Jump to content

TPMS - senzori pritiska tlaka u gumama


Recommended Posts

sitan problemčić: izbacuje mi poruku "adjust tyre pressure" za prednju desnu gumu i prikazuje pritisak 2.1 bar, što je točno. i obje prednje mi imaju isti tlak. čitao sam da bi trebao nekako resetirati te senzore kod takvih "grešaka", našao sam za sve aute na svijetu, ali ne i za moj :D riječ je o laguni 3, 2011.g

 

Link to comment
Share on other sites

Evo bacio ja malo oko na tvoj problemčić i izgleda da bez dijagnostike ili petljanja po osiguračima centrale(što se baš i ne preporučuje na francuzima) nećeš napraviti ništa..

Čim je onaj na Yoututbe napisao  -How to reset a Laguna tyre pressure sensor - for free! mora da se ovo drugo naplaćuje...

 

Nadam se da nađeš način, ako ne - Autocentar Poreč...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

šta opet? i kako misliš tek kupio? auto je kupljen prije 8 godina ?

nije to ništa, na nekim autima se to može permanentno isključiti, tako da me nije previše briga, ali bilo bi lijepo da radi kad već imam tu funkciju

Link to comment
Share on other sites

Meni na hyundi zna se dogoditi da pokaže da je pritisak nizak, ali kad je napumpam i dalje isto pokazuje i mislio sam da je nešto prnilo, međutim kako mi vrag nije dao mira ja sam onda umjesto na 2.2 napumpao na 2.5 i onda je ispraznio na 2.0 i ponovno napumpao na 2.2 i onda je sve ok i nema poruke.

Edited by STFIESTAST
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

to je zadnja opcija. zašto bi kupiovao novi senzor ako prikazuje točan pritisak? ako im je to neka fora da "rade" a u stvari ne rade, lagano ću ih odjebati i ignorirati tu poruku nego bacat pare svako malo u novi senzor

12 hours ago, Doktor said:

Kako je krenulo, investirati ću u Renault dijagnostiku, moglo bi se ovdje još i zaraditi...?

 

 

cca 100€ ebay   :D

 

IMG-20191211-121319.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bubi said:

to je zadnja opcija. zašto bi kupiovao novi senzor ako prikazuje točan pritisak? ako im je to neka fora da "rade" a u stvari ne rade, lagano ću ih odjebati i ignorirati tu poruku nego bacat pare svako malo u novi senzor

 

 

cca 100€ ebay   :D

 

 

Imaš sav potreban software ? ?

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Doktor said:

Imaš sav potreban software ? ?

 

valjda da. ovo je od gorana, ali razmišljao sam si uzeti nešto slično da ga ne gnjavim za svaki kurac.

 

btw. hvala @STFIESTAST na savjetu. napumpao na 2.7, pa ispumpao na 2.1 i sve super ?

čak i nakon nekoliko paljenja i gašenja ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Bubi said:

 

valjda da. ovo je od gorana, ali razmišljao sam si uzeti nešto slično da ga ne gnjavim za svaki kurac.

 

btw. hvala @STFIESTAST na savjetu. napumpao na 2.7, pa ispumpao na 2.1 i sve super ?

čak i nakon nekoliko paljenja i gašenja ?

nema na čemu ? :) očito ga nešto zblesira pa se na ovaj "sofisticirani" način resetira :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2019 at 8:38 PM, Bubi said:

 

valjda da. ovo je od gorana, ali razmišljao sam si uzeti nešto slično da ga ne gnjavim za svaki kurac.

 

 

 

Super, ako nabaviš OBD sa elektronikom, sav software ti imam doma, slagao sam to pred par godina jednom mehaničaru... ?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Malo dižem temu iz mrtvih.

 

Dali zna netko ako se može npr na Cliu ako nema sezora jednostavno to isključiti? i kod koga? Kupio sam clio i to svijetli i navodno nema senzora u kotačima, vjerojatno skinute felge originalne i stavljene druge

 

da ne kupujem senzor epo 400kn komad ima to mogućnost da se isključi to?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ruby said:

Malo dižem temu iz mrtvih.

 

Dali zna netko ako se može npr na Cliu ako nema sezora jednostavno to isključiti? i kod koga? Kupio sam clio i to svijetli i navodno nema senzora u kotačima, vjerojatno skinute felge originalne i stavljene druge

 

da ne kupujem senzor epo 400kn komad ima to mogućnost da se isključi to?

 

Idi u ovlašteni i neka ti ugase, platit ćeš 100-200kn "dijagnostiku".

 

Inače ide sa Renault Clip toolom.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Xman said:

Sumnjam da clio ima senzore u gumama. Jesi gledao kroz HU jel ima za poništiti? Yaris recimo nema ali se nakon par km vožnje to samo ugasi kad skuzi da su gume jednako napumpane

 

TPMS senzori su obvezni za sve aute koji se prodaju u EU a proizvedene od 01.11.2014.

 

Tako da ako je proizveden nakon tog datuma, ima TPMS. 

Link to comment
Share on other sites

 
TPMS senzori su obvezni za sve aute koji se prodaju u EU a proizvedene od 01.11.2014.
 
Tako da ako je proizveden nakon tog datuma, ima TPMS. 
Tpms postoji u dvije varijante. Jedan je da imas senzore u svakoj gumi, sto je skupa varijanta i 99.9% sam siguran da Clio to nema, kao sto sam i napisao. Vjerojatno ima kao i vecina drugih, pa i puno skupljih autiju, gdje se mjeri opseg gume pa preko toga imas info da ti je guma ispumpana.
Link to comment
Share on other sites

A dal' se to na vw da isključiti
Na caddyu isto imam senzore i sad za zimske i čelične felge da mi ne svijetli skroz?
Vag com imam ak se da preko toga
Kad se upali, nakon zamjene, napravis reset kroz HU i nece se vise paliti dok ne skuzi opet da jedna guma ima manji opseg iliti da je ispumpana.
I da ponovnim, nemas senzore. Imas tpms.
Link to comment
Share on other sites

Tpms postoji u dvije varijante. Jedan je da imas senzore u svakoj gumi, sto je skupa varijanta i 99.9% sam siguran da Clio to nema, kao sto sam i napisao. Vjerojatno ima kao i vecina drugih, pa i puno skupljih autiju, gdje se mjeri opseg gume pa preko toga imas info da ti je guma ispumpana.
A ne znam, ja na Megane imam baš senzore u svakoj gumi...

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tpms postoji u dvije varijante. Jedan je da imas senzore u svakoj gumi, sto je skupa varijanta i 99.9% sam siguran da Clio to nema, kao sto sam i napisao. Vjerojatno ima kao i vecina drugih, pa i puno skupljih autiju, gdje se mjeri opseg gume pa preko toga imas info da ti je guma ispumpana.
Clio IV 2012+ ima senzore i gumeni su mu nosači senzora tj izvana izgleda kao običan ventil
Ovaj novi npr clio V 2019+ nema nego ide preko abs-a kao i kod vagena


Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

A dal' se to na vw da isključiti
Na caddyu isto imam senzore i sad za zimske i čelične felge da mi ne svijetli skroz?
Vag com imam ak se da preko toga
Koja je godina caddy?

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...