Jump to content

KW Street Comfort


Recommended Posts

Trazim info od ekipe koja ima KW street comfort ili pozna nekoga tko ima navedene gewinde.

Zanima me info koliko su stvarno te gevinde udobne naspram serijskog auta?

 

Ja bih konkretno stavljao na BMW seriju 4 i nista mi osim KW-a ne dolazi u obzir jer mi se ne skakuce na smecu od jeftinih gewindi

jer ne zelim auto zabit u pod pa kakav je je...

Na Leonu sam promijenio 4 seta gewindi dok nisam dosao do necega sto mi je bilo ok, ali sad kad sjednem u taj auto bubreg hoce iskocit tako

da mi se ne skakuce po cesti vise...

Na Sciroccu sam imao Eibach pro kit opruge i bio sam koliko toliko zadovoljan (htio sam uzeti u kombinaciju Bilstein amortizere ali sam u medjuvremenu auto prodao...) ali sad kad me sadasnji vlasnik provozi u tom autu mi se i dalje cini da je pretvrdo i da treba upariti sa bilsteinom....

 

E sad kad sam uzeo seriju 4 auto je sam po sebi dosta tvrd i meni je to taman i ok s obzirom da ima m ovjes serijski pa me zanima kakav bi street comfort bio

naspram serijskog m ovjesa. Auto nebih pretjerano spustao u odnosu na sada jer ce u kombinaciji sa 20 cola biti taman kad ga se spusti 2 cm, 

a opet mi je bitno da uredno projde tehnicki i da je auto vozljiv i udoban za svaki dan, i da ne moram misliti hocu li negdje zastrugati ili glumiti panjinu ispred nekog lezeceg. 

 

Ono sto me zanima koliko stvarno prica o udobnosti drzi vodu na tim KW street comfort... 

Jos bolje ako netko ima neki info tko vozi Bmw...

 

Hvala

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu govoriti u praksi jer ih nisam imao ali su mi bile u užem izboru kad sam kupovao gewinde pa sam se malo raspitao...Ugl KW street comfort je identičan Eibach pro street gewindama.Sve sto sam pročitao u vezi eibacha od ljudi koji su ih imali su samo riječi hvale po pitanju udobnosti i definitivno se mogu mjeriti sa m paket ovjesom,neki su čak rekli da im je auto bio udobniji nego sa serijskim ovjesom.Ja sam na kraju uzeo bilstein b14,zato sto ih smatram boljim izborom po pitanju jurnjave i jos su jeftinije.Da mi je do udobnosti a zelim niži auto definitivno bi uzeo eibach pro street/KW street comfort jer udobnije gewinde ne postoje i uvjeren sam da neces požalit.
Što se tiče tehničkog i ležećih tu naravno ovisi koliko ces ga spustiti a ne do gewindi,KW se moze spustiti vise od Bilsteina ali ubijat auto u pod dokle ide nije pametno ni za one koje vole jurit ako se misle vozit po gradu i ovim našim "prekrasnim" cestama.Po meni je ideala spustiti auto onoliko koliko bi ga spustile recimo eibach sportline opruge.To je nekih 45-50mm naprijed a iza nekih 35mm,sve preko tog ja ne znam kako se ljudi voze po gradu :)

Edited by Rwd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

koliko sam ja upratija kw street comfort je ustvari v2 s meksim oprugama

vozim se cesto bas u bmwu na kw v2 i to je odlicno, i prilicno udobno (auto je na oem 19”), sa street comfort samo moze bit jos bolje po pitanju udobnosti

Edited by MarioST
Link to comment
Share on other sites

Imao sam Eibach pro street S na Leonu sa 225/40/18 na 8.5x18 i auto se fino vozio...

I sad razmisljam na F36 staviti gewinde, vjerojatno sljedecu sezonu, isto ce biti navedene u izboru pa svakako javi dojmove sa F32.... trenutno imam Eibach Pro kit opruge na M-sport ovjesu....

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Eibach pro street S na Leonu sa 225/40/18 na 8.5x18 i auto se fino vozio...

I sad razmisljam na F36 staviti gewinde, vjerojatno sljedecu sezonu, isto ce biti navedene u izboru pa svakako javi dojmove sa F32.... trenutno imam Eibach Pro kit opruge na M-sport ovjesu....
I ja, i vozio se stvarno super. Nije to sad tvornicka mekanoca, ali nije nabijao, odbijao bubrege ili te bacao po sicevima. Bas pravo dobro.
Kolega je imao AP gevinde i di je to od ovih eibacha bilo.
Link to comment
Share on other sites

te SC verzija KWa je drugacije polakiran eibach pro street S kak je gore napisano. za udobnost ne postoje bolje gewinde i neces pogrijesit s tim odabirom, jedina mana tih gewindi je kad natovaris pun auto sa ljudima i stvarima potone jako :D 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mario_S3 said:

Na F32 nema smisla stavljati Street Comfort jer je već V1 po meni previše udoban, čak i na 20''. Uzmi si V1 ako se misliš folirati ili V2 ako misliš malo ozbiljnije voziti.

Var 1 mi nekako ne ide u obzir...

Radije bi var 2 ili 3 ako nebi street comfort pa ga u Gabrek dat postelat kao leona da to bude to....

Nazalost ne poznam nikoga tko ima seriju 4, a kamo li na kw-u tako da nazalost nisam imao priliku vozit se u autu koji ima kw var1...

Imao je prijatelj sa foruma 335 e92 sa kw var 3 ili clubsport. Ne sjecam se vise ali dobro je funcioniralo

Ima drugi prijatelj sa foruma na leonu var 3 i dosta je dobro.

