Jump to content

Atest-par pitanja


Recommended Posts

Pozdrav svima,u tražilici nisam bas nasao odgovore koji me zanimaju pa da pitam ovdje pošto vas sigurno ima koji znaju iz prve ruke...

Trebao bi uskoro ici atestirat gewinde bilstein b14,TUV imam...Zanima me da li gledaju cijeli auto kod atesta ovjesa,tj. hoce li me zajebavat ako imam zatamljena prednja stakla i ispuh bez katalizatora?

Drugo pitanje,uzeo sam nove felge Mb design kv1 19"...U prometnoj mi je upisano da mogu 19" i odgovarajuća je dimenzija guma ALI ove felge nemaju TUV...Felge platio 13 800 kn a danas saznajem da Mb radi replike a za replike ne mogu nabavit TUV.Hoce pravit probleme kod atesta gewindi i ubuduće na tehničkom zbog felgi bez TUV-a?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, semper said:

Gleda se cijeli auto kod atesta, zajebavat ce te za sve sto nije oem

I mislio sam si,znaci moram imat štelu i kod atesta ?
Što se tiče felgi koje nemaju TUV,na redovonom tehnickom ne bi trebali pravit problem ako je colaža i dimenzija guma kakva treba biti?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Rwd said:

I mislio sam si,znaci moram imat štelu i kod atesta ?
Što se tiče felgi koje nemaju TUV,na redovonom tehnickom ne bi trebali pravit problem ako je colaža i dimenzija guma kakva treba biti?

 

Nema problema tokom regularnog teh. dok god ne strše van blatobrna i imaju upisane dimenzije guma u PD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel netko zna kakva je sitacija s ugradjenim celjustima od drugog auta (+ adapteri). Celjusti su od porschea a nosaci su custom made. Takoder, jel prolaze i distance ili i to moram atestirati? Sto je sa gljivom, meni su prigovarali ali su me na kraju ipak pustili.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Pedja said:

Jel netko zna kakva je sitacija s ugradjenim celjustima od drugog auta (+ adapteri). Celjusti su od porschea a nosaci su custom made. Takoder, jel prolaze i distance ili i to moram atestirati? Sto je sa gljivom, meni su prigovarali ali su me na kraju ipak pustili.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Za distance moguće da nece ni skontati i mislim da ne bi trebalo biti problema ako gume ne vire van blatobrana,gljiva definitivno ne ali vidis tebe su recimo pustili...Jako puno ovisi od stanice do stanice,negdje te jebu radi svake sitnice koja nije OEM a negdje jako puno toga prolazi ili te eventualno upozore ali te puste(kao kod tebe s gljivom)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pedja said:

Rekao mi je covjek (kao u povjerenju) da je dovoljno staviti originalnu plastiku/pokrov motora...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Da se ne vidi,ovako je malo problematično kad strši gljiva :D
Najveći je problem za preinake koje se vide na slici,za puno toga se moze zažmirit jer to je onda više stvar tehničara u stanici dal će se praviti da je nesto vidio ili ne

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pedja said:

Jel netko zna kakva je sitacija s ugradjenim celjustima od drugog auta (+ adapteri). Celjusti su od porschea a nosaci su custom made. Takoder, jel prolaze i distance ili i to moram atestirati? Sto je sa gljivom, meni su prigovarali ali su me na kraju ipak pustili.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

 

 

siva zona. treba TUV materijala. papir o izradi i potpis vjestaka da to moze podlozit se sili, bla bla puno previse gluposti. lakse nac djelove sa TUVom i bok 

Link to comment
Share on other sites

I u nas mi je retardirani, iako u neku ruku ide nama u korist sta se atestira u principu samo guma.

Stavis za atest npr 225/40-18 i felgu 7.5 i kad sve prodje napizdis felgu 10incha sirine, neki ET sjeban i mogu ti pusit kao...

U prometnoj nigdi ne pise dim felge, nego samo guma, kao samo

ne smije virit i bit previse navicena sta opet moze bit subjektivna procjena.

trazi se tuv felgi za atest a ne upisuje se dim felge.. apsurd

Edited by MarioST
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioST said:

I u nas mi je retardirani, iako u neku ruku ide nama u korist sta se atestira u principu samo guma.

Stavis za atest npr 225/40-18 i felgu 7.5 i kad sve prodje napizdis felgu 10incha sirine, neki ET sjeban i mogu ti pusit kao...

U prometnoj nigdi ne pise dim felge, nego samo guma, kao samo

ne smije virit i bit previse navicena sta opet moze bit subjektivna procjena.

trazi se tuv felgi za atest a ne upisuje se dim felge.. apsurd

 

kako ne

 

meni sve pise felga naziv, Et, sirina felge 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ima li netko recentnih iskustava vezano uz atestiranje karoserijskih dodataka...splitteri, lipovi, difuzori spojleri gepeka i slično...kaj u situaciji da si naručio nekaj ili imaš več par godina ugrađen lip koji si kupio npr. na eBayu i nemaš TuV ili bilo kakav dokument tog tipa...na tehničkom te sruše i vele da moraš atestirat jer nije originalno ugrađeni dio...a kak proć atest?...a ak ne prođeš moraš trgat dole s auta ili?

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Dario said:

bez TUVa nema atesta, ako ne mozes atestirat onda moras skinut 

tak sam si i mislio...znači onda dođe ekipa na tehnički sa spojlerom gepeka koji je na autu već 5 godina i 5 godina je prošo tehnički, sad zbog tog spojlera  doživi pad ove godine i mora ga trgat dole?

 

Onda to praktički  za nas znači kraj naručivanja takvih dijelova iz KIne...

 

Znači , i kopije npr. M-paket kitova bi mogle postat problematićne...

Edited by dar-mar
Link to comment
Share on other sites

postaje lagano da, vecina novih djelova ima TUV i nije problem upisat. Jedino mi je malo glupo sto jos nisu regulirali da jedan yugo bez kocnica i ne znam cega pusti na tehnickom i tebe jebe za opruge, ali ajde valjda ce se regulirat i na tom podrucju 

Link to comment
Share on other sites

Pa o tome pričam.. ako ne prolazi fejk M paket koji izgleda 100% isto kao original, onda ne prolazi ni zamjenski branik, blatobran, hauba za bilo koji drugi auto
Siva zona i kut gledanja.

jer blatobran , hauba , a i branik ako izgledaju kao original , nitko nece pitat

Poslano sa mog SM-A125F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...