loeb tak jebeno izgleda. Jos ga ovaj licka i pazi, pa je bas jeben. Samo Focus je bas nakrcan opremom i jos svi hvale taj ovjes.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovaj c4 je moj bivši...to su moje stare tablice :D

 

Servis i sve što piše je vjerojatno napravljeno kad sam ga ja ostavio u Citroenu pod račun,ali desna strana i iza je bio bubnut i loše napravljeno tj. sfušano.

Mene u početku nije smetalo ali s vremenom sam otkrio kaj je sve bilo...pa ak očeš još detalja zovni slobodno.

 

Auto me niti jednom nije ostavio ili se pokvario, osim taj dan kad sam ga ostavio pod račun i uzeo DS-a ?

 

Vjerojatno je i napravljen detailing i farban cijela desna strana i zadnji spojler jer po slikama vidim da nema ogrebotina + servis tako je istina kaj piše 

 

Generalno ja sam bio zadovoljan sa njime cca 5 godina i dan danas se okrenem za njime,ima puno mjesta iza i u gepeku,udoban je samo kaj pije i ne ide nešto spektakularno.

 

S obzirom na povijest auta još prije mene,radije gledaj neki drugi 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj c4 je moj bivši...to su moje stare tablice
 
Servis i sve što piše je vjerojatno napravljeno kad sam ga ja ostavio u Citroenu pod račun,ali desna strana i iza je bio bubnut i loše napravljeno tj. sfušano.
Mene u početku nije smetalo ali s vremenom sam otkrio kaj je sve bilo...pa ak očeš još detalja zovni slobodno.
 
Auto me niti jednom nije ostavio ili se pokvario, osim taj dan kad sam ga ostavio pod račun i uzeo DS-a
 
Vjerojatno je i napravljen detailing i farban cijela desna strana i zadnji spojler jer po slikama vidim da nema ogrebotina + servis tako je istina kaj piše 
 
Generalno ja sam bio zadovoljan sa njime cca 5 godina i dan danas se okrenem za njime,ima puno mjesta iza i u gepeku,udoban je samo kaj pije i ne ide nešto spektakularno.
 
S obzirom na povijest auta još prije mene,radije gledaj neki drugi 
Tebi sam bas tipkao poruku da pitam jel mozda tvoj :D
Sjecam se da se tebi bas na dan predaje pokvario i navodno nekaj malo skuplje je bilo kolko se sjecam. Znaci da taj ni ne gledam. Idem sutra onda Fikusa skicnut, pa cu vjerojatno bit pametniji.

Evo ako netko kupuje sportski Yaris, bit ce na prodaju :D

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sad mi je frend uletio sa informacijom da mu tast prodaje Suzuki SX4 sa 43.000 km :eek: za cca 5000 eura.

Bas sam ih jucer nesto gledao na njuskalu i sad on uleti sa tom informacijom. Jel imao tko iskustva sa tim SX4? 1,5 motor.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...