Jump to content

BMW 3/4 F30/36


Recommended Posts

gledam znaci seriju 3 /4 grand coupe. 2015 na dalje  i ispod 100 000km

4 GC mi se svida zbog zadnjih vrata i coupe linije ali koliko vidim cijena u odnosu na seriju 3 je značajno viša.

 

Što gledati kod njih? 318 ili 320d me interesira.

Koliko kostaju servisi, koliki su intervali, koje su im nekakve poznate mane. Razmisljam o automatiku , dal je ok ili rađe ručni?

Link to comment
Share on other sites

Automatik bez daljnjeg, osim ako ne misliš trke vozit, a sa 318d ne misliš.

 

Za servise ti ne znam reć koliko koštaju jer su oba moja bila/jesu ispod 100.000km, a do tada imam free servise pošto je u opremi servisni paket (vrijedi i za drugog vlasnika itd.) Na prvom sam mijenjao jedino diskove i pločice (all 4) van tog paketa, i ispalo je cca 2,5 tisuće kuna sa promjenom, u nekom neovlaštenom, ali BMW specijaliziranom servisu blizu Radničke (diskovi i pločice od Renea, servis bio 500tinjak kuna). Dakle rekao bih ništa dramatično. 

 

Ostalo pucaj što te zanima, imao sam i pre-FL i sad vozim FL verziju, oba su mi odlična za svoju cijenu... 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam GC 418dA s m paketom i led svjetlima, trenutno 142k km.

Stavio sam redizajn zadnje lampe, remap, eibach opruge, nastavak auspuha, android 10.25"...

Od problema na 60k km u garanciji zamjenjen egr (hladnjak pustao) i onaj pipac za zakljucavanje je vibrirao na vozacevim vratima (kiki zamjenio), i 2 puta prednja sajba od kamencica (kasko).

Ostalo redovni servisi i mjenjanje diskova i plocica.

Automatik obavezno, zf8 je odlican. ..

 

Samo napomena: nije grand nego gran coupe...

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, semper said:

Najveca mana je lanac koji hoce otici na modelima prije redizajna

 

nije mana lanac već servisni intervali od 30tkm koji ga dovedu do pizdarije

 

samo treba zavirit u glavu motora nakon 100tkm kod redovitih izmjena svakih 10/12tkm il 30tkm

pa se lako vidi razlika u održavanju

a i taj lanac nije nikakav bauk,  cijena same izmjene nije vrijedna spomena

Edited by 13DM
Link to comment
Share on other sites

auto za gust imam tako da mi ne treba nekaj za jurit.

Velim gledam 2015 na gore, definitivno bih redizajn

Sumnjam da cu ga mapirat ili nesto zato mi se svida 320d. Cini mi se najbolji omjer.

Neke poznate mane ovako po netu osim lanca? koliko trosi? 

Da li se zbilja GC isplati uzimat samo radi izgleda ili ima još neke prednosti?

budzet do nekih cca 25k€ 

 

Edited by Unknown
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, semper said:

GC ima puno bolji gepek, ostalo ti je samo izgled. Za 25K mozes jeben auto naci... i bolje nego sto si napisao. Ja sam ih dofurao 10ak komada do sada.

 

l koliko vidim sve ispod 100 000 km kosta 22k€+

zelja bi bila 320d , automatik i m performance

 

serija 5 mi nije interesantna, ne treba mi tak velik auto

Edited by Unknown
Link to comment
Share on other sites

 
l koliko vidim sve ispod 100 000 km kosta 22k€+
zelja bi bila 320d , automatik i m performance
 
serija 5 mi nije interesantna, ne treba mi tak velik auto
Mislis M paket ili bas M performance? Ja bih ti savjetovao 330d sport ili luxury i zaboravit ces na 4cil aute zauvijek
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, semper said:
33 minutes ago, Unknown said:
 
l koliko vidim sve ispod 100 000 km kosta 22k€+
zelja bi bila 320d , automatik i m performance
 
serija 5 mi nije interesantna, ne treba mi tak velik auto

Mislis M paket ili bas M performance? Ja bih ti savjetovao 330d sport ili luxury i zaboravit ces na 4cil aute zauvijek

 

m performance.

 

330d je dosta skuplji a smatram da mi nije potreban. odrzavanje je veće, više troši.

zelio bih veci auto od astre , 4 vrata, da ljepo izgleda, solidno ide (320d mislim da ide ok) sto manje km a vise opreme.

Ne mislim po njemu bas kemijat

Astra ostaje za slagat i "jurit"

Edited by Unknown
Link to comment
Share on other sites

Imam seriju 4,
Sad ima 65 000 km.
Prosli servis sam napravio na 50 000 km u ovlastenom u Tomicu, a sad cu ove dane na 65 000 i ocekujem oko 3200 kuna racun za ulje i filtere.
Filteri, ulje i ulje u kocnicama 3500 kuna.

Moj je coupe, m paket, m sport sa saltanjem na volanu, znaci automatik, orginal 4 klipa kocnice koji su od bremba, od head upa, sibera, siceva na struju, harman kardon ozvucenja, samozatamnjivi svi retrovizori, profi navigacija, parking senzori sa kamerom, m sport ovjes, crveni sport sicevi sa kozom i grijanjem dupeta, i mogu reci da sam prezadovoljan autom, a zeni koja je zadnjih godina vozila svakakvih dobrih auta da ne pricam sad sta sve ne, kaze da je BMW igrackica za vozit.

Moram priznat da mi je veci gust sjest u njega i provozat se nego kad sam imao scirocca 2.0 tsi nacipanog...

Sretno sa potragom.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uzmi 420i i ak ti bude malo, remap i eto te na +260... smile.png

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Ovaj mi je vec neko vrijeme spremljen, nisam ni znao da taj motor ide tako jako dok nisam vidio sedox objavu na fejsu.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=283436338&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

I found this offer at mobile.de:

BMW 120i 5trg.M-Sportpaket,Navi,LED,Sitzheizung,PDC
First Registration: 09/2016
Mileage: 53.376 km
Fuel: Petrol, E10-enabled
Power: 135 kW (184 Hp)

Price: €17,410

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znam da je 20d realno potpuno dovoljan al nema šanse da bi to vozio ako ima mogućnosti za 30d.
Ovaj bmw redni 6 u leru i laganoj vožnji ne znaš da postoji a kad ga poklopiš zvuk za jedan dizlo je itekako dobar.
Van Zg taj motor može jako jako malo trošiti.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, BM0021 said:

Znam da je 20d realno potpuno dovoljan al nema šanse da bi to vozio ako ima mogućnosti za 30d.
Ovaj bmw redni 6 u leru i laganoj vožnji ne znaš da postoji a kad ga poklopiš zvuk za jedan dizlo je itekako dobar.
Van Zg taj motor može jako jako malo trošiti.

30d u trojki se vozis po zg sa 8,5 litara

Meni nije trosio preko 10 po gradu...a ja se fakat vozim


autoput 160- trosi 6,5 litara

                180- 7,5-8

                200 - 10 litara

ovo sve je isprobano x- puta tempomat zg-st.....napravio sam 150kkm sa 330d f30...,.jos je moj bio otvoren na max maxova 352 ks

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...