Jump to content

Ford Focus vs. Citroen C4


Recommended Posts

Poznanik je imao SX4 4x4 1.6 benzinac ako se ne varam, on ga je kupio novoga, imao ga je 6 godina, nikakvih ali baš nikakvih problema nije imao s njim.
Jedino kaj se sjecam je da kad uključiš 4x4 pogon, ne možeš se brzo voziti, ne može brže od 50km/h. Što mi je glupo, jer nije onda za stalnu vožnju sa 4x4 pogonom

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tigar_87 said:

Poznanik je imao SX4 4x4 1.6 benzinac ako se ne varam, on ga je kupio novoga, imao ga je 6 godina, nikakvih ali baš nikakvih problema nije imao s njim.
Jedino kaj se sjecam je da kad uključiš 4x4 pogon, ne možeš se brzo voziti, ne može brže od 50km/h. Što mi je glupo, jer nije onda za stalnu vožnju sa 4x4 pogonom

 

ne znam dal SX4 ima reduktor al tak se inace ponasa auto kad upalis reduktor a ne sva 4 pogona, mozda je tvoj frend "znalac" pa se s reduktorom vozio? :D

Link to comment
Share on other sites

Na srecu, ovo je 2wd model. Apsolutno nemam potrebe za 4wd.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Dobio sam par slika. Ovo je bolji paket opreme. Nadam se da cu uspjet za vikend otic do Sibenika gdje je auto jer cini mi se dobar ulov sa tom kilometrazom.da37c0a0af0f55635683146722441bad.jpg

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vozio jednom sx4 4wd od susjeda za probu, bio u nekom auto modu (ili je samo tako i mogao) uglavnom kada su prednji baš proklizali onda se uključio zadnji pogon, sasvim dovoljno za to šta treba (popeti se do njegove kuće po strmom prilazu na snijegu)

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, _DEX_ said:

Moze malo objasnjenja ako nije problem?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 

 

nekih problema nisam imao ni sa jednim ni drugim, stariji je prvi model (11/2004) a noviji je bio zadnji prije novog modela 2011g. 

nekak mi je stariji robusniji, i kvalitetnije napravljen. tog starijeg mi sad mama vozi, ima 295k km i da idem nekam na duzi put, s njim bi isao. na 250tkm napravio veliki servis, nove amortizere i remenicu radilice. osim par selena nikakvih problema (nebi ni te selene morao ponovno mjenjat da sam odmah uzeo kvalitetnije)

Oba su bili 1.6 tdci, benzinci neznam kakvi su

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E, jel moze ovaj topic ostat na raspravi o autima, a o soderasima/svercerima (mozete me zvat i pekarom sto se mene tice) imate chat birtiju, pa tamo serite koliko hocete. AKO vam to nije preveliki problem? :P

 

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Koren said:

Ako hoces napravi krug s mojim c4, cisto da imas referentnu tocku kak se treba vozit, kak nis ne lupa i to ?

 

Sjecam se kad je frend kupio novi C4 by Loeb tako da sam se vozio u takvom sa 5 km. ;):P

 

Link to comment
Share on other sites

Sad mi je frend uletio sa informacijom da mu tast prodaje Suzuki SX4 sa 43.000 km :eek: za cca 5000 eura.
Bas sam ih jucer nesto gledao na njuskalu i sad on uleti sa tom informacijom. Jel imao tko iskustva sa tim SX4? 1,5 motor.
...Dex imam ti ja sx-a. 1.6 motor je bolja opcija. Kažu da ovaj 1.5 troši ko lud. Generalno nema nekih mana, star i pouzdan motor. Meni troši 8.5/9 l.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dd535 said:

...Dex imam ti ja sx-a. 1.6 motor je bolja opcija. Kažu da ovaj 1.5 troši ko lud. Generalno nema nekih mana, star i pouzdan motor. Meni troši 8.5/9 l.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
 

 

Da, rekli su mi da je oko 9 litara.

Link to comment
Share on other sites

Bježi od ovog prije facelifta sa 107 konja, meni je prosjek stalno oko 10,5, a autoput mogu zaboravit. Pije 13-14 i buka je takva da mi je do Karlovca muka

Druga najveća mana je ogromni mrtvi kut naprijed zbog debelog A nosača.

 

Moj ima problem sa grijanjem katalizatora pa se stalno check engine pali, na tehničkom treba 2-3 min u višim okretajima da se zagrije katalizator inače ne prolazi eko test.

Ostalo je generalno toči i vozi

Edited by Jasa
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...