 

Volim se propeljat nekad malo jace ali hocu da bude auto udoban barem priblizno kao serijski na m ovjesu, a ne kad odem na brod da curi izbije bubreg negdje na cesti po neravninama ili rupama ako uzme auto za provozit ga dok me nema.

 

7 hours ago, Dario said:

te SC verzija KWa je drugacije polakiran eibach pro street S kak je gore napisano. za udobnost ne postoje bolje gewinde i neces pogrijesit s tim odabirom, jedina mana tih gewindi je kad natovaris pun auto sa ljudima i stvarima potone jako :D 

 

Da li poznas mozda nekoga tko ima nekim slucajem za usporediti sa m ovjesom, tj da li je priblizno isto ili mekse.. nebi bas ni da mi auto izgleda kao da sam natovario 3 vrece cementa ako sjednu iza 2 osobe ?

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mario_S3 said:

Ma vraga neće, na V2 mi je S3 potonuo do mrtvog poda, a išli smo samo žena i ja na skijanje. Opruge su jako mekane.

 

ali ti tvrdnes sa 2-3 klika :D . 

 

meni je na v3 full mekano, prazan auto i natovaren auto 1 cm razlike

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dario said:

 

ali ti tvrdnes sa 2-3 klika :D . 

 

meni je na v3 full mekano, prazan auto i natovaren auto 1 cm razlike

 

Slažem se, kasnije kad sam ga vozio po Grobniku je bio puno tvrđi (2 klika od najtvrđeg) - ali opruge su i dalje mekane i napravljene za udobnost. Naravno ovjes je odličan za cestu bez dileme. Ali npr. na postavkama ispod pola rebounda se auto ljula koju sekundu kad staneš naglo, mene je to jako smetalo, kao i pretjerana udobnost, morao sam to zategnuti malo i onda je bio super :)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2019 at 1:07 PM, Dario said:

 

ali ti tvrdnes sa 2-3 klika :D . 

 

meni je na v3 full mekano, prazan auto i natovaren auto 1 cm razlike

 

Kak bi štelanjem amortizera otvrdnuo oprugu ?

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
25 minutes ago, Lovrek said:

Znam, ali koji? Street comfort je ko v2, ali vise od 50% skuplji od obicnog v1... A v1 inox je pak po cijeni blize v2 nego obicnom v1...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Street comfort je brijem jeben kompromis :)

 

Nećeš s autom na stazu pa da sada moraš ukrutiti ovjes...a s njim ćeš imati sportivu za svaki dan i udobnost

 

ravnam se prema svome...na mome su opruge od Street comfort(samo var 3 ima linearne opruge) I na najmeksem je i dalje udoban i utegnut.

Link to comment
Share on other sites

KW V1, ST X ili AP, su iste gewinde, jedina razlika je vanjski materijal samog amortizera. Rade se u istoj tvornici, od istih ljudi s istim dijelovima. Sama unutrasnjost amortizera i opruge su totalno indenticne. Razlika je, KW = inox, ST i AP su od pocinčanog čelika. A ako želiš KW V2 ili V3 funkcionalnosti a ne živiš u Lici ili Gorskom kotaru (nemas potrebe za inox ovijesom inace) onda pogledaj ST XA (KW V2) ili ST XTA (KW V3).

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Radman_ED35 said:

KW V1, ST X ili AP, su iste gewinde, jedina razlika je vanjski materijal samog amortizera. Rade se u istoj tvornici, od istih ljudi s istim dijelovima. Sama unutrasnjost amortizera i opruge su totalno indenticne. Razlika je, KW = inox, ST i AP su od pocinčanog čelika. A ako želiš KW V2 ili V3 funkcionalnosti a ne živiš u Lici ili Gorskom kotaru (nemas potrebe za inox ovijesom inace) onda pogledaj ST XA (KW V2) ili ST XTA (KW V3).

 

Nemoj biti naivan. I Audi i VW se rade u istoj tvornici sa istim dijelovima, pa nisu isti auti.

Prosjecnom korisniku ce AP/ST biti i vise nego dovoljno, ali da su to isti komadi ovjesa - jednostavno nisu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Nemoj biti naivan. I Audi i VW se rade u istoj tvornici sa istim dijelovima, pa nisu isti auti.
Prosjecnom korisniku ce AP/ST biti i vise nego dovoljno, ali da su to isti komadi ovjesa - jednostavno nisu.
Bio sam u tvornici, 2 puta, službeno. Pricao sa ljudima u razvoju i u radioni. Sve je apsolutno 100% identicno osim vanjskog kucista amortizera, samo u ST i AP ne placas cijenu razvoja i inox-a. Procitaj si malo TuV od KW V1 ST X i AP za Golf 5 GTI recimo i vidjet ces da je cak isti kataloski broj, isti spring rate, isto mjesto proizvodnje, isti ID patenta.
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Radman_ED35 said:

Bio sam u tvornici, 2 puta, službeno. Pricao sa ljudima u razvoju i u radioni. Sve je apsolutno 100% identicno osim vanjskog kucista amortizera, samo u ST i AP ne placas cijenu razvoja i inox-a. Procitaj si malo TuV od KW V1 ST X i AP za Golf 5 GTI recimo i vidjet ces da je cak isti kataloski broj, isti spring rate, isto mjesto proizvodnje, isti ID patenta.

Ne znam koliko ima istine u tome ali čuo sam i nešto čitao na njemačkom forumu za DTS gewinde da je amortizer isti kao na V1, firma na istoj adresi kao KW.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...