Jump to content

Ford Focus vs. Citroen C4


Recommended Posts

14 minutes ago, tigar_87 said:

Mislio sam da je SX4 konačna odluka, kad znaš povijest i ima malo km

 

Paaa, nije mi taj SX4 kao auto nesto extra, ali da je zanimljiv zbog km, je. Rađe bi nesto sto se ipak moze malo potjerat po zavojima prema Mraclinu posto sam tamo cesto, pa cesto picim za more, a sa SX4 se to bas ne moze. Nije GTC 1,6 jurilica, ali sigurno agilniji od SX4. Imam vise auta za pogledat, nesto cu ovaj vikend. Gledam po redu, pa sta mi se najvise dopadne i najbolje legne to cu uzet.

 

@JosipZG kad vidim da je ekipa poput tebe pocela vozit BMW-e bolje da ostanem na Twingu. Sram bi me bilo vozit BMW-a svaki put kad bi te vidio.

Edited by _DEX_
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, JosipZG said:

to ti je dovoljan razlog da nastaviš kupovat dosadne aute :thumbup:

 

znaš kakvog e39 šestaka s plinom kupiš za te pare... 

 

 

 

 

Sve znam. Gledao sam ih. Na svakom ima posla, imaju minimalno 250-300.000 km, svakom trebaju nove gume. Jednostavno mi to sad ne treba. Ne dok svaki dan vozim dijete, svako malo idem na put. Trebam nesto novije i pouzdanije. Sa Yarisom sam se preporodio 10 mjeseci. Zaboravim da imam auto. Haubu sam dizao samo kad sam tekucinu za sajbe tocio. Jedina briga mi je bila koje cu boje opruge kupiti. :D

 

Prije cca 5 godina definitivno bi kupovao E39. Sada vise ne. Sad samo dolazi neki E60 ili E90 u obzir, a toliko sada nemam za odvojiti za auto, a i oni su vec modeli u koje treba utuc lovu i tesko ih je nac u bas dobro stanju za neku razumnu lovu.

Edited by _DEX_
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Paaa, nije mi taj SX4 kao auto nesto extra, ali da je zanimljiv zbog km, je. Rađe bi nesto sto se ipak moze malo potjerat po zavojima prema Mraclinu posto sam tamo cesto, pa cesto picim za more, a sa SX4 se to bas ne moze. Nije GTC 1,6 jurilica, ali sigurno agilniji od SX4.


A neš ti agilnosti na atmo Astri 1.6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, maredo said:

 

 


A neš ti agilnosti na atmo Astri 1.6 emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png

 

 

Napisao sam gore da nije nesto posebno agilna, ali naspram 1,5 SX4 ipak je :D 

Kakve su kazne, sto sporiji auto, to bolje :D

Kak se vozim sa Yarisom bolje da sam 1,0 uzeo :D

 

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

 
Napisao sam gore da nije nesto posebno agilna, ali naspram 1,5 SX4 ipak je  
Kakve su kazne, sto sporiji auto, to bolje
Kak se vozim sa Yarisom bolje da sam 1,0 uzeo
 

Imao sam davno Astru F sa u principu istim motorom ali valjda 200+kg manje...nikud nikam...i kaj je najgore, vozio lagano ili gazio potrošnja 10-11
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, maredo said:


Imao sam davno Astru F sa u principu istim motorom ali valjda 200+kg manje...nikud nikam...i kaj je najgore, vozio lagano ili gazio potrošnja 10-11 emoji16.pngemoji16.png

 

Astra, C4, Focus sa 1.6 motorom svi su oni tu negdje. Nisu to brzi auti i trose cca 10-11 litara. Ne ocekujem cuda. Bitno mi je da je auto uredan, uscuvan, sa ok kilometrazom, ok opremom i da nemam neke velike kvarove i troskove.

Edited by _DEX_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



 
  Prije cca 5 godina definitivno bi kupovao E39. Sada vise ne. Sad samo dolazi neki E60 ili E90 u obzir, a toliko sada nemam za odvojiti za auto, a i oni su vec modeli u koje treba utuc lovu i tesko ih je nac u bas dobro stanju za neku razumnu lovu.


Iznenadio bi se kad bi krenuo za stvarno gledati i kupovat e90/e60. To je sve grob do groba mozda i goreg opceg stanja nego e39 po oglasnicima. Ne odrzavano, lupano, kemijano, smrdljivo... samo dokaz da (na zalost i cast iznimkama) BMW fakat voze seljacine koje nemaju za kiflu ali bitno da selo vidi da je skucao zadnji euro za auto. 14 mjeseci sam ja sebi trazio e91/e61 i nisam nasao. Gledao sam jos neko vrijeme nakon sta sam kupio passata ali lagano odustajem. Ako nemas love za 2 godine starog BMW-a kod nas zaboravi na dobar primjerak. Ovo kaj je 2 godine staro cobani jos nisu uspjeli raz....



Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, m3 power said:


 

 

 


Iznenadio bi se kad bi krenuo za stvarno gledati i kupovat e90/e60. To je sve grob do groba mozda i goreg opceg stanja nego e39 po oglasnicima. Ne odrzavano, lupano, kemijano, smrdljivo... samo dokaz da (na zalost i cast iznimkama) BMW fakat voze seljacine koje nemaju za kiflu ali bitno da selo vidi da je skucao zadnji euro za auto. 14 mjeseci sam ja sebi trazio e91/e61 i nisam nasao. Gledao sam jos neko vrijeme nakon sta sam kupio passata ali lagano odustajem. Ako nemas love za 2 godine starog BMW-a kod nas zaboravi na dobar primjerak. Ovo kaj je 2 godine staro cobani jos nisu uspjeli raz....



Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 

 

 

Vjerujem. Jednom sam bio naletio na jedan E90 318i (zanimaju me benzinci i takvi slabiji benzinski modeli se nađu jos uredni) sa ok opremom i bio je cca 7000 eura. Jako uredan, nije uvoz, 170.000 km sve 5. Bas ok auto, ali meni je sad budžet 5000 eura i trazim auto do 4500 eura mx tako da ostane 500-1000 eura za regu/gume/servis/ostale gluposti. Jos ako naletim na uredan primjerak (cisto primjera radi) Astre GTC 1.6 za cca 4000-4500 eura meni je to sasvim ok autic za voznju svaki dan i pokoji odlazak na more.

Link to comment
Share on other sites

Po svemu sudeci tebi je najpametnje kupiti grande punta ili brava.. ja bi na tvom mjestu to gledao..
Jok. Imam od kuma Bravo 2009 1,6 mJTD, ali nije mi sjeo auto. Ja vec duze vrijeme trazim C4 by Loeb i to bas crveni jer mi je taj auto bas spica. Ima jedan sa manje od 100.000, pa cu ic to pogledat i probat spustit cijenu.
Grande punto nikako jer u toj klasi imam Yarisa koji je 50 puta bolji auto.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

I njega planiram ic vidjet. Nisam neki ljubitelj plina, ali ako ga vec ima unutra ok.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cudno.. meni je punto i bravo za c4 i sx4 televizor u boji..

Po meni kontra. Francuzi su mi uvijek imali ono nesto. Pogotovo ako je u toj Loeb izvedbi. Fiat mi je onak, kanta za od tocke A do tocke B.

I kazem, Yaris je space shuttle za Punto. Pogotovo u voznji.

Imam vise toga za pogledat, pa cu vidjet. Moram bas sjest u svaki, provozat se, pa kaj ce mi najbolje lec. Focusa svi hvale za taj ovjes, pa idem probat onog iz prvog posta. I jos je u jebenoj opremi.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Talijani best buy ulozeno/dobiveno

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

 

Od talijana me jedino zanima AR 166 2,4 JTD (redizajn) i eventualno 156 redizajn JTD (ako je 1,9 onda 8V). To je jedini dizel koji dolazi u obzir. Ostalo me samo benzinci zanimaju. Ako imate kakav primjerak tih auta do 4500 eura max i da je uredan, vicite.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

 

 

Ovakav primjerak mi se sviđa recimo sto se tice Alfe:

http://www.index.hr/oglasi/alfa-romeo-156-sw-1-9-jtd-8v-115ks-sport/oid/545241

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snjur said:

Iz nekog iskustva Fiat ima opreme iz 2000 godine kakvu Japanci su tek 2012 poceli ugrađivati

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 

 

Bas htio kometirat, ok motori izdrzljivost oko benzinca, al opremom i kad pogledas unutra punto i yaris, onak kaj si lud, yaris izgleda ko za do placa naspram punta.. al dobro ajd nisu bas niti toliko daleko.. bravo je prica za sebe al materijali unutra vecinom koma..

 

1 hour ago, _DEX_ said:

Od talijana me jedino zanima AR 166 2,4 JTD (redizajn) i eventualno 156 redizajn JTD (ako je 1,9 onda 8V). To je jedini dizel koji dolazi u obzir. Ostalo me samo benzinci zanimaju. Ako imate kakav primjerak tih auta do 4500 eura max i da je uredan, vicite. emoji6.png

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

 

 

Ovakav primjerak mi se sviđa recimo sto se tice Alfe:

http://www.index.hr/oglasi/alfa-romeo-156-sw-1-9-jtd-8v-115ks-sport/oid/545241

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 

 

Ak vec jtd (a normalno jer ne znam zasto bi itko jts kraj jtd a nisam diesel lover) onda svakako 16V, pusti price oko 8v izdrzljivosti itd, 16v radi 9916262 puta ugladjenije, ak i rokne remen samo klackalice i remen i gas dalje, kolko bolje ide da ne pricamo, a da su se razletavali bome nisu, i galaksija su za sebe naspram vecine diesela drugih, sto vec znamo svi (pa i oni sto ne zele priznati, a ponavljam nisam diesel lover) samo

jbg stignu iz Italije sa 300+tkm pa se skine na 130 pa natuce jos 200tkm pa kad krene zayebavati onda je to srot, a 10 godina i 200tkm servisa jedva vidio.. kakav bi trebao bit..

 

54 minutes ago, cyberphere said:

I to je istina. Ne znaju napraviti elektroniku nikako emoji3.png

 

Srecom pa je vecinom Bosch nutra, talijan nema kaj.. Al istina, us**li su i njih i ove novije alfe s tim pozicijama i lampicama, u ovom stoljecu da ne mogu to slozit zbilja slamperaj, al srecom pa su drugi nepogresivi i savrseni, klima se sic na novom autu od 50k€ mojne me..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Srecom pa je vecinom Bosch nutra, talijan nema kaj.. Al istina, us**li su i njih i ove novije alfe s tim pozicijama i lampicama, u ovom stoljecu da ne mogu to slozit zbilja slamperaj, al srecom pa su drugi nepogresivi i savrseni, klima se sic na novom autu od 50k€ mojne me..
Pa Yaris ima digitalni sat sasvim dosta opreme

Sent from my MI 6 using Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